PaperModels.pl

Pełna wersja: ORP Piorun
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Galeria końcowa niszczyciela ORP Piorun, Ceva możesz teraz się wyżyć Smile
[Obrazek: th_ORPPiorun_001.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_002.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_003.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_004.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_005.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_006.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_007.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_008.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_009.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_010.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_011.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_012.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_013.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_014.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_015.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_016.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_017.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_018.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_019.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_020.jpg] [Obrazek: th_ORPPiorun_021.jpg]
Paweł - fajnie wygląda ten Piorunek Smile
No i oczywiście pogratulować ukończenia. Powiedz mi jedną rzecz czy to olinowanie to robiłeś z jakieś nitki ?? Moze byla o tym mowa w relacji a jak tak to musiałe przegapić ten wątek.
Czarna żyłka o grubości 0,3 mm
Dexter - bardzo fajny i ładny modelik w świetnym wykonaniu.

Jak oglądam efekty Twojej pracy to widze, że jestem "cienki bolek". Smile.
Jest naprawde na czym oko pocieszzyć.
Cytat:Czarna żyłka o grubości 0,3 mm

A na zbliżeniach wygląda jak nitka Big Grin
Cytat:Ceva możesz teraz się wyżyć Smile
Dajta siekierę i trymajta mnie bo go porąbię :razz: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak poważniej to, bardzo mi się podoba ten model w Twoim wykonaniu PDT_Armataz_01_34 , bardzo ładny okręt ( w końcu to widać :wink: ).
Mam tylko jedno pytanie czemu lufy artylerii są wychylone pod takim dziwnym kątem ?
Poza tym nie mam pytań bo chyba bym lepiej nie skleił.
Lufy są tak podniesione, żeby nie lała się do nich woda, gdy deszcz pada od dołu - tak jak w Forrest Gump (deszcz pada z różnych stron) :razz:


Paweł, galeria prezentuje się zdecydowanie lepiej!! W końcu widać fototrawki - ależ to dodaje kopa modelowi! Ogólnie - jest świetnie, możesz być z siebie dumny!!

No i na koniec - to ilu Was w końcu kleiło ten model? Z mojej rachuby wychodzi następująco, że do grupy klejących można zaliczyć: Pawła, Dextera, małego Modelarza (to pewnie ten się zajmował fototrawionymi) i pewnie kogoś jeszcze Confusedhock: :mrgreen: :razz:


Suma sumarum :milbravo:
Łukasz mnie do tych pomagaczy to nie zaliczaj :mrgreen: . Z tego co wiem Paweł kleił sam. Ja tylko ze dwa razy oglądałem postępy i nic nie doradzałem i nie krytykowałem. Paweł sam skleił model i problemy z tym związane sam rozwiązywał. A efekt końcowy jest imponujący więc Brawa dla Pawła :milbravo:

Pozdrawiam

TeraMisieuda

Wybaczcie, ale nie dołączę do grona klakierów :mrgreen:
Model wykonany jest co najwyżej średnio, a informacja, że zajął w Porąbce 5 miejsce (hmmm... ciekawe w jakiej kategorii?) wywołała u mnie małą konsternację.
Żeby nie być gołosłownym na szybko wymienię kilka błędów, które można zauważyć na zdjęciach:
1. szalupa motorowa zawieszona rufą do przodu (zdjęcie 15)
2. flagsztok dziobowy swym szczytem sięga poziomu mostka (zdjęcie 8 )
3. proporczyk zawieszony na maszcie rufowym powinien być na głównym (zdjęcia 20 i 21)
4. reling przy trapie zejściowym zamiast kończyć się słupkiem magicznie zawisa w powietrzu (zdjęcie 14)
5. połączenie burt i pokładów "waloryzowane" za pomocą - sądząc po kolorze - dużej ilości butaprenu (zdjęcia 15, 18, 19)
Może, żeby nie przynudzać, to wystarczy :wink:

Za to ogólnie model wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - może jest to spowodowane sentymentem i podobieństwem do Pioruna, którego skleiłem w czasach swojej młodości (też MM tyle, że z roku 1988)

Pozdrawiam
T_M
TeraMisieuda, ależ dziękuje za konstruktywną opinię. Przydadzą się przy budowie kolejnego modelu.

Cytat:, a informacja, że zajął w Porąbce 5 miejsce (hmmm... ciekawe w jakiej kategorii?)
no wiesz sam się dziwie, ale nie zmyślam. Może sędziostwo nie włożyło okularów. Oto dowód http://i206.photobucket.com/albums/bb144...an_006.jpg
Ja tylko jeszcze dodam, wspomnę ,że Paweł skleił tego niszczyciela po 15 latach przerwy w modelarstwie więc możemy powiedzieć ,że jest to jego pierwszy okręt. Jak dla mnie to naprawdę po takiej przerwie i braku doświadczenia w klejeniu okrętów to Piorun prezentuje się okazale. Na pewno w każdym razie wygląda lepiej niż mój pierwszy okręt :wink: .

Pozdrawiam