PaperModels.pl

Pełna wersja: Wasze wymarzone modele
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6

tonid

Nie mam pojęcia, czy taki temat już był. Jeśli tak, bardzo przepraszam i moderatora prosiłbym o przeniesienie postu (ew. skasowanie i napiszę w tym innym temacie).

Chciałem się podzielić z Wami wymarzonymi modelami (oczywiście kartonowymi, 1:33), czyli co chciałbym, aby zostało kiedyś wydane, a o ile mi wiadomo nie zostało dotąd przez nikogo zaprojektowane ani wydane (chyba że się mylę?). Zachęcam innych do dopisywania się (wraz ze zdjęciami i/lub linkami):

Westland Lysander P.12

[Obrazek: Hlysan_mod.jpeg]

Myślałem, coby nie spróbować przerobić WL z MM na wersję P.12, ale wolałbym mieć to jednak zrobione przez kogoś, kto się zajmuje profesjonalnie projektowaniem modeli...

Arsenal-Delanne 10

[Obrazek: arsenal-delanne-10_28226825.jpg]

Następny "brzydal" w podobnym układzie do wersji P.12 Lysandera. Z tego co wiem, wyszedł jego model plastikowy w 1:72.

Sud-Est S.E. 100

[Obrazek: sud-est_se-100-3.jpg]

Francuski brzydal o wybitnie dziwnej konstrukcji kół. Główne koła w stateczniku, a przednie wybitnie skomplikowane...

Bachem BA 349A Natter

[Obrazek: lrg0103.jpg]

Bachema zrobił wiele lat temu Gorman. Niestety, poziom jakościowy modelu jest na tyle niski, że chciałbym, aby go zrobiła inna firma znacznie dokładniej...

Blohm und Voss BV 40

[Obrazek: bv40-1.jpg]

Taki miły mały szybowiec...

Blohm und Voss BV 155

[Obrazek: 2584312077_9c5609a8fa.jpg?v=0]

Jedna z konstrukcji do lotów na dużej wysokości. Przerobiony BF-109.

Bell XP-77

[Obrazek: Bell_XP-77.jpg]

Próba zrobienia "supertaniego" myśliwca. Uroczy!

Consolidated-Vultee XP-81

[Obrazek: xp-81.jpg]

Czy to jedyny samolot z dwoma napędami: odrzutowym i śmigłowym na raz?!

McDonnell XP-67

[Obrazek: xp-67.jpg]

Przepiękny kształt!!!

Vultee XP-54

[Obrazek: Vultee_XP-54_Swoose_Goose_11210.jpg]

Tu liczę na Orlika! Skoro zrobili XP-55 i XP-56, a XP-54 wygrał z nimi w konkursie, to może i patyczaka zrobią! Szczególnie, że patent z fotelem pilota umieszczonym na windzie wysuwanej w dół oraz cała przednia część kadłuba obracająca się o 3 stopnie w górę lub 6 w dół (wraz z działkami, aby umożliwić celowanie), to niezły czad!
Natter był w MMie w numerze chyba 4-5/96. Razem ze stukasem i reichenbergiem. Ale fakt, przydałoby się odświeżyć temat...
a ja bym chciał żeby ktoś wydał transporter m113 w malowaniu z vietnamu PDT_Armataz_01_01
może jeszcze jakieś dobre wydanie UH1 D ( mogła by byc wersja sanitarna)
PDT_Armataz_01_01
Ja pozostane przy polonikach- M-15 odrzutowy kombajn do zbierania kur po wioskach-czyli "BELFEGOR" lub " SZAMBO JET'' jak kto woli.
A ja Aichi B7A Ryusei i A7M Reppu, całkiem zgrabne maszyny japońskie

tonid

Kochani, wrzucajcie linki do obrazków proooszę... Jak na razie M15 bije wszystko na głowę! 8D...
To może ja... ;-) tak na dobry początek....

B-36 Peacemaker: ot taka drobinka... :-D

[Obrazek: B-29_and_B-36.jpg]

:mrgreen:

tonid

Cytat:To może ja... ;-) tak na dobry początek....

B-26 Peacemaker: ot taka drobinka... :-D

:mrgreen:

Oooo shit 8DDDD. Jakieś 3 metry rozpiętości będzie chyba w 1:33 8DDDD...

PS. B-36, nie 26 8D...
Cytat:PS. B-36, nie 26 8D...

:lol: jasne, tak to jest jak nie trafia sie w klawisze... :lol: :lol: :lol:

Następny:

Lockheed SR-71 Blackbird

[Obrazek: Lockheed_SR-71_Blackbird.jpg]

Wprawdzie było jedno wydanie jednak nie nadaje się do uzytku... Wisi dzielnie pod sufitem ale jakość modelu i opracowania uwłacza samej konstrukcji...

Pozdrawiam!!

tonid

Cytat:[quote author="tonid"]PS. B-36, nie 26 8D...

:lol: jasne, tak to jest jak nie trafia sie w klawisze... :lol: :lol: :lol:

Następny:

Lockheed SR-71 Blackbird

Wprawdzie było jedno wydanie jednak nie nadaje się do uzytku... Wisi dzielnie pod sufitem ale jakość modelu i opracowania uwłacza samej konstrukcji...
[/quote]

Fly Model, nr 31. Naprawdę Fly Model zrobił takiego babola?...
B-36 peacemaker, cóż za paradokslana nazwa Wink a może coś z radzieckich olbrzymów?tu-160 np
http://www.fas.org/nuke/guide/russia/bom...60-pic.jpg

Wichura

Taki Landkreuzer to byłoby wyzwanie Wink

[Obrazek: Ratte_mk2_by_flyingdebris.jpg]
[Obrazek: 035.jpg]
Cytat:Taki Landkreuzer to byłoby wyzwanie

Osz Ty zajumałeś mi kolejną pozycję :mrgreen:

tonid

Hmmmm... duże...

Blohm und Voss BV 222
[Obrazek: BV222.jpg]

Blohm und Voss BV 238
[Obrazek: Bundesarchiv_Bild_101I-667-7142-24%2C_Fl...238_V1.jpg]

Messerschmitt Me 264
[Obrazek: Bundesarchiv_Bild_146-1989-039-16A%2C_Sc...Me_264.jpg]

Junkers Ju 322
[Obrazek: Ju_322.jpg]

Northrop XB-35
[Obrazek: xb-35.jpg]
Blohm und Voss BV 238 został wydany przez JSC... w skali 1:400 :mrgreen: :mrgreen:
Wszystkie maszyny, które wymieniliście POPIERAM!!!

Ja dodam od siebie:

H6K "mavis" - moje marzenie powtarzane od lat na forach... :wink:

[Obrazek: th_h6k-main.jpg]

[Obrazek: th_Seascapes-Flying-boat.jpg] [Obrazek: th_Kawanishi_H6K_Type_97_Transport_Fly.jpg] [Obrazek: th_H6K-Type97-Mavis-h.jpg]

Pozdrawiam
szebi
ciekawe tylko po wydaniu choć jednego z nich, który z Was go sklei..
Jednego Blackbirda już mam więc sądzę że nie będzie problemu... ;-)
A mi się marzą TK-1, TK-2, Renault NC-27, Renault M26/27, Renault Wz.29, Renault Wz.32, Hotchkiss H-39 ciężarówki: Renault FU 7,5 T, Berliet CBA, SPA-25c Polonia, Ciągniki artyleryjskie PZInż-342, PZInż-202,i samochód terenowy PZInż-303
O i jeszcze bateria SS-125 Newa SC (z dieslem, KDN'em "Laurą" i SD w zestawie :mrgreen: )
łosiu, pewnie nie ale pomarzyć można Smile
Ja też sobie pomarzę-moje marzenia do sklejenia to Hawker Tempest,Fairey Albacore,a z pancerki to M 26 Pershing i niemieckie nieukończone pancerne cudo E 100 :grin:

tonid

Cytat:Ja też sobie pomarzę-moje marzenia do sklejenia to Hawker Tempest,Fairey Albacore,a z pancerki to M 26 Pershing i niemieckie nieukończone pancerne cudo E 100 :grin:

Tempest wyszedł trzykrotnie:

[Obrazek: ?346505809]
Adore MODEL 10

[Obrazek: 1968_2.jpg]
MM 2/1968

[Obrazek: 1997_9.jpg]
MM 9/1997
Oprócz wymienionego wcześniej cudaka, marzy mi się coby skleić wszystkie przedwojenne łodzie latajace [ oczywiście te , które były w polskich barwach], z pojazdów haubicę ,, DANA", BM-21[ która dzielnie powoziłem], a z pływadeł to jakis np. ORP BAŁTYK, Xawery Czarnecki,WarszawaII, OSA,dobrze opracowane Iskra I, Zawisza ,, Marny",Chopin, Zaruski itp.
Ja bym z przyjemnością skleił Rosomaka, najlepiej jakby model miał wnętrze.
łosiu pytasz, który z nas to sklei, wyjdzie moje marzenie - Mavis (o ile kiedyś któś go zaprojektuje) to biorę się z miejsca i mówię całkiem poważnie. :wink: Skoro to moje marzenie to grzechem jest tego nie skleić.

Pozdrawiam
szebi
Stron: 1 2 3 4 5 6