PaperModels.pl

Pełna wersja: Bf 109 E-4 Kartonowy Arsenał
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Postanowiłem dokończyć model. I dlatego przed zabawą sylwestrową to uczyniłem. Błędy jakie popełniłem podczas sklejania zmotywowały mnie tylko do dokończenia Bf-a. Sekcja ogonowa jest skrzywiona w lewo, lewe skrzydło wygieło mi się w banan (dlatego klapy są wychylone) a przejście kadłub/statecznik pionowy to masakra. A zaczeło się od problemów z wklejeniem wnęki kółka ogonowego.
Resztę problemów dopełnił pancerny i rozwarstwiający się papier. Ta cecha w niektórych przypadkach była pomocna (obudowy chłodnic i wszelkie zwijane elementy) ale żeby przy formowaniu elementów kadłuba się karton rozwarstwiał? Musiałem się ratować elementami z drugiej (a może pierwszej) wycinanki którą kiedyś spaskudziem.
Nie wiem też dlaczego zrobiłem zamkniętą kabinę, nic nie widać a przecież w miarę dobrze mi wyszła (pasy są z zestawu HGW).
Tyle ględzenia, oto fotki:

[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_1-1.jpg] [Obrazek: th_1-1-1.jpg] [Obrazek: th_1-2.jpg] [Obrazek: th_1-3.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg] [Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_6.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_10.jpg] [Obrazek: th_11.jpg] [Obrazek: th_12.jpg]
Grunt to zrobić zdjęcia maskujące wszelkie niedoskonałości. Gdyby nie twój opis nigdy bym się nie domyślił jakie błędy popełniłeś? Model bardzo ładny.
Fajnie sklejona 109-tka.  PDT_Armataz_01_34
Brawo,
:milbravo:  :milbravo:
nie do końca jestem fanem okopceń, ale o gustach się nie dyskutuje.
jak dla mnie najładniejsze malowanie tej maszyny.
Pozdro.

ps. whats next? 
A następne będzie.......... na pewno Hal ;D
Na razie nie mogę się zdecydować który wybrać.
Podobnie jak Antonov26 nie zauważyłbym twoich błędów gdybyś ich nie wymienił. Gratulacje  :milbravo: :milbravo: :milbravo:
Zdjęcia całości są lipne.  :evil:
Na szczęście  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: zbliżenia pokazują kawał dobrej roboty. Wykonanie okopceń podoba mi się.
:milbravo:
Zdjęcia generalnie są do d..y. Ani zdolności do ich robienia ani dobrego sprzętu nie posiadam. Postaram się je wymienić jak będę miał trochę więcej czasu i zrobię więcej zbliżeń byście uwierzyli, że słabo wyszło Wink
Z niektórych elementów jestem zadowolony np. obudowa silnika wraz z chłodnicą. Ten podzespół zrobiłem zupełnie inaczej niż było w instrukcji. Całą obudowę skleiłem najpierw do "kupy" a następnie wsunołem ją na szkielet. Nie byłem w stanie pojąć jak mam przykleić podstawę chłodnicy by ona się później zgrała z poszyciem.
Z zapasu koloru wyciołem wyoblenia na osłonie silnika, wyobliłem i rozwarstwiłem. I chyba jest ok.
Fajnie sklejona, z tego co pamiętam była errata statecznika pionowego w kolejnym numerze,.
Ja akurat miło wspominam jego budowę jak i wersję F-4.