PaperModels.pl

Pełna wersja: [Relacja/Galeria] Fokker D.VI kartonowy świat 1:50
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam i zapraszam na relacyje z męki nad fokkerem. Będzie to mój pierwszy dwupłatowiec. Będe starał się zrobić go jak najładniej, choć szkoła nie ułatwia zadania PDT_Armataz_01_31.

okładeczka:
[Obrazek: IMG_1377_zps94b1f066.jpg]

wręgi i inne detale na tekturce:
[Obrazek: IMG_1375_zps70fe02da.jpg]

pozdrawiam, maniek.
Ponieważ dzisiaj wagaruje PDT_Armataz_01_28 to pokaże co zrobiłem.

Kadłub, prosty w budowie ale sobą bym nie był jak bym go nie upaprał przy retuszu. Cry
[Obrazek: IMG_1385_zpscac74165.jpg]

Niestety zrobiło się załamanie, ale jak wsadziłem wręgi to tego tak nie widać, a i na zdjęciu wygląda gorzej, niż w rzeczywistości.
[Obrazek: IMG_1388_zps5453a855.jpg]

i na koniec kabinka
[Obrazek: IMG_1392_zps55dadadf.jpg]

pozdrawiam, maniek
Maniek, a gdzie ten retusz bo go nie widzę?
Druga sprawa to czym wycinasz części ? Wręgi np. są strasznie poszarpane.
Pozdrawiam.
(12-10-2012, 11:45)maniek15 link napisał(a): [ -> ]Niestety zrobiło się załamanie...
Samo się nie zrobiło  :mrgreen: . Chyba kleiłeś ten element bez uprzedniego kształtowania...

Dawaj dalej, tylko najpierw zmień narzędzie do wycinania  :wink:
Nie wiem czym wycinasz, ale albo zmień narzędzie albo je naostrz.
Przykładaj więcej uwagi do cięcia "wzdłuż linii".
Przeszlifuj farfocle na wręgach kabinowych.
I walcz dalej - ćwiczenie czyni mistrzem. PDT_Armataz_01_34
wręgi wycinałem nożykiem, ale kabinka będzie poprawiona- pomalowana, więc zeszlifuje to przed malowaniem.
TadeoS- z bliska widać... PDT_Armataz_01_21 ale i tak z niego zrezygnuję- szkoda modelu Tongue
Budowa POWOLI posuwa się do przodu, bo robie jeszcze taczki- projekt własny, wraz z narzędziami (będzie tylko galeria, coby się nie ośmieszyć publicznie :mrgreenSmile
Prowadź relację dalej - to nie jest publiczne ośmieszanie się tylko zbieranie rad od starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Ja niestety kleić nie potrafię, ale się przy tym relaksuje, co też nie jest bez znaczenia Wink
W każdym razie staraj się kształtować takie elementy - posmaruj z drugiej strony np. BCG połóż na odwrotnej stronie podkładki pod mysz albo na dłoni i delikatnie rozwalcuj jakimś.... walcem  - choćby uchwytem od nożyka - zobaczysz, jaka będzie różnica.
Przepraszam, że się mądrzę, bo w gronie modelarskim to ja akurat jest od słuchania rad, a nie ich dawania, co zresztą widać po moich relacjach...
REDBARON- skro ty jesteś od słuchania rad, to od czego jestem JA?? :wink: PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_22
Od bardzo uważnego słuchania  PDT_Armataz_01_28
Witam. Poprawiłem to co zepsułem, ale do ideału to daleko jeszcze :wink:. Choć myślę że wygląda lepiej, i jestem z tego zadowolony PDT_Armataz_01_01.
Oto efekt:

[Obrazek: IMG_1400_zpse6da9c22.jpg]

Wyciąłem zbabrany element i przerysowałem na zwykły blok. Następnie wyciąłem i pomalowałem zwykłą plakatówką. Mam nadzieje że uratowałem choć w 1% wygląd modelu :roll:.
PDT_Armataz_01_34 działaj dalej!
Teraz wygląda znacznie lepiej! Sprytnie sobie z tym poradziłeś Wink
Witam Cię Smile
Modelarstwo uczy pokory.... Ja w Twoim wieku podobnie kleiłem ,ale to hobby jest jak, nie uleczalna choroba Smile
A więc klej dalej , nikt nie zostanie od razu mistrzem.
Podpatruję sobie dalej... Pozdrawiam.
Witam. Trochę to ,,coś'' Zaczyna powoli przypominać samolot. Fokker dostał stateczniki, osłonę silnika i kilka poprawek na kadłubie. Gotowy jest też silnik, ale narazie go nie pokaże, jeszcze razi w oczy. Poprawie, podretuszuje to zobaczycie :mrgreen:.
A więc:
[Obrazek: IMG_1404_zpscb3ab0b5.jpg]

[Obrazek: IMG_1405_zps76cdb98b.jpg]

[Obrazek: IMG_1406_zps16fe2101.jpg]

to co widać na pierwszym zdjęciu, to nic takiego, po prostu się rozkleiło. Zaraz poprawie i będzi spox.
Staraj się przykładać nieco więcej uwagi do poprawnego formowania części. Wygląda jakbyś zbyt się śpieszył.
"Rozkleiło się"? To nie jest dobrze... albo zmień klej albo patrz wyżej - nie śpiesz się tak. Na marginesie, czym kleisz?
Usterzenie. Zwracaj większą uwagę na poprawność jego montażu. Usterzenie poziome ma przesunięcie w lewo (patrząc od przodu) a pionowe nie jest idealnie po osi symetrii kadłuba i do tego jest odchylone pod niewielkim kątem (zdjęcie ostatnie). Jedno i drugie to babol. A tak ponadto to  PDT_Armataz_01_34
Klej dalej i pytaj jak masz problem - po to jest ten dział. :-)

p.s.
postaraj się o retusz otworu kabinowego - białe krawędzie "walą w oczy". Przetarcie ich choćby zwykłym ołówkiem będzie na plus.
Na swoją obtonę :-P: to że ustrzenie pionowe jest krzywa to chyba efekt złudzeniowy, nie widać tego patrząc na model. PDT_Armataz_01_03
Kleję magikiem introligatorskim.
może poziome faktycznie krzywe, ale pionowe to chyba nie.
krawędzie zretuszowane Smile
Jaki mam problem? a otóż: na pierwszym zdj. widać małe plamki przy kokpicie- farba rozmyta wodą/klejem. Moge to przymalować, ale boje się że tak na modelu to troche kaskaderskie, jak na mój poziom.
I jeszcze dodam, że wcale się nie spieszę!!! to, że dużo kleiłem, to wynik weekendu i choroby (nie było mnie w szkole). Nie mogłem za bardzo chodzić więc siedziałem i kleiłem.

pozdrawiam, dziękuje
maniek
Poprawki malarskie chyba możesz sobie na razie odpuścić - plamki nie rzucają się chyba w oczy (albo ja ich nie potrafię na zdjęciu zobaczyć;-) ).
Magic /introligatorski/ na początek jest OK - uważaj tylko z ilością bo to klej na bazie wody.

Usterzenie pionowe - zwracam honor ;-) - za punkt odniesienia wziąłem oś symetrii usterzenia poziomego, które przecież było krzywe. Jest OK.

Aaa no i proponuję zaopatrz się w jakiś drobny (600,800) papierek ścierny i po wycięciu oczyść nim krawędzie cięcia - zniknie sporo farfocli które teraz masz.

No i działaj dalej! :-)
mała ciekawostka: ten model nie należy do grupy JEDEN Z PIERWSZYCH PIĘCIU Smile
Ale powiem tyle: patrząc na fokkera i na poloneza to jestem strasznie nie zadowolony z tego samolotu. Widocznie latadła to nie moja specjalność( łagg3, fokker d.vi, inne). Muszę jeszcze sprawdzić swoje siły w czołgach i budowlach, i wybrać dziedzinę modelarstwa w której jestem najlepszy, i w tej się kształcić. Jakby wybór miał paść dzisiaj, to byłyby to samochody z modelika. Mam kilka modeli do pocięcia (fokker e.iii kś, ki-44 shoki kś, a6m2 zero mm, kościół w Porąbce orlik, PZInż. 140(4TP) mm.
ps. nawiasem chętnie mogę pohandlować, zamienić itp
pozdrawiam, maniek
Panowie. Mam prośbę: ma ktoś może taką wycinankę do sprzedania? Po prostu zniszczyłem zbyt dużą ilość części, a szkoda mi modelu wyrzucać, fajnie się go klei PDT_Armataz_01_09. Rozwaliłem po prostu koła i płat górny, a naprawdę chciałbym do jego budowy przystąpić jeszcze raz, bo szkoda modelu. Mogę zrobić go w skali 1:33, mam nawet kogoś kto odstąpi mi wycinankę, ale mi zależy na tej.
Jeżeli ktoś ma takową wycinankę to proszę o wysłanie prywatnej wiadomości z konkretną ceną.
TO NIE JEST KONIEC RELACJI!!!!!!!
Hmm możesz go kupić w sklepie projektanta w wersji elektronicznej za 5 zł:
http://mbmmodels.cba.pl/sklep/product.ph...roduct=175
Zaletą będzie niewątpliwie to, że w razie potrzeby będziesz mógł zawsze dodrukować sobie części zamienne Wink
Niestety nie ma nic za darmo - do tego dojdzie koszt wydruku - ja płacę 2 zł za stronę, ale jakość jest świetna. Jest jeszcze niebezpieczeństwo, że części po wydruku będą miały nieco inny odcień od tej wycinanki.
Decyzja należy do Ciebie Wink
redbaron Jak coś to mogę skorzystać z twego wariantu, bo odcienie druku minie przeszkadzają (zacznę od nowa cały model)
więc to bez znaczenia.

pozdrawiam, dziękuje
maniek

P.S. Co polecicie na następny model ? - odpowiedzcie w ankiecie  PDT_Armataz_01_34
Prawdę mówiąc zawsze musi być "ten pierwszy raz" z kadłubem na wręgi łączonym, więc i tak Cię to nie ominie. Jeśli przyłożysz się do poprawnego wycięcia i wyszlifowania sąsiadujących ze sobą wręg to możesz być spokojny - łączenie powinno wyjść gładkie. ;-)
A teraz zamiast gadania naklejaj  ;D na tekturę szkielet wybrańca i dawaj z relacją.
Masz we mnie pierwszego widza.
(23-10-2012, 03:42)Bartko28 link napisał(a): [ -> ]Prawdę mówiąc zawsze musi być "ten pierwszy raz" z kadłubem na wręgi łączonym, więc i tak Cię to nie ominie.

Kleiłem już łagga-3 i orlika z mm'a, więc to nie pierwszy raz. No ale skoro tyle ludzi jest za zero, to i ja też (wolna demokracja :lolSmile.
Pochwalę się Poldkiem ( galeria ) i ruszę z ZEREM, albo z czołgiem, albo z kościołem.
Galeria będzie gdzieś tak za dwa tygodnie jak skończe kleić, niewiele zostało, ale jak to uczeń- kujonować musi, coby rury w szkole nie było :lol:. więc mało na klejenie czasu jest...

pozdrawiam, maniek
... a i tak dalej marnujesz czas siedząc w internecie... PDT_Armataz_01_35
Doświadczenie w modelarstwie zdobywa się SKLEJAJĄC modele, a nie zastanawiając się, który najlepszy na początek, kadłub na dwie wręgi, czy jedną, retusz farbami, czy mazakami...etc...
Dużo kleić, dużo się uczyć ( mam na myśli oczywiście szkołę  :mrgreenSmile, mało filozofować i marnować czasu na jałowe dysputy w internecie.
A więc...
Jeszcze raz piszę: TO NIE BYŁ MÓJ PIERWSZY MODEL! tak na dobrą sprawę, to piąty (nielicząc bezwręgowców PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_14)..
Ale mam ważną informację co do TEGO wątku!!!
Rozmawiałem ze sprzedawcą modeli i powiedział, że do przyszłego tygodnia załatwi mi FOKKERA D.VI, tego którego poszukuję więc zanim zdradzę co zacząłem (tak, pociąłem już wybrańca PDT_Armataz_01_01) to zacznę od nowa ten model, i wątek będzie kontynuowany PDT_Armataz_01_36.
Ale to na 99%.




pozdrawiam, maniek
Stron: 1 2