PaperModels.pl

Pełna wersja: Jak-3 1:33 (Orlik)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Ostatnio pobawiłem się z sowieckim samolotem myśliwskim Jak-3 autorstwa Łukasza Fuczka i oto efekty. Model przedstawia maszynę S. W. Nosowa ze 150 ГИАП (150 Гвардейский Истребительный Авяцённый Полк). Czy lubił wypić – tego źródła nie przekazują, jednak odpowiednich rozmiarów czerwona kolorystyka nosa samolotu wskazuje, że bez względu na poziom alkoholu we krwi, pilot potrafił rozprawiać się z faszystowskimi najeźdźcami w trymiga (a może raczej w tri-jaka?)

Serdeczne dzięki Tofikowi (My Master) za pomoc techniczną i nie tylko!

Zapraszam do obejrzenia galerii!

[Obrazek: fd566360f5302791m.jpg] [Obrazek: 6f24a6459a509528m.jpg] [Obrazek: bd93bbfb25385a12m.jpg] [Obrazek: 77afded24d87ba3fm.jpg]

[Obrazek: 5701a52b72b277c1m.jpg] [Obrazek: 7ad7d44399266d07m.jpg] [Obrazek: e398b01372844e60m.jpg] [Obrazek: 00755fb501a54403m.jpg]

[Obrazek: 495fcbc1ac82fe60m.jpg] [Obrazek: cde28a14ced67e5bm.jpg] [Obrazek: cbd0aa86e4b12c01m.jpg] [Obrazek: 01730af498163222m.jpg]

[Obrazek: 2bcd3fe8ee82833bm.jpg] [Obrazek: f9d860483132027fm.jpg] [Obrazek: 2f1d51b1596c5b05m.jpg] [Obrazek: b1eb824c34bf3acfm.jpg]

[Obrazek: 37a8708c57d03ed6m.jpg] [Obrazek: 0f4748b51fbfd138m.jpg] [Obrazek: ab8ed89a332b2ac1m.jpg] [Obrazek: 4f30871e807c4616m.jpg]

Pozdrawiam!

Arovist
Hej, Gratulacje !!! Model wygląda świetnie, zarówno na zdjęciach jak i w realu. Gdybym cię nie znał, a ktoś powiedziałby mi, że to trzeci model samolotu jaki skleiłeś, to bym nie uwierzył Confusedhock: .

Powodzenia przy następnym wyzwaniu :grin:
Ja też Gratuluję tym bardziej ,że trzymałem to cudeńko w łapach i widziałem na żywo i też nie mogłem uwierzyć ,że zrobił go Aro jako trzeci swój samolot. Coś pięknego. to właśnie twoja praca zmotywowała mnie do kupna tego Jaczka który leży koło mnie i zaczyna coraz bardziej kusić :mrgreen: .

Pozdrawiam
No też miałem okazję podziwiać to dzieło i z początku myślałem że to plastik.

Cytat:do kupna tego Jaczka który leży koło mnie i zaczyna coraz bardziej kusić
to odłóż go dalej i klei co masz kleić Smile
Szczere gratulacje dla Ciebie Arovist. Doprowadziłeś prace nad Jakiem do końca i to z jakim efektem! :wink: M.in. Twoja praca i przemyślenia nad wycinanką są dla mnie, jako projektanta najważniejsze. W kolejnych projektach nie zapomnę o nich i będę starał się wprowadzać je w życie... :wink:

Jeszcze raz gratuluję!
Łukasz F.
Klasa światowa, ew pierwsza liga. Jest co podziwiać
Model jest super, miałem okazję widzieć kilka razy - raz nawet około 23.30 :wink:
Cieszę się że udało ci się dociągnąć go do końca, martwiłem się na pewnym etapie że skończy jako samolot - cel :lol:

EDIT:
Co ja za głupoty piszę... Ten model jest POMIDOR!!!
I Ty mi mówisz, że nie umiesz sklejać?
A fe, nieładnie tak kłamczuszkować!!


Gratulacje!
Gratuluję świetnej maszyny. Jak dla mnie ekstraklasa :!:

Pozdrawiam
Oj to ja się chyba obrażę, za te partyzanckie wyskoki.
Kleją po cichu a potem bach gotowy model.

.....

To ja też tak zrobię i za 5 lat pewnie coś będę miał do pokazania :razz:
Aro, do bani... O kant żopy potłuc... Na żadnych zdjęciach nie oddasz efektu jaki samolot robi w realu :twisted: :twisted: Model rewelka. Znów zaczynam szukać bierek Confusedhock:

Pozdrawiam!!
Fajniusi!

2 pytanka: skąd owiewka i jak (czym) zrobiłeś srebrne odpryski?
Owiewka to lekko zmodyfikowana od Jaka - 1B Halińskiego. Odrapania robiłem pędzelkiem jedynką i wykałaczką farbą HunBrol GLOSS 191

Dzięki wszystkim za miłe słowa.
Łukasz modelik genialny!!! Mimo wszystko masz u mnie takiego minusa że hoho. Żeby z takiego okrętowca zrobił się zapalony samolociarz. W sumie nie mam nic przeciwko skoro powstają takie cudeńka, ale jakiegoś następcę Richelieu mógłbyś zrobić. Pozdrawiam cię serdecznie i czekam na kolejne wyroby.
Mistrzowskie wykonanie!
Patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że pokrywany( waloryzowany ) był przezroczystymi warstwami farby. Jeśli tak, Mógłbyś napisać coś więcej o tej technice?
Niezupełnie... hm... po nałożeniu i przeszlifowaniu kilku warstw rzadkiego SG moczyłem pędzel w humbrolu, następnie wycierałem do niemal do sucha na papierowym ręczniku (może być kawałek miękkiego papieru toaletowego) i tak wcierałem w karton. Skrzydła pacałem trochę inaczej - złożony w 4 stolki ręcznik papierowy maczałem w farbie, następnie przecierałem po drugim ręczniku, i gdy pozostało mało farby zacząłem jeździć po skrzydle. dzięki temu uzyskałem efekt malowania skrzydła pędzlem w skali 1:33 (czyli przez sowiecką obsługę naziemną :mrgreen: ). Za barzo tego nie widać, ale w końcu o to chodziło. no i na końcu matowy humbrol z rozcieńczalnikiem - aerograf w ruch i zrobione! :wink:

A następca Richelieu to.... Dunkerque :mrgreen: