PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Pancernik Nowgorod - Pro-Model 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich!

Oto parę fotek mojego świeżo ukończonego modeliku - pancernika Nowgorod. Model nieskomplikowany, kleił się bardzo przyjemnie. W zasadzie bez zatrzeżeń co do pasowania elementów. Co do zgodności z oryginałem to udało mi się znaleźć jedynie kilka kiepskiej jakości fotografii historycznych, na podstawie których można ocenić że model jest z grubsza podobny do okrętu kształtem, ale w szczegółach to już raczej swobodna interpretacja autora...

[Obrazek: 0fbff346996ab5cam.jpg] [Obrazek: 82adc1cfb905d7e0m.jpg] [Obrazek: b09df581b16f7774m.jpg] [Obrazek: 96032467d574f0e1m.jpg] [Obrazek: 11a944411b658055m.jpg] [Obrazek: 2d85ebb215f3ef76m.jpg] [Obrazek: 2658bb288f2c0435m.jpg] [Obrazek: fa8dccac83aa8db1m.jpg] [Obrazek: 86f16cfd031fb930m.jpg] [Obrazek: 73b5bb10c13badfbm.jpg] [Obrazek: be9bf6ea62c6e1d7m.jpg] [Obrazek: 692697cdaea655cfm.jpg] [Obrazek: 32825a0151a2e495m.jpg] [Obrazek: 40a625f73e9ddcdcm.jpg] [Obrazek: 2fd8607b8db71341m.jpg] [Obrazek: 4736b9f1eaa7f576m.jpg] [Obrazek: b20dd1b23d8e1817m.jpg] [Obrazek: 5c9101ccc8d077c3m.jpg] [Obrazek: b5fd1a3035887562m.jpg]

Pozdrowienia,
Paweł
Siemanos.

No niemożliwe ... mam to "coś" w domu i zawsze podchodziłem do tego jak do jeża Smile Śmieszne to "coś", ale przez to interesujące. Czytałeś rys historyczny ?? Też fajny Smile.

Ogólnie model bardzo ładnie i czysto sklejony. Z tego co mogłem zauważyć w mojej wersji 2D to powinien dać sporo radochy w czasie sklejania, no i teraz na półce również będzie zwracał uwagę, choćby dziwnym kształtem, ale również jakością wykonania.

Bardzo mi się podoba Twoje wykonanie.
Fajny modelik Smile Ja w swoim zapomniałem podnieść bandere a potem mi się nie chciało Smile
Dno szpachlowane? Fajki też? Widzę że też zrezygnowałeś z drewnianego koloru lawet armat. Szkoda tylko że zdjęcia takie ciemne..
Astra - dzięki za uznanie. Ja z kolei jak tylko zobaczyłem ten model gdzieś w necie to tak mi wpadł w oko że jak go w końcu dostałem w ręce to odłożyłem wszystko inne na bok. Masz rację co do radości ze sklejania - to chyba dzięki tej nietypowej sylwetce. Wrażenia estetyczne trochę porównywalne jak przy sklejaniu Kittena z WAK-u Smile

Łosiu - dno i fajki po sklejeniu zostały polakierowane kilkoma warstwami lakieru akrylowego i na koniec pociągnięte silnie rozrzedzoną farbką Humbrola - tak na "półprzezroczysto".
Zdjęcia może dorobię jakieś w świetle dnia - przy lampce ciężko uzyskać dobre doświetlenie, a rozjaśnianie programowe jakoś do mnie nie przemawia.
He he. Mnie to przypomina pływającą patelnię Confusedmile: A wykonanie tradycyjnie świetne Cool
Fajny dziwak :mrgreen:[a raczej pływająca patelnia :razz:],

:milbravo:


PS Tylko te zdjęcia troszku za ciemne :ble:.
Paweł, jesteś pewien że to na pewno pancernik? :mrgreen:

Pińcet obrotów wokół własnej osi na minutę po wystrzale :mrgreen: buhahahaha, ale ruskie mają pomysły :mrgreen: :mrgreen:

A modelik sklejony jak zwykle - bardzo ładnie. gratulacje!
Cytat:Paweł, jesteś pewien że to na pewno pancernik? :mrgreen:
...

He, he. Jak już pisałem wcześniej - Nowgorod był w świecie pancerników mniej więcej tym czym Martin Kitten w świecie myśliwców Smile

Na poważnie, to często spotyka się określenie "pływająca bateria obrony wybrzeża" co wydaje się znacznie bardziej trafione. W każdym razie nie wyobrażam sobie tego okrętu w linii podczas bitwy na pełnym morzu...

d4v1d

jakby mawiał poeta... oto skutki picia wódki Tongue bo wątpię, żeby trzeźwo myślący człowiek takie COŚ zaprojektował Wink wykonanie bardzo staranne i czyste, gratulacje Pawle!