PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Sd.Kfz 234/2 PUMA - GPM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zapraszam do galerii Pumy pojazd należy do rodziny niemieckich 8-kołowych, ciężkich samochodów pancernych produkowanych w latach 1943-1945.Samochód posiadał silnik wysokoprężny typu Tatra 103 chłodzony powietrzem. Wyprodukowano zaledwie 510 samochodów tej serii. Na drodze mogły osiągać duże prędkości a w terenie radziły sobie niewiele gorzej niż pojazdy gąsienicowe.
[Obrazek: sdc19770.th.jpg][Obrazek: sdc19771v.th.jpg][Obrazek: sdc19772.th.jpg][Obrazek: sdc19774.th.jpg][Obrazek: sdc19775.th.jpg][Obrazek: sdc19776.th.jpg][Obrazek: sdc19784.th.jpg]
[Obrazek: sdc19783.th.jpg][Obrazek: sdc19782.th.jpg][Obrazek: sdc19781.th.jpg][Obrazek: sdc19780.th.jpg][Obrazek: sdc19778.th.jpg][Obrazek: sdc19777.th.jpg]
Sam model przyjemny w sklejaniu  PDT_Armataz_01_34 opcjonalnie nożna wykonać wnętrze lecz jest ono uproszczone. Dla zainteresowanych model można wzbogacić o otwierane luki zasobników na błotnikach, które można pobrać tu. PDT_Armataz_01_36
Czy Ty aby nie jesteś cyborgiem Smile. Żartuje świetnie wyszedł, gratuluje.
O! Puma  :mrgreen:, bardzo ładna!
Czy pozostałe wozy serii 234 też planujesz, a może już skleiłeś?
Ładna Puma - szkoda, że kółka trochę takie "nie z tej bajki"... Jakieś ich brudzenie jeszcze będzie?
Co tu dużo gadać, przyzwyczaiłeś nas do świetnych modeli , i ten też taki jest,  PDT_Armataz_01_34
:milbravo:
Świetna wykonanie jednej z ostatnich nowości GPMu. Ciekawe, że skoro pojazd ten miał podobne możliwości w terenie jak czołg, to powstało go zaledwie 510 sztuk. Wracając do modelu to mam pytanie: czy końcówka lufy jest w oryginalnej wycinance tak usmarowana?
Szacun za niesamowite tempo budowySmile Szkoda, że u nas tak autostrad nie budują. GPMowska Puma ma ciekawe malowanie i teraz wypadało by dla porównania skleić tą modelikową. Znów ciekawy model w Twojej niemałej już kolekcji.
Miło, że model się podoba  PDT_Armataz_01_29
Tuco Pozostałych pojazdów z serii nie planuje popełnić przynajmniej na dziś :mrgreen:.
Mr.Tsing nie brudzenia nie będzie to miał być standard. PDT_Armataz_01_28
Bomb007 brudzenie lufy to moja inwencja :mil11:.
Raven przyzwyczajenie to zdradliwa rzecz PDT_Armataz_01_04.
Pozdrawiam.
Jak zwykle pięknie sklejony model.
:milbravo: :milbravo:

(06-12-2012, 07:47)kordian link napisał(a): [ -> ]to miał być standard. PDT_Armataz_01_28

No - jak standard, to standard, chociaż ja bym jednak reflektory przerobił...

mamt1971

Witam i gratulacje z wykonania pięknego modelu.Pozdrawiam
Piękna Puma!!!
Konrad napisz cios więcej o opracowaniu, sprawdzałeś zgodność z oryginałem.
kordian, czy mógłbyś zrobić kilka fotek od spodu pojazdu?

Piter prosiłeś niedawno o kilka słów na temat Pumy modelikowej, więc postaram się coś napisać…
Opracowanie nie jest złe, posiada jeden duży błąd – szkielet tylnej części pojazdu jest za mały w stosunku do poszycia (co ciekawe nie widziałem jeszcze poprawnie sklejonej Pumy w standardzie, ja oczywiście nie ustrzegłem się tego błędu :oopsSmile – błąd według mnie do poprawienia. Poza tym drobiazgi, o których pisałem w relacji.
Zgodność z oryginałem – modelu nie mierzyłem, ogólne wrażenie jest dobre, choć jest kilka elementów które trochę rzucają się w oczy – zagięcie błotników – próbowałem to u siebie poprawić i chyba nie wyszło najgorzej, jarzmo armaty (mam pewien pomysł jak je zrobić, ale to się dopiero zobaczy) i hamulec wylotowy (ten element kuleje w większości opracowań). Słyszałem także, że lewarek nie za bardzo przypomina oryginał, ale nie sprawdzałem tego. Jeśli chodzi o błotniki i jarzmo, to w opracowaniu GPM wygląda to o wiele lepiej.
Detalizacja – i tu jest problem, bo dla każdego modelarza oznacza to zupełnie co innego. Kiedy zaczynałem ją sklejać (blisko 6 lat temu, po prawie 20 latach odpoczynku od kartonu), wydawała mi się bardzo uszczegółowiona, szybko jednak zmieniłem zdanie i zacząłem swoje drobne przeróbki. Niektóre elementy opracowane są przyzwoicie inne trochę gorzej np. kanistry.
Dla przypomnienia link do mojej relacji: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1558.0
Gdybyś jeszcze czegoś potrzebował – pytaj śmiało!
Sory za mały OT!
Trzeba przyznać, że bardzo ładnie się prezentuje jako standardzik - tylko te opony trzeba by zmatowić bo za dużo światła odbijają.

Laserowo wycinane zabezpieczenie antypirackie pasowało tip-top?
Spasowanie modelu bezproblemowe a i lasery ok  PDT_Armataz_01_34 znacznie ułatwiają budowę bo szkielet dość solidnie rozbudowany jak na tak mały model.  :mrgreen: