PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] B.P. Defiant 1:33
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No to przyszedł czas na pokazanie kolejnego brytyjskiego latadła :lol:

Coś myśliwskiego z wieżyczką na grzbiecie!
Model miał wiele błędów, mimo to da się go skleić. Występowały przesunięcia kolorów podwozia. Cały kadłub to przygoda z pasowaniem części, docinaniem szkieletu i dopasowaniem wieżyczki. Powychodziło wiele szpar, małe krawędzie duże naprężenia- problem pokonałem prosto- plastelina :mrgreen:

Skrzydła- szkielet bez zarzutu, oklejanie... no cóż nożyczki w łapę i docinamy gdzie odstaje Confusedmile: Szczegolnie problematycznie to wyglądało przy łączeniu obojga połówek płatów pod kadłubem.

Oszklenie wieżyczki wykoanłem z kopyta używając twardej folii po żarówkach energooszczędnych, kształtując pod gazem :twisted:

Końcowy efekt następujący:

[Obrazek: th_PC022404.jpg] [Obrazek: th_PC022403.jpg] [Obrazek: th_PC022401.jpg] [Obrazek: th_PC022399.jpg] [Obrazek: th_PC022398.jpg]

[Obrazek: th_PC022397.jpg] [Obrazek: th_PC022396.jpg] [Obrazek: th_PC022395.jpg] [Obrazek: th_PC022394.jpg] [Obrazek: th_PC022392.jpg]

[Obrazek: th_PC022391.jpg] [Obrazek: th_PC022390.jpg] [Obrazek: th_PC022389.jpg] [Obrazek: th_PC022388.jpg] [Obrazek: th_PC022386.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
szebi
Model bardzo atrakcyjny i warty uwagi - czekam na swoją kolej aby się z nim zmierzyć. Dzięki za wstawienie galerii!
Modelik wygląda cudnie :grin: . Wykonałeś go świetnie, tak że nie widać błędów (no przynajmniej ja nie widzę :razz: ).
Pozdro!
Bardzo ładny model bardzo ładnego samolotu, w przeciwieństwie do bombowców Anglicy mieli gust do maszyn myśliwskich :razz:

Artur Ł.

Bardzo fajnie, nie powiem... Confusedmile: Ciekawy pomysł z tą plasteliną.
Cytat:...kształtując pod gazem :twisted:
Byle nie na gazie :twisted: Ładne te owiewki Confusedmile:
Szebi może wrzucisz jakis post o samym wykonaniu takich fajnych przeszkleń :mrgreen:

Model godny polecenia. Pozdrawiam serdecznie PDT_Armataz_01_36
Po sklejeniu ten model prezentuje się dobrze, a przed to nawet bardzo dobrze :razz: . Włożony trud się jednak opłaca. Tak czy inaczej dużego wyboru w kartonie nie ma jeżeli chodzi o ten samolot. Raptem dwa wydania Orlik i MM. O tej wschodniej przerysowance MM-a nie wspominam.
Ze "szpachlowaniem" plasteliną to mnie zaskoczyłeś Confusedhock: . Odkąd w zamierzchłych czasach użyłem plasteliny do obciążenia przodu jakiegoś modelu i po pewnym czasie miałem na poszyciu przodu piękną tłustą plamę tych dwóch materiałów ze sobą nie zestawiam, chyba że teraz plastelina jest inna...
Cytat:Szebi może wrzucisz jakis post o samym wykonaniu takich fajnych przeszkleń :mrgreen:

Myślę, że nie będzie stanowić to problemu Confusedmile:

Cytat:Odkąd w zamierzchłych czasach użyłem plasteliny do obciążenia przodu jakiegoś modelu i po pewnym czasie miałem na poszyciu przodu piękną tłustą plamę tych dwóch materiałów ze sobą nie zestawiam, chyba że teraz plastelina jest inna...

To prawda. Plastelina tłuści niemiłosiernie, lecz w ciemnych miejscach nie widać tego aż tak mocno, lakierowałem model, co dodatkowo zmniejszyło tą poważną usterkę, to poważna nauczka. Nic Ci nie umknie :mrgreen:
Mnie samolocik też sie baaardzo podoba, zwłaszcza świetnie powykrzywiane "szyby" w oknach, co raczej przy grzaniu nad gazem takie łatwe nie jest bo folie można przegrzać i wtedy "żyje własnym życiem". Wiec respect :mrgreen: a Czy kopuła z działkiem sie obraca? :roll: :razz:


Pozdrawiam Cool
Cytat: a Czy kopuła z działkiem sie obraca? :roll: :razz:

Obraca się obraca i ma swoje wnętrze :mrgreen: :razz:
Cytat:ma swoje wnętrze

no ale trochę je źle widać przez tą folie.. trza było wziąć bardziej przeźroczystą :razz:
Samolocik sklejony wporzo Confusedmile: .

Ale jak widzę go, to od razu myśli mi się: Paweł Bolton, dewiant :mrgreen:
Modelik sympatyczny. Nie wiem tylko, czy coś się nie porobiło z geometrią. Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, jakby skrzydła miały ujemny wznios (zdjęcie w lewym dolnym rogu).