PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] Grumman F2F1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich  :mrgreen:,
galeria trochę zaległa, samolot ten powstał w czasie ferii zimowych. Wydawnictwo GPM, fragment modelu USS Lexington, dlatego skala typowo okrętowa. Kleiło się bardzo przyjemnie, problemem było prawidłowe przyklejenie podwozia, które "kłóciło" się ze skrzydłami i ich wnękami(czarne pole). Inny problem stanowiły niewielkie części PDT_Armataz_01_30.

[Obrazek: th_SDC12836.jpg] [Obrazek: th_SDC12837.jpg] [Obrazek: th_SDC12838.jpg] [Obrazek: th_SDC12839.jpg] [Obrazek: th_SDC12840.jpg] [Obrazek: th_SDC12842.jpg] [Obrazek: th_SDC12843.jpg] [Obrazek: th_SDC12844.jpg] [Obrazek: th_SDC12851.jpg]

Model wykonany w standardzie, zwróciłem trochę uwagi na prawidłowe wyprofilowanie skrzydeł, ich końcówek, krawędzi spływu. Wygiąłem także śmigło. :mrgreen: Przy niektórych elementach rozwarstwiłem karton, szczególnie drobnych. Kleiłem BCG, retuszowałem zwykłą plakatówką.

Pozdrawiam

Ps: Mam jeszcze gdzieś kilka zdjęć z budowy, jak będą chętni i znajdę trochę czasu to wrzucę. W tle niektórych zdjęć widać oklejkę od "Orła" z MMa, skończonego kilka dni temu, galeria niebawem. :mrgreen:
Komentujcie :lol:
A gdzie przeszklona kabina i wnętrze...? Sad
Kiedyś dawno temu na lubelskich spotkaniach modelarzy przy piwku usiłowałem takie latadełko ulepić. Jak dla mnie za małe Wink Fajne, podoba mi się!
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Fajne maleństwo.  PDT_Armataz_01_34
Ale TadeoS ma racje, z kabiną poszedłeś na łatwiznę  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  :twisted:
Nie wspominając już o linkach  :twisted:
Siema
Heh, TadeoS :mrgreen: Gdyby w modelu było zaprojektowane wnętrze, na pewno spróbowałbym je wykonać. Oczywiście, można je zaprojektować samemu, ale w tym doświadczenia nie mam i...jestem czasem leniwy :oops:  :twisted: Oszklona kabinka to kolejny problem, trudno byłoby to wyciąć, poza tym autor dodał jedno dodatkowe łączenie i ramkę w tym miejscu byłoby niełatwo skleić. Z czego wykonać szybkę? Za kilka lat pewnie znowu skleję jakiś samolocik i spróbuję.
Kofi-domyślam się, ze chodzi o naciągi. Myślałem chwilę, by wykonać je z włosów, ale ostatecznie zostałem przy standardzie.
Wstawiam kilka zdjęć z budowy:
[Obrazek: th_SDC12825.jpg] [Obrazek: th_SDC12828.jpg] [Obrazek: th_SDC12830.jpg] [Obrazek: th_SDC12831.jpg] [Obrazek: th_SDC12833.jpg] [Obrazek: th_SDC12835.jpg]

i kilka zdjęć z modelem wykonanym kilka lat wcześniej, jako ciekawostka:
[Obrazek: th_SDC12845.jpg] [Obrazek: th_SDC12846.jpg] [Obrazek: th_SDC12848.jpg] [Obrazek: th_SDC12849.jpg]

Wszystkie zdjęcia pochodzą z okresu ferii, modelu obecnie nie posiadam przy sobie, bo powędrował jako drobny podarunek :razz:

Pozdrawiam

No, widać, że starszego kolegę z prawej już rdza wzięła, ten z lewej wygląda jakby dopiero co z salonu wyjechał Tongue