PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Messerschmitt Me 109G-6 GUSTAW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Jestem nowy na tym forum, ale od roku zajmuję się sklejaniem modeli. Chciałbym pochwalić się moim pierwszym sklejonym modelem z Małego Modelarza, jakim jest Messerschmitt Me 109G-6 GUSTAW. Wszelkie uwagi na jego temat mile widziane oraz liczę na Wasze wszelki porady.



Zdjęcia:

[Obrazek: vs937_1.jpg]
[Obrazek: eg513_2.jpg]
[Obrazek: vr888_3.jpg]
[Obrazek: kg750_4.jpg]

No to będę pierwszy.
:-)
Model wybrałeś fajny, dobrze opracowany więc przyjemny w sklejaniu.
Na początek widać, że musisz poćwiczyć formowanie kartonu - krawędzie natarcia wyszły Ci bardzo połamane. Popróbuj delikatnie zwilżyć karton (można ćwiczyć na czymkolwiek, nawet na kawałku bloku technicznego) przed formowaniem i stopniowo najpierw na krawędzi stołu, później czymś o okrągłym przekroju (np. pędzelek) nadać odpowiedni kształt. Staraj się też nieco bardziej dopasowywać części przed sklejeniem, nie będzie takich szczelin. No i mniej pośpiechu - wygląda jakbyś kleił nieco "na czas".
Ogólnie mówiąc - klej dalej. :-) Każdy kolejny model będzie wyglądał lepiej.  PDT_Armataz_01_34
Witamy na forum Smile
No to będę drugi, Smile Bardzo miło wspominam ten model, kleiłem go kiedy się ukazywał, szkoda ,że większośc moich zbiorów przepadła. Sad
Model bardzo dobrze opracowany jak na ówczesne standardy, hmmm poszukuję takiego jeśli ktoś ma na zbycie. Smile
Ewentualnie wymiana.
Co do wykonania widać ,że jesteś początkującym sklejaczem model trzyma bryłę więc troszkę fachu nabyłeś, poczytaj sobie relację naszych młodszych forumowiczów bogatszy o nowe wiadomości, zachęcam do założenia relacji jesteśmy tu wszyscy by wam początkującym pomagać, więc kleić i kleić ile tylko można bo nic nie zastąpi doświaczenia w rękach. Pozdrawiam
Widać że to twój pierwszy model.Mój wyglądał jeszcze gorzej,ale cieszyłem się jak małe dziecko i kleiłem dalsze.Ty też tak rób.
I podpatruj na forum jak to robią inni,z większym doświadczeniem,a nauka nie pójdzie w las.Zobaczysz że następne wyjdą coraz lepsze.
Ja takich samolocików skleiłem ze 30 a ciągle się uczę.Myślę że na tym forum będziemy to robić razem.

Pozdrawiam.
Serdecznie dziękuję Wam za wszystkie opinie i dobre rady. Mam nadzieje że moje kolejne modele będą wyglądały coraz lepiej. Niedługo oczekujcie relacji z budowy następnego modelu  Wink.