PaperModels.pl

Pełna wersja: ZIŁ - 157K Orlik 2/2009
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !!!
Dzisiaj chcę Wam przedstawić ostatnio sklejony model, to jest model radzieckiego samochodu ciężarowego ZIŁ 157K z wydawnictwa ORLIK 2/2009 opracowany przez Szymona Kołka w skali 1:25.
[Obrazek: th_Z1.jpg]

Budowa rozpoczęła się zgodnie z instrukcją od wykonania ramy pojazdu:
[Obrazek: th_Z2.jpg] [Obrazek: th_Z3.jpg] [Obrazek: th_Z4.jpg] [Obrazek: th_Z5.jpg]
Następnie resory i zawieszenie przednie i tylne:
[Obrazek: th_Z6.jpg] [Obrazek: th_Z7.jpg] [Obrazek: th_Z8.jpg]
Teraz wykonałem kołą:
[Obrazek: th_Z9.jpg] [Obrazek: th_Z10.jpg] [Obrazek: th_Z11.jpg]
[Obrazek: th_Z12.jpg] [Obrazek: th_Z13.jpg] [Obrazek: th_Z14.jpg]
tu są silnik i pozostałe elementy podwozia:
[Obrazek: th_Z15.jpg] [Obrazek: th_Z16.jpg] [Obrazek: th_Z17.jpg] [Obrazek: th_Z18.jpg]
[Obrazek: th_Z19.jpg] [Obrazek: th_Z20.jpg] [Obrazek: th_Z21.jpg]
Teraz przyszła kolej na wykonanie kabiny:
[Obrazek: th_Z22.jpg] [Obrazek: th_Z23.jpg] [Obrazek: th_Z24.jpg]
[Obrazek: th_Z25.jpg] [Obrazek: th_Z26.jpg] [Obrazek: th_Z27.jpg]
Zostało wykonanie skrzyni ładunkowej , beczek i kanistry.
[Obrazek: th_Z28.jpg] [Obrazek: th_Z29.jpg] [Obrazek: th_Z30.jpg] [Obrazek: th_Z31.jpg] [Obrazek: th_Z32.jpg]

Model nie należy do łatwych ale kleiło mi się go bez żadnych problemów. Mam jednak nadzieję że wydawnictwo ORLIK wykona jeszcze inną wersję tego samochodu.
To było by wszystko a teraz galeria modelu, ocena i krytyka należy już do Was.

GALERIA:
[Obrazek: th_Z33.jpg] [Obrazek: th_Z34.jpg] [Obrazek: th_Z35.jpg] [Obrazek: th_Z36.jpg] [Obrazek: th_Z37.jpg]
[Obrazek: th_Z38.jpg] [Obrazek: th_Z39.jpg] [Obrazek: th_Z40.jpg] [Obrazek: th_Z41.jpg] [Obrazek: th_Z42.jpg]
[Obrazek: th_Z43.jpg] [Obrazek: th_Z44.jpg] [Obrazek: th_Z45.jpg] [Obrazek: th_Z46.jpg] [Obrazek: th_Z47.jpg]
[Obrazek: th_Z48.jpg] [Obrazek: th_Z49.jpg] [Obrazek: th_Z50.jpg] [Obrazek: th_Z51.jpg] [Obrazek: th_Z52.jpg]
[Obrazek: th_Z53.jpg] [Obrazek: th_Z54.jpg] [Obrazek: th_Z55.jpg] [Obrazek: th_Z56.jpg] [Obrazek: th_Z57.jpg]
[Obrazek: th_Z58.jpg] [Obrazek: th_Z59.jpg] [Obrazek: th_Z60.jpg] [Obrazek: th_Z61.jpg] [Obrazek: th_Z62.jpg]

Pozdrawiam Janek
Ulala juz czuje ze wymacam go na koniec maja ;-).

jak zwykle Janku :milbravo:
Dla mnie bomba. Gratulacje Janku :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Witam,
Co prawda ta tematyka nie jest mi najbliższa, bo bardziej mnie do przestworzy ciągnie. Ale jak oglądam to co Janek wyczyniasz z tymi pojazdami, to potem szczęki na podłodze szukam :mrgreen:
Reasumując, nie da się przejść obok twojej pracy obojętnie.
Model świetny, wykonanie 1 klasa :milbravo: :milbravo:
Gratulacje i czekam na następny.
pozdrawiam. PDT_Armataz_01_36
Jak tak patrzę na niektóre modele to wierzyć się nie chce że to z kartonu powstało, normalnie nie uwierzę jak nie dotknę. Bardzo pięknie Wam to wychodzi, mam nadzieję że i mi kiedyś tak to wyjdzie.
Janek
ekstra wykonanie i piekny model.
Gratulacje.

SZAD :mrgreen:
Janku piękne rzeczy nam tu pokazujesz , jedyna nad czym ubolewam to to ze nie podzieliłeś się zdjęciami z budowy. Mam nadzieję że pod koniec maja uda i mi się zostawić na plandece kilka odcisków palców Smile
Od razu mi się humorek poprawił jak zobaczyłem, że Janek znów nadaje Confusedmile:.

A model, jak zwykle świetnie.
:milbravo:
Cudo Panie Janek cudo !
Confusedhock: :milbravo:
Model wygląda super ! Szkoda tylko , że trawa jest płaska , jakby dopiero co zasiana .
Model jak zwykle pieknie wykonany
Gratuluję! Efekt niesamowity! Mam nadzieję że uda mi się "spaluchać" w Radomiu... Pozdrawiam!
Piękny model, najszczersze gratulacje za precyzję, szybkość i jakość wykonania.
Pozdrawiam Egon
Czołgiem Janku, bardzo mnie cieszy fakt zaistnienia kolejnego twojego wyrobu na forum. PDT_Armataz_01_01 Modelik jest porażający, każdy element z osobna to odrębny majstersztyk. Mnie osobiście powaliło wykonanie kół, opony wymiatają. Patrząc na coś takiego, aż przychodzi mi na myśl, aby spróbować dłubnąć coś na kołach. Pozdrawiam!
Zatkało mnie...
Janek - perfekcja w każdym calu :!:
GRATULACJE :!:
Super!!!!

I am extremely impressed with assembly!
Higher professionalism!
Ja najbardziej się cieszę, że wracasz na forum, bo to że ze wspaniałym modelem to nawet nie wymaga komentarza :wink: Model jak zwykle świetny PDT_Armataz_01_34
Jak zwykle piękna robota. Gratuluję

Pozdrawiam
Gratuluję!
Świetny model.
Gratuluję kolejnego cuda na kołach! Podpiszę się pod resztą, bo na takie modele nawet słów nie można dobrać żeby wyrazić to co naprawdę się w danej chwili czuje patrząc na zdjęcia. Brawo!! Confusedhock: