PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Airbus A340-600
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Zapraszam do obejrzenia galerii niedawno zakończonego modelu tego pięknego samolotu. Model jest dostępny do ściągnięcia ze strony Canona.
Model został wydrukowany na bloku technicznym i zabezpieczony lakierem Humbrola Satin Cote. Z pasowaniem bywało różnie. Widać, szczególnie na dwóch pierwszych zdjęciach sporo niedoróbek Sad Wynikają one z mojej winy, bo zachciało mi się przerabiać projekt. Jeśli ktoś sobie ściągnie ten model, to zobaczy, że jest on zaprojektowany na zakładkę. Ja natomiast postanowiłem skleić go na styk i poległem. O ile jeszcze na zwykłych "rurach" sobie jakoś radziłem, to już w elementach będących częściami stożków widać moje błędy w pasowaniu. Udało mi się jednak zachować przynajmniej symetrię, a nie było to łatwe. Cały model skleja się praktycznie w powietrzu-wręg i innych wzmocnień jest bardzo mało. Nie zmienia to faktu, że łączenia poszycia to moja pięta achillesowa.
Od siebie nie dodałem za dużo. Przeszkliłem jedynie kabinę pilotów, ponacinałem łopatki w sprężarce i turbinie oraz wykonałem koła z tektury. Powstało z tego takie coś:
[Obrazek: 756b3faa78caa7ebm.jpg] [Obrazek: ab8f38a5392abb28m.jpg] [Obrazek: 4fa78d3a52b979ebm.jpg]

[Obrazek: 3be41cb9a65632bem.jpg] [Obrazek: 7d005d143a7382c7m.jpg] [Obrazek: 8bdca57f9a6788e0m.jpg] [Obrazek: 07941fe5df5ec9c2m.jpg]

Arcydzieło modelarskie to to nie jest, ale i tak jestem zadowolony. Model dzięki rozmiarom jest bardzo efektowny i dodatkowo te wszystkie błędy są mniej widoczne. Jestem pewien, że bardziej utalentowany modelarz wyciągnął by s z tego projektu znacznie więcej, tak więć mimo problemów zachęcam do sklejenia tego modelu. Widok gotowego Airbusa z nawiązką wynagradza problemy w czasie klejenia.
Pozdrawiam!
Gratulacje Rafał świetny modelik. Narobiłeś mi apetytu na samolot pasażerski :mrgreen:
:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Mógłbyś podać wymiary modelu, w jakiej skali on jest. Niestety na stronie Canona nie znalazłem tego, chyba ze źle szukałem :???:
Kliknij linka w pierwszym poście :wink: Skala modelu to 1:120, a wymiary to coś około 62 [cm] długości i 52 [cm] rozpiętości.
Modelik niestety nie jest za dobrze sklejony, ale jak napisałem wszystkie babole giną w porównaniu z wielkością modelu :roll:
Rafał
piękna maszynka, tez ją sobie pobiorę.
Może kiedyś zostanę lotnikiem?!

SZAD :mrgreen:
Modelik wyszedł super.
Mam pytanie czy części modelu drukowałeś na formacie A-4?
SZAD-jeśli tylko zdrowie dopisuje, to nie jest to taki wielki problem. Wyszkolenie na szybowiec nie jest takie drogie :mrgreen:
Mariusz-model jest docelowo przygotowany do drukowania na A4, bo większość ludzi ma takie drukarki. Jak chcesz się zabrać za ten model to polecam do drukowania jakiś dobry blok techniczny. Dwa pierwsze arkusze wydrukowałem na jakimś bloku za 1 PLN i kolory nawet się nieznacznie różniły :ble: Dobry blok techniczny to podstawa przy klejeniu modeli z netu.
Model naprawdę wygląda gorzej niż na zdjęciach Confusedad:
Jezeli chodzi o blok techniczny do modeli z netu to śmialo polecam firmę CANSON. Okladka biało-błękitna z narciarzem w tle.Niewiele droższy od produktow z marketow ,a jakość o niebo lepsza. W Warszawie do nabycia u plastyków na ul.Mazowieckiej.
Rafał dziękuje za informacje z tym blokiem technicznym bo ja akurat nabyłem , firmowy blok pewnego marketu i nie mam do niego przekonania.
Andrzej tobie też dziękuję za podanie nazwy bloku technicznego i z chęcią ruszę na jego poszukiwanie.
Mariusz znalazłem okładkę z tamtego bloku. Możesz poszukać bloku firmy Unipap Strzegom - 180g. Można tą informację znaleźć na odwrocie. Ja w tej chwili tylko na nim drukuję modele z netu.
Hej Rafał, to logo kojarzy mi się z samolotem z "Chłopaków na Ibizie" hehe :mrgreen: a model zaiste fajnie Ci wyszedł, nie wiem o jakich niedoskonałościach mówisz tutaj w tej galerii ale może słabo patrze :wink: Szkoda że w 1:33 nie zrobiłeś tego modelu, tak to już byłby duży kolos, ale problem znowu z miejscem :!:

życze kolejnych udanych konstrukcji
Model fajny! Dawno nie widziałem kartonowego pasażera.

gacek9003, w 1:33 to byłoby ok 2x2m - trochę kłopotliwe.
No tak deczko kłopotliwe-tak na styk między meblami u mnie na stancji :mrgreen: Kiedyś skleiłem B-52 z GPM, niestety dawno go już zezłomowałem. Po za tym w 1:33 trzeba by mu o wiele więcej szczegółów dodać. Same klapy pewnie robiły by za oddzielny model :wink: