PaperModels.pl

Pełna wersja: Przeskalowywanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Chciałbym zapytać fachowców głównie tych którzy zajmują sie projektowaniem modeli, w jaki sposób przeskalować element normalnych wymiarów np.(element o wysokości 170 cm) na taki aby w skali 1:25 wyglądał tak jak trzeba. Dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam
Poprostu dzielisz wymiar "tego czegoś" przez skale. Np. 170 cm w 1:25 = 170cm : 25 = 6,8

Roodaka

A jeżeli dany obiekt S-F nie istnieje w 1:1 to co trzeba robić jak ma tylko wymiary modelu?
Nie jestem wielkim matematykiem ale ja zrobił bym to tak:

Mam model w skali 1:16. Powiedzmy że "coś" ma 1cm. Mnoże to "coś" x 16 (czyli tą skale) i mam 16cm czyli wielkość rzeczywistą. Nastepnie te 16 cm dziele przez nową skale np. 1:72 (16 cm / 72 = 0,222 cm) i gotowe.

Smoke

Cytat:Nie jestem wielkim matematykiem ale ja zrobił bym to tak:

Mam model w skali 1:16...


No to może żeby zbyt wiele nie czarować podziel to swoje 72/16 i wyjdzie współczynnik 4,5 czyli model w skali 1:72 jest 4,5 raza mniejszy od modelu w skali 1:16 czyli wszystkie wymiary z modelu 1:16 wystarczy teraz dzielić przez ten współczynnik 4,5 z pominięciem wracania do wymiarów rzeczywistych naszego modelu :grin: Na Twoim przykładzie wygląda to tak:

model w skali 1:16 ma jakiś wymiar równy 1cm a więc:

1cm/4,5=0,222

czyli ten sam element w skali 1:72 będzie miał 0,222cm

Ja już robiłem te przeliczenia ze skali 1:35 (monografie) do 1:144 i bardzo szybko i przyjemnie można sobie zwymiarować model w nowej skali :mrgreen:

FIN PDT_Armataz_01_01