PaperModels.pl

Pełna wersja: Zmiana balansu bieli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej! Kiedyś był już chyba taki temat ale nie mogę znaleźć. Sposób jest prosty i daje dobre efekty. Na początek należy ściągnąć darmowy program PhotoFiltre:

klik

Pod tym linkiem jest spakowany program, z dogranymi pluginami, tylko rozpakować i używać :-)


1. Na początek trzeba otworzyć plik z fotką, którą chcemy obrabiać - to chyba jasne :-)

moja wejściowa fotka wygląda tak:
[Obrazek: th_5.jpg]




2. Klikamy na górze w Filtry Plug-in White balance adjustment
[Obrazek: th_1.jpg]


3. W kolejnym okienku jakie nam się pojawi najlepiej kliknąć na "restore" i dopiero teraz przy pomocy pipetki wskazać na obrazku które miejsce powinno być białe. Wynik regulujemy też za pomocą suwaka. Powinno nam to dać w miarę dobre oddanie bieli, a zatem i reszty barw - wiadomo że cudów nie osiągniemy bo lepiej by to było ustawić przed zrobieniem zdjęcia lub pyknąć fotkę w RAW, no ale zawsze można fotki tym sposobem podratować.

[Obrazek: th_2.jpg]


4. Jak już jesteśmy w tym programie to możemy dopasować sobie rozmiar na np. 800x600 i wyostrzyć.

[Obrazek: th_3.jpg]


5. Przy zapisie warto odznaczyć opcję "Zachowaj dane EXIF" - pozwoli to nieco zmniejszyć "wagę" pliku

Na końcu wyszło mi takie coś:

[Obrazek: th_4.jpg]


Zajęło mi to ze 30sek - jakby się postarać zapewne można wyciągnąć z tej fotki dużo więcej. Polecam każdemu ten program - do podstawowej obróbki jest wyśmienity, a co najważniejsze darmowy! Mam nadzieję że komuś się to przyda ;-)
Dzięki :-) ;-)

Pozdrawiam!!

The Stig

Ja też pieknie dziękuję Smile
Kroolo, dzięki za ten program, przestawiam się na niego całkowicie i będę mógł spać spokojniej bo dzięki niemu nie muszę, że tak powiem naruszać praw autorskich.