PaperModels.pl

Pełna wersja: [Poczatkujący] Model papierowy i klejenie krawędzi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Spodobał mi się model Karabinka M41a . Wydrukowałem prototyp bez kolorów, nakleiłem na papier i jakoś wyszedł.
Podniesiony na duchu efektami postanowiłem podnieść poprzeczkę i wykonać model kolorowy. Wydrukowałem go na papierze o podwyższonej gramaturze, podobny do kredowego (bym nie musiał go ponownie podklejać).
Wycinanie poszło w miarę sprawnie, psuć zaczęło się przy wyginaniu i klejeniu.
Farba odchodziła na krawędziach, gdzie działał klej. Przy wyginaniu pojawiały się pęknięcia. Na krawędziach biały kolor papieru rzuca się w oczy. Odbiera mi to chęci na dalsza zabawę. Gdzie i jakie popełniłem błędy?
Wydaj mi się że następujące:
  • wydrukować na zwykłym papierze i podkleić na tekturce za pomocą porządnego kleju (butapren?)
  • tekturkę malować w kolorze najbliżej pasującym do koloru podklejonego wydruku (kupa zabawy, a i odcienie pozostaną problemem
  • ktoś na forum pisał o wykonaniu łączników/skrzydełek przy elemencie jako zupełnie oddzielnego, w ten sposób znika problem różnicy poziomów - ale to jest KUPA roboty
  • czytałem trochę o propozycjach impregnacji wydruków z drukarek przed rozmazywaniem się i widzę, że nie ma dobrego rozwiązania
Czarno-biały
[Obrazek: model_m41a_B&W_01_small.jpg][Obrazek: model_m41a_B&W_02_small.jpg]
[Obrazek: model_m41a_B&W_03_small.jpg]

Nowe podejście, kolorowy
[Obrazek: model_m41a_01_small.jpg]
[Obrazek: model_m41a_02_small.jpg]
[Obrazek: model_m41a_03_small.jpg]
Ten spękany druk to wygląda jakbyś drukował na laserówce, zgadza się?
Tak, liczyłem na wyższą jakość wydruku.
Inny problem to źle układający się papier. Mimo wielokrotnego naginania wciąż nie trzyma kątów, co widać w górnej szczelinie broni (udającej szczerbinkę).


PS. Tak po dłuższej chwili zdałem sobie sprawę, że powinienem to raczej umieścić w sekcji 'Dział dla początkujących'
Toner nie wnika w papier, twardy spiek jest tylko na powierzchni. Kiedyś coś próbowałem zdziałać z wydrukiem laserowym i nici: albo pękał albo się rozpuszczał od butaprenu - od tamtej pory drukuję na atramencie i zabezpieczam wydruk przed wilgocią lakierem capon i jest super, nie ma żadnych problemów z kształtowaniem. Polecam.