PaperModels.pl

Pełna wersja: Arsenał we Wrocławiu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z racji Dni Papieru, które gościnnie zorganizowało Muzeum Dusznickie we Wrocławiu, odwiedziłem dzisiaj Arsenał wrocławski. Poniżej parę fotek, które może skłonią niektórych z Was do odwiedzenia naszego miasta i wyżej wspomnianego arsenału.

Na początek tablica przyrządów samolotu MIG-21.
[Obrazek: 44e7d5bc0b7bc887m.jpg]
Tuż obok nadgryziony już zębem czasu Goliat.
[Obrazek: 8881c7972b35ed9fm.jpg]

W sali z bronią palną narzędzi do zabijania bez liku. Ale moją uwagę przykuło takie cudo:
[Obrazek: af4cc8531d2fff94m.jpg]
A tu oryginał broni:
[Obrazek: ea1bda6f7b4a51e5m.jpg]
Trochę broni maszynowej:
[Obrazek: 6cf8d6f32738ee82m.jpg] [Obrazek: 67b78c8b61e9cc91m.jpg]
[Obrazek: 4a242d85f8009a92m.jpg] [Obrazek: e8ae5acfed228e4bm.jpg]
Zaciekawiło mnie takie cudo:
[Obrazek: 9b9b74a1b468321bm.jpg]
Hmm – napierśnik szturmowy brygad saperskich ZSRR z 1943. Do tej pory nie spotkałem się w żadnych wspomnieniach wojennych z takim wyposażeniem.
Znajdzie się też coś dla miłośników hełmów.
[Obrazek: 037d206ac865559dm.jpg]
Wśród eksponatów znalazł się też hełm lotniczy
[Obrazek: 2a799f44b643f987m.jpg] [Obrazek: 6c021668cd44251dm.jpg]
A na koniec dwie fotki z samych dni papieru. Na pierwszej drukujemy z synem jakąś mądrą sekwencje na papierze czerpanym, a na drugiej przyrząd do mierzenia wytrzymałości papieru. Przyrząd mierzy ile podwójnych zagięć wytrzyma próbka. Ponoć rekordzistą jest papier banknotowy – ponad 8 tysięcy zagięć.
[Obrazek: fe64adcc360e615cm.jpg] [Obrazek: f217f355b9b7bbfbm.jpg]

Zbyszek

Co do tej broni z krzywą lufą to nigdy takich nie widziałem ale czytałem że niemieckie nocne myśliwce (nie pamiętam które) były wyposażone w działko o lufie skrzywionej pod kontem 20 stopni w górę i bez problemu niszczyły alianckie bombowce (szczególnie te które nie posiadały broni skierowanej w dół)
Zbyszek, coś Ci się pomieszało. Niemieckie samoloty owszem strzelały do góry, ale nie dlatego, że lufy były skręcone. To całe karabiny były ustawione do góry. Taki system zakrzywienia lufy , w czasie wojny, był stosowany w niemieckim karabinie szturmowym STG-44. Zestaw ten był przykręcany do wylotu lufy. Nawiasem mówiąc był to kompletny niewypał, ponieważ po oddaniu ok 300 strzałów zakrzywiona lufa nadawała się już na śmietnik.

Zbyszek

O uzbrojeniu Ju 88. Standardowe uzbrojenie uzupełniała jeszcze swego rodzaju tajna broń, czyli ,,Schrage Musik''. Były to najczęściej dwa działka kalibru 20 mm umieszczone w środkowej części kadłuba, których wyloty luf skierowane były do góry z lekkim ukosem do przodu, wynoszącym zazwyczaj od siedemdziesięciu do osiemdziesięciu stopni.

Kroniki Wojenne nr.6 Cel Norymberga.
Schrage Musik to nic innego jak dodatkowe działka skierowane do góry pod niewielkim kątem.
Ale w żadnym wypadku nie była to broń z wygiętą lufą Confusedhock:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/pl...w189_1.jpg
Na tym zdjęciu widzisz jak to wyglądało.

I polecam przeczytać to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Schr%C3%A4ge_Musik