PaperModels.pl

Pełna wersja: Wydruk ze skanów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie, sporo tu czytałem odnośnie piracenia modeli, czyli drukowanie ze skanów modeli których nie posiadamy w wersji papierowej. Może ktoś by mi pomógł z takim tematem:
Jak już gdzieś wspominałem chciałbym skleić kilka różnych malowań F14, nie wszystkie zostały wydane. Pytanie brzmi: Czy mogę wykorzystać skan wycinanki którą posiadam, nanieść na nie nowe barwy i skleić? Czy będzie to naruszenie praw autorskich?
Oczywiście wycinankę posiadam, nawet cztery mam z F14.
wiele osób tak robi. Wszystko OK chyba że zaczniesz udostępniać.
Skanowanie na własny urzytek to raczej nie zbrodnia ale moim zdaniem nie powinnienes sie do tego przyznawac rób i cicho szaWink
Skanowanie na własny uŻytek, to nie zbrodnia, dlatego używaj skanera do woli , bo może zabraknąć części. Pod warunkiem, że masz oryginał wycinanki .
Cytat:Skanowanie na własny urzytek to raczej nie zbrodnia ale moim zdaniem nie powinnienes sie do tego przyznawac rób i cicho szaWink
choć jestem początkującym modelarzem, pozwole sobie zająć stanowisko w tej kwestii:
skanowanie na wlasny użytek Jest W PEŁNI LEGALNE, sam tak robię z kazdym modelem, ktory mam bo przyklejeniu czesto "nieodzowne" jest robienie drugiego egzemplarza danej rzeczy. w przytaczanym przez Ciebie problemie, pokusiłbym się, że z takim modelem (majac oczywiscie oryginał-instrukcje i okładke) możesz startować nawet w konkursach, oczywiscie zaznaczając na bazie jakiego modelu opracowałes własną wersję