PaperModels.pl

Pełna wersja: Małe Lvt4 i Jeep Willys
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Smoke

Witam wszystkich, na wstępie muszę powiedzieć, że jestem tu zupełnie nowy więc jak coś odpalę to wybaczcie Smile

Chciałem Wam dzisiaj pokazać 2 modeliki, które ostatnio zrobiłem. A ponieważ są to moje pierwsze modele, które zrobiłem od podstaw chciałbym znać wasze zdanie, co o nich sądzicie?

[Obrazek: de31c82adaa576bcm.jpg] [Obrazek: 1b37e3da0521a10dm.jpg] [Obrazek: fe5ace9e72e1da39m.jpg] [Obrazek: 4a5dfc14cbcd0325m.jpg] [Obrazek: a4236ac43bc2642dm.jpg] [Obrazek: 280439893817dba5m.jpg]

Dodam że oba zrobione są w skali 1:144. Willys ma ok 24mm długości, a LVT jakieś 57mm.
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: i jeszcze raz Confusedhock: Ten Willys jest wielkości 10 groszy !!!! Piękna robota
Ojaaaa matko co za mikrusy Confusedmile: naprawdę masz cierpliwość żeby coś takiego złożyć aż wyjąłem 10groszówkę i sobie porównałem masakra Confusedhock:

to może titanica w tej skali jesczcze złożysz :wink:

Pozdrawiam

Smoke

Heh no to super, jak Wam się podoba to znaczy, że moge dłubać dalej w tej skali :] Titanica nie będę robił z prostego powodu - statki w tej skali można łatwo dostać i ew można je wtedy również łatwo poprawićSmile Ja teraz planuje zrobienie ciężaróweczki GMC CCKW Smile

A dla tych którzy lubią na prawdę małe rzeczy polecam ofertę Oddziału Ósmego z ŁodziSmile ale to już nie papier a odlew metalowy :

[Obrazek: d164dd9451557e32m.jpg] [Obrazek: 60531b166e025d2em.jpg] [Obrazek: 6e1a79bb8ed84842m.jpg]
Pytanko - na macie imitującej trawę widać 'ślady' jakie zostawił po sobie przejeżdżający Lvt4. Jak je zrobiłeś? Wyglądają bardzo naturalnie…

Smoke

Niestety to nie moja zasługaSmile Makietka pochodzi z zestawu Can.Do Dragona też 1:144 :]

Ponieważ trawa zrobiona jest z nitek z tworzywa sztucznego dlatego wydaje mi się że po prostu te ślady są termicznie wygniecione, a potem maźnięte odpowiednim kolorem aerografem
Ale to fajne i male Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: .
Dalej juz nic nie napisze bo nie wiem co by tu napisac.

pozdro
Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: ale maluchy Confusedhock:. Nie miał bym cierpliwości....
Takie Confusedhock: duże ci oczy wyszły po klejeniu tych liliputów? Ciekawostka
A ja mam pytanie w jaki sposób malowałeś te maleństwa?
O Jezu Confusedhock: A myślałem że widziałem już wiele... :-D Niesamowicie te maleństwa wyglądają. Czym je wycinałeś? Jak zrobiłes fotele i kierownice?? Mamy szansę zobaczyć jakaś relację w Twoim wykonaniu? :-)

Oto przykład potwierdzający zasadę: "Katar największym wrogiem modelarza jest" :lol:
Tytaj nie zdmuchniesz cześci, tutaj odfrunie cały model :-D :-D

Smoke

Modele malowane są Pactrą, do takich maleństw lubię farbki akrylowe bo trudniej coś popsućSmile Modele wycinane są z takiego samego kartonika jak modele np GPM bo po prostu ze starego, nieskończonego zeszytu zabieram karton sobieSmile Mniejsze części robię z kartki z zeszytu szkolnego (wiadomo znacznie cieńsza). A jeśli chodzi o relację to za 2 tygodnie wrzucę szybką relację bo teraz na warsztacie mam GMC CCKW i chyba sie udaSmile na razie wygląda tak:

[Obrazek: 0e43786bb5640499m.jpg] [Obrazek: 895512af9e786f23m.jpg] [Obrazek: 449716f6d9209a13m.jpg] [Obrazek: a831e940fbff57e3m.jpg]

Tymczasem zmywam sięSmile i dziękuję za wszystkie pozytywne komentarzeTongue