PaperModels.pl

Pełna wersja: nietypowa prosba
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

zmw

Witam!! Od jakiegoś roku moim hobby stało się kartonowe modelarstwo. Mam już za sobą kilka darmowych modeli ze stron internetowych ( ogólnie było to 5 modeli, każdy sklejałem po parę razy, tak dla wprawy)...Teraz chciałbym spróbować skleić jakiś prosty statek tylko boje się trochę brać za wręgi, żeby ich nie popsuć...moja prośba więc brzmi : czy może ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mógłby poświęcić trochę czasu dla tych nowicjuszy, takich jak ja i napisać jakiś poradnik o budowaniu szkieletów okrętów.. Może przedstawić jakieś techniki, jakie błędy najczęściej są popełniane przez początkujących modelarzy itp...
Poradnika ci nie napiszę ,bo skleiłem w swoim życiu tylko jeden okręt . Ale wyślę ci link do darmowych modeli ( również okrętów) z którymi poradzisz sobie na pewno,bez niczyjej pomocy : http://cp.c-ij.com/en/contents/2027/list_15_1.html
Ahoj!
zmw - zacznij może od jednostki SSWILNO/KRAKÓW z GPM. O szkielet sie nie musisz martwić, ponieważ wycinanka jest sprzedawana razem ze szkieletem ciętym laserem. Koszt modelu ok 50zł. Autorem projektu jest Ryszard Bones więc nie powinno być problemu z dopasowaniem elementów.