PaperModels.pl

Pełna wersja: Jak poprawnie skleić gąsienice?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

jAneK47

Witam wszystkich ciepło!
Pytanie jest dość proste i bałem sie by sobie nim nie zrobić wioski PDT_Armataz_01_04 . W jaki sposób najlepiej, najprościej wycinać otwory w gąsienicy a następnie jak "podrasować" gąsienice by ładnie wyglądały? Patrze na zdjęcia starszych kolegów modelarzy i szczęka mi opada... Prosze, wręcz błagam podzielcie się tą tajemnicą... Z góry dziękuję!
Cześć

W jaki sposób skleić najlepiej gąsienice??? najlepiej jak najlepiej :razz: Otwory w gąskach można wycinać na różne sposoby. Możesz zrobić samemu odpowiedni przyrząd do danego kształtu lub metodą ,,dziobaka" jest gdzieś o tym na forum. Ja właśnie teraz męczę sie z gąskami i powiem szczerze ze ten sposób jest dość efektywny. Ale zrobiłem to trochę inaczej tzn. Otwory które wycinam mają postać prostokątów. Więc używam dwóch skalpeli ze złamanymi na wymiar ( bok krótszy i dłuższy) ostrzami i po prostu wbijam ostrze w papier raz i mam już jeden bok, następnie biorę drugi, i otwór wycięty. taka lekka modyfikację metody.
Piszesz że gdy patrzysz na zdjęcia modeli starszych kolegów to szczeka opada. Zwróć uwagę że niektórzy kupują gąsienice wycięte laserowo, oczywiście w tedy szczeka musi opaś gdy widzi sie takie gąski ale moim zdanie te zrobione ręcznie i nie zawsze tak dokładne dają większa satysfakcje.
Później tylko malowanie i musi wyglądać ładnie Smile

Pozdrawiam

jAneK47

Dziękuje za pomoc pmarcin Bardzo mi to pomogło. Już zabrałem się do roboty i wychodzi mi całkiem nieźle :grin: . Gąsienice są moją piętą Achillesową. Jak ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe sposoby to z chęcią wysłucham.
Pozdrawiam!
jAneK47 sposobow moze byc wiele nie ma jednego okreslonego. Najlepiej ogladac relacje z budowy pelzaczy. Zwykle tam mozna znalezc jak zbudowac gaske ewentualnie jakie patenty mozna by wykorzystac. Ewentualnie jak nie chcesz budowac gasiennic z wycinianki badz tez od postaw to zawsze pozostaja ci laserowo wycinane odpowiedniki takie tylko sklejasz w odpowiedni sposob i malujesz.

pozdro.