PaperModels.pl

Pełna wersja: [Relacja/Galeria]Curtiss 75 Hawk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć i czołem wszystkim :lol:
Rozpoczynam kolejną relację, z czego się bardzo cieszę. Miał być Lighting, lecz gdzieś mi się zagubił PDT_Armataz_01_09
Curtiss Hawk bardzo ładna i ciekawa maszynka. Mam nadzieje, że znowu będziecie mi pomagać (Jowiszu znowu łączenie na paski PDT_Armataz_01_28 )
Okładka modelu:
[Obrazek: 58568322e3c66840m.jpg]  [Obrazek: a176d0bc9d7e568bm.jpg]
Tutaj mamy kabinę i zrobiłem sobie jeszcze celownik:
[Obrazek: 0669620edbf9b7a1m.jpg]  [Obrazek: 60ba4058ac666d38m.jpg]  [Obrazek: 3945238a1c166258m.jpg]
To na razie wszystko. Pozdrawiam :!:  :!:  PDT_Armataz_01_36
Z czego zrobiłeś celownik? Może mi się przyda jakiś dobry pomysł, bo w modelu, który wczoraj zacząłem też mam go do zrobienia, a Twój wyszedł całkiem fajny.
Celownik wykonałem z drutu 0,3 mm.
Cytat:Celownik wykonałem z drutu 0,3 mm.
A, ok, dzięki. Jakoś na zdjęciu wyglądało mi na coś innego Smile.
No spider1636 widzę, że nie próżnujesz. I dobrze. Do tego po szwabskim sprzęcie wybrałeś coś alianckiego dla równowagi. Też dobrze.
Działaj chłopie działaj :wink:  i nie bój się tego łączenia na paski. Wbrew pozorom nie jest wcale takie straszne, a wręcz przeciwnie Cool Pamiętaj tylko o dobrym oszlifowaniu wręgów. Lepiej żeby były ciutkę za małe niż miałbyś coś naciągać na siłę.
Cześć !!
dziękuje wszystkim za odzew :razz: , bardzo mnie to cieszy :mrgreen: .
Parę ładnych godzin spędziłem nad modelem - ok 8 godzin i hmm jestem tak zły, że..... szkoda mówić. Wyjaśnię na fotkach i mam nadzieję, że mnie poratujecie. Poza ty jednym pomidorzastym błędzie, który popełniłem jest chyba ok. Z  reszty jestem zadowolony. No... ale dość pitolenia, czas na fotki.
Zaczynamy od sklejonych segmentów i kabiny (już chyba nauczyłem się kleić na paski :razz: ):
[Obrazek: 26ad45769930518cm.jpg]  [Obrazek: 293f1325ffa76350m.jpg]  [Obrazek: 4f5be55524982afem.jpg]  [Obrazek: 2d7736621b255bdam.jpg]  [Obrazek: 51d1a37d920c1438m.jpg] 
No i na tym etapie postanowiłem zamontować kabinę w kadłubie, ale żeby nie było łatwo to :evil:  :evil:  :evil:  okazało się, że kabina jest za duża i nie mogę jej wepchnąć do segmentu. Po wielu nieudanych próbach doszedłem do wniosku - rozkleić segment :!:  :!:  :!:  Niestety klej zbyt mocno chwycił. Po długim czasie namyślania się i wypiciu kawy wpadłem na pomysł aby wykonać krótkie cięcie chirurgiczne w tym miejscu  [Obrazek: 18227e8b0428c7fdm.jpg]
Kabina na miejscu wszystko ładnie pięknie więc to cięcie trza było jakoś zeszyć. Wydaje się łatwe, ale chyba zbyt sztywnego materiału użyłem do oszklenia i wyszła taka kupa, którą próbowałem podratować:
[Obrazek: be25c7ca8eaddc9am.jpg]
Jeżeli ma ktoś pomysł co z ty można jeszcze zrobić, to proszę o rady. Przynajmniej mam nauczkę. Przystępując dalej do pracy powstało tylne ustrzeżenie:
[Obrazek: 45b537796bdc704dm.jpg]  [Obrazek: 5f8aff86bf4e637em.jpg] 
i przyłożyłem "na sucho" do kadłuba, a wygląda to tak: 
[Obrazek: 36a0351842a8a3dcm.jpg]  [Obrazek: 8984af43735750ccm.jpg]
To by było na tyle. Do następnego razu, pozdrawiam!!!
Cytat:Jeżeli ma ktoś pomysł co z ty można jeszcze zrobić to proszę o rady.
No ja bym to potraktował lekko SG i przeszlifował. Potem starał bym się to jakoś wyretuszować, ale ta metoda tylko na twoje ryzyko. Jesteś początkującym, a metoda taka, że łatwo coś zepsuć. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Tylne usterzenie wyszło ci bardzo fajnie, pracuj dalej  :wink: .
Pozdro!
Witam!!
Edipodium, wypróbowałem tą metodę i jest chyba trochę lepiej. Więcej już tam nic nie mieszam :razz:
Udało mi się jeszcze upitolić troszkę tzn. przedział silnikowy, silnik i szkielet skrzydeł. Na silniku są widoczne białe plamki, są one po kleju, ale jak wyschnie, to już ich nie będzie widać. No to teraz co tygrysy lubią najbardziej: :mrgreen:
[Obrazek: 15dbcb33a7822e3em.jpg]  [Obrazek: 44480e1881d5820am.jpg]  [Obrazek: 8f96ed7614ef66b9m.jpg]  [Obrazek: bf12d924dc323515m.jpg]  [Obrazek: 88942fe6567467acm.jpg]  [Obrazek: 7fc89b93a55d49ccm.jpg]  [Obrazek: 6fc1deca7ed8497bm.jpg]  [Obrazek: 9c45759a942c9493m.jpg]
To by było wszystko. Pozdrawiam!!
Dawno temu kleiłem ten model, ale nie przypominam sobie bym miał takie problemy jak Ty.

EDIT (04.11.2009)
Nie mogę pamiętać tych kłopotów bo okazuje się, że wcale go nie sklejałem, pomieszało mi się z innych modelem P-40. Wydawanym bodaj rzez GPM jeszcze w celofanie i bez kolorowej okładki.
Dopiero obecnie wziąłem ten model na tapetę i prowadzę relacje z budowy


Druga sprawa związana z kabiną to instrukcja jest po to by ją czytać.

"ZESPÓŁ 1. Po uformowaniu segmentu 1, [...]. Segment sklejamy i do wnętrza wklejamy cz. 2 z elementami [...]. Do tylnej ścianki cz.2 przyklejamy cz. 1a wraz z cz. 1b. Teraz do segmentu 1 wklejamy wręgę F i J."

W ten sposób uniknął byś stresów, papierosów i kawy, a efekt byłby znacznie lepszy.
Elo.
Troszkę podłubałem wczoraj, a dziś nie mam najmniejszej ochoty. Dopadła mnie grypa i czuje się cholernie źle. Jeszcze troszkę zostało i koniec praktycznie same detale, wyretuszować, lakierowania i koniec. Już mam dosyć samolotów, więc następnym razem będzie co innego. No to pokaże Wam co ulepiłem.
[Obrazek: b16259dbcf9d6b76m.jpg]  [Obrazek: e02e1b94dea2039fm.jpg]  [Obrazek: 7ce73be523e25939m.jpg]  [Obrazek: 8e3dffa03a9f1a5em.jpg]  [Obrazek: 37d76e769ede1dd8m.jpg]
A wiesz Ty czego najbardziej nie lubią tygrysy? Pośpiechu, bo wtedy chodzą głodne. Modelarstwo,a szczególnie kartonowe też nie cierpi pośpiechu. Twój model wygląda tak, jak samochód Chołowczyca po skończonym rajdzie, albo Spid po powrocie znad kanału w czasie bitwy o Anglię.
Mówiliśmy o pośpiechu i co ?
Mówiliśmy o pasowaniu na sucho i co ?
Mówiliśmy o dokładnym wycinaniu i formowaniu segment ów i co ?
"Tygrysku" Jeśli model tego typu powstaje w ciągu jednego tygodnia to musi być taki jaki jest.
A teraz żeby nie było,że tylko się czepiam. W porównaniu do poprzedniego jest o niebo lepiej, a mogło być całkiem dobrze gdybyś spełnił swoje obietnice. Tą rozciętą kabinę można było skleić na tk.z. pasek, ale to już historia.
Przy następnym modelu pytaj przy wykorzystaniu PW, bo nie codziennie przeglądamy wszystkie relacje .A w ogóle to się rozpisałem. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i kolejnych modeli. Dziadek
Witam po przerwie. Trochę  mnie nie  było i widzę, że se ostro nagrabiłem :roll:  aż wstyd mi :oops:
Przechodząc do modelu to jest już skończony, tzn. pozostało lakierowanie i galeria końcowa.
[Obrazek: a7b9a464804733b4m.jpg]  [Obrazek: 9a98fd859dc60f42m.jpg]  [Obrazek: 3d463ed077d5900am.jpg]  [Obrazek: f61ed2b659ab84b1m.jpg]  [Obrazek: 5bd98b0e678d477em.jpg]  [Obrazek: b6012ea89a3990cem.jpg]  [Obrazek: 6b94e89808e3b6bem.jpg]  [Obrazek: 3b1ab5844f275b52m.jpg]  [Obrazek: b848591039d4ff26m.jpg]

Pozdro  :mrgreen: !!!
Widzę, że model jest we wszystkich kolorach tęczy :mrgreen: ciekawe tylko czy to wina wydania, czy może kolory wyblakły ze starości :roll:
A na poważnie to powiem, że model wygląda całkiem całkiem. Oczywiście można by się przyczepić do tego babola przy kabince no i do tego, że nadal jeszcze chyba się gdzieś spieszysz :wink: ale z drugiej strony w porównaniu z Messerschmittem widać, że robisz postępy i Curtiss wygląda już znacznie lepiej. Tak, że dawaj czadu z następnymi modelami, bierz sobie do serca uwagi bardziej od nas doświadczonych kolegów (z tym chyba akurat nie masz problemów :wink: ) i zwolnij czasami, bo może coś da się zrobić lepiej, dokładniej.
Genaralnie: Tak trzymaj PDT_Armataz_01_34