PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] RWD-22 CardPlane
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Druga galeria, model skończyłem 26 grudnia.
Model zrobiony w standardzie, zastosowałem elementy dodatkowe pobrane ze strony wydawnictwa. Retusz jak zwykle robiony temperami.
Nie udało mi się skleić listków głowicy torpedy. Odciąłem je i robiłem ze sklejonych warstw tektury, które nasączyłem BCG i szlifowałem. Do torpedy wkleiłem też 2 wręgi, z przodu i z tyłu, aby była sztywniejsza. Problemy były też z szybą i elementem nad nią. Napotkałem też problem z lotkami, które nie są równe z krawędzią spływu skrzydła. Jakby były za krótkie o ok. 1 mm, nie wykluczam popełnionego gdzieś mojego błędu. Cała reszta sklejała się naprawdę przyjemnie.

[Obrazek: th_1.jpg]  [Obrazek: th_2.jpg]  [Obrazek: th_3.jpg]  [Obrazek: th_4.jpg]
[Obrazek: th_5.jpg]  [Obrazek: th_6.jpg]  [Obrazek: th_7.jpg]  [Obrazek: th_8.jpg]
[Obrazek: th_9.jpg]  [Obrazek: th_10.jpg]  [Obrazek: th_11.jpg]  [Obrazek: th_12.jpg]
[Obrazek: th_13.jpg]  [Obrazek: th_14.jpg]  [Obrazek: th_15.jpg]  [Obrazek: th_16.jpg]  [Obrazek: th_17.jpg]
[Obrazek: th_18.jpg]  [Obrazek: th_19.jpg]  [Obrazek: th_20.jpg]  [Obrazek: th_21.jpg]  [Obrazek: th_22.jpg]
[Obrazek: th_23.jpg]
Świetnie wykonany model! Robi wrażenie, pewnie spore bydle? Wink

I jak tu się do sesji uczyć i pracę pisać jak na forumie takie modeliki powstają? Człowiek tylko myśli jak za olfę złapać...

Pozdrawiam!
Maciek
Uhh, jak ja lubię wodnopłaty!  :milbravo:
Ładny czyściutki samolocik :milbravo:[Obrazek: oklaski.gif]
Widać różnice w odcieniach szarego kartonu.
Gratulacje z ukończenia modelu.
Bardzo ładny.
Nasza 22-jka  :milbravo: i do tego świetnie wykonana  :milbravo: :milbravo:
Gratulacje!!
Witam.
Czyściutki i piękniusi, jak z fabryki.
Zasłużone Gratulacje !
Pozdrawiam.
Gratulacje! Twoje wykonanie naprawdę cieszy oko  :milbravo: :milbravo:
Dziękuję za pozytywne komentarze.
(06-01-2013, 07:21)bonk link napisał(a): [ -> ]I jak tu się do sesji uczyć ...
Mam ten sam problem  Sad

Odcienie najbardziej widać na pływakach, były drukowane na dwóch arkuszach i to chyba przez to. Sklejałem je przy sztucznym świetle i jak wyciąłem elementy to nawet nie zwróciłem uwagi na kolory.

Jaszcze zapomniałem dodać, że dźwigar wykonałem z listewek 3x5mm, które skleiłem razem. Taki dźwigar o wymiarach 5x6mm idealnie pasuje w otwory w żebrach. Wklejony wikolem. Dzięki temu skrzydła są nie do ruszenia. Może się komuś kiedyś przyda taka informacja.
Świetnie się prezentuje! Pogratulować.

mamt1971

Gratuluję pięknie wykonanego modelu,świetny
Jakimś cudem przegapiłem ten wątek, a tu taka perełka.  PDT_Armataz_01_04
Gratulacje !
Świetny model.
:milbravo:
Wielkie gratulacje. Piękna robota  PDT_Armataz_01_34
Takich samolotów zdecydowanie więcej, ja zmieniłem stronę konfluktu i kleję Brytola Smile
Podoba mi się , gratulacje.
Jeszcze raz dziękuję, zdjęcie tygodnia - jestem w szoku, dzięki!
Jeśli chodzi o strony konfliktu to teraz dla równowagi (co prawda pojazd, ale jednak) coś niemieckiego. Relację założę prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia  ;D
Świetny standard!
Do tego dodatkowy plus za temat Wink
Rewelacyjny model  Wink Twoje wykonanie jest na mistrzowskim poziomie  Wink Ja meczę się nad inną polską konstrukcją pływakową, a mianowicie samolotem Lublin R-XX z wydawnictwa WAK  WinkPozdrawiam Wink Big Grin