PaperModels.pl

Pełna wersja: Matowy spray dupli-color problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupił mi niejaki Roland we Wrocławiu będąc, owy matowy bezbarwny spray. W instrukcji napisane jest, by wstrząsnąć około 3minut, nic nie pisze o wczesniejszym impregnowaniu połyskiem. Pierwszy raz pryskam matem więc zrobiłem próbę. na 3 warstwy połysku, dobrze wyschniętego nałożyłem wczesniej wstrząśnięty mat i co? niestety nic.. na drugi dzień postanowiłem uczynić to samo, i co? Dalej nic.. Trzeciego dnia  znów trząsłem puszką 3 min. Nałożyłem już trzecią warstwę  matu a model za przeproszeniem dalej błyszczy się jak przysłowiowemu psu..

Ma ktoś jakieś pomysły, dlaczego tak się dzieje? a może jak sprawić by się zmatowiło?
Cześć!
Ja używam tego Dupli Color i działa. Nawet jak wcześniej dałem warstwę błyszczącego, wystarczała jedna warstwa matowego, żeby połysk zniknął. A może wcale nie masz matowego, tylko błyszczący? O ile pamiętam, to oznaczenia są jedynie na plastikowej pokrywce (czy kapslu czy jeszcze jak to nazwać) - jest w kolorze lakieru. Tu ma być wykonana z bezbarwnego, ale matowego plastiku. Jeżeli jest przezroczysty, to lakier jest błyszczący. No chyba, że ktoś w sklepie podmienił te kapsle.  :roll: