PaperModels.pl

Pełna wersja: ZSU-23-4 Shilka Fly Model ( 1:25 )
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Jest to moj pierwszy post na tym forum, na imie mam Pawel, modele kleje z pasji w wolnych chwilach, czyli tak jak zdecydowana wiekszosc forumowiczow Wink Model w ponizszej relacji to moj debiut jesli chodzi o pojazdy, stad prosze o wyrozumialosc oraz licze na Wasze uwagi. Pelna relacja z jego budowy zamieszczona byla na forum sklejmy.com, dlatego tutaj ogranicze sie do pokazania wybranych zdjec.

Pozdrawiam
Sokol

[Obrazek: da9ad6c4d6f58331m.jpg] [Obrazek: f1c7538962faadc6m.jpg] [Obrazek: f76b781719963341m.jpg] [Obrazek: b05faabda5a5d215m.jpg] [Obrazek: 779b1649062dbfd8m.jpg] [Obrazek: 9812369844c475eam.jpg] [Obrazek: fff46ad110363bf7m.jpg] [Obrazek: ed14386c656be725m.jpg] [Obrazek: aa68486421d46f23m.jpg]
Pawle, fajnie że zawitałeś również na papermodels. Na klejmy mnie nie ma, także będę mógł na tym forum podpatrzyć produkcje kolejnego fana pancerki. Co do samej Szyłki, to muszę powiedzieć, że zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, świetnie wykonany modelik, gratulacje się należą! Jedyna rzecz jaka rzuciła mi się w oczy, to utworzenie się krowich żeber na poszyciu tylnej części kadłuba, w początkowej fazie budowy. Nie wiem czy udało ci się zniwelować to w dalszej części budowy, bo na fotkach z pomalowanym już kadłubem nie bardzo to widać. Ale to szczegół, zakładaj jak najszybciej kolejną relację, mam nadzieję, że będziemy mogli zobaczyć twoją pracę w jakimś szerszym wydaniu. Pozdrawiam serdecznie! PDT_Armataz_01_01
Zebra powstaly w momencie lakierowania lakierem Pactra pod pierwsza warstwe farby - efekt ten w znacznej mierze ustepuje jak papier wyschnie na dobre. To co pozostalo na szczescie zniknelo pod kolejnymi elementami albo pod wieza. Na gotowym modelu nic nie widac. Podobnie sprawa sie miala z wieza, ale rozwiazanie tak jak w przypadku kadluba przyszlo samo. p.s. taka opinia doswiadczonego pancerniaka powoduje rumieniec na mojej twarzy, szczegolnie ze w modelu widze sporo bledow i rzeczy ktore mi sie poprostu nie podobaja.

Pozdrawiam
Sokół
Pawle, to że ten modelik nie jest dla ciebie doskonały (chyba żaden raczej nie będzie PDT_Armataz_01_01 ), to dobrze. Dzięki temu zawsze staramy się zrobić coś jeszcze lepiej. Dobrze, że temat tych krowich żeber rozwiązał ci się sam, bo gdyby tak zostało to strasznie by szpeciło model. Ja dlatego w każdym swoim następnym modelu staram się wypełniać większe płaszczyzny tekturą, tak żeby było solidne podparcie dla poszycia. Tak przy okazji podpytam się jeszcze co planujesz wziąć teraz na warsztat? Coś drugowojennego czy ponownie coś bardziej współczesnego? Pancerne pozdrowionka, czołgiem! PDT_Armataz_01_01
To dobry pomysl z ta tektura, na pewno sproboje tego w nastepnym modelu. Druga woja raczej odpada, chociaz nie mowie zdecydowane nie bo czlowiek zmiennym jest :razz: .
Najbardziej kreca mnie sprzety sowiecko/rosyjskie z lat 60 wzwyz. Dodatkowy plus gdy wykorzywtywane byly przez LWP lub pozniej WP. Nastepny model zostanie wybrany z grupy Star 266 + ZU-23-2 Modelika, Kraz 255B Renovy, T-72M1 z Fly'a, Topas 2AP Model Fana, 2s1 Goździk od Quest'a, i ew. PT-91 MM lub 2s7 Pion Modelika. Chcialbym sie z modelelm wyrobic do jesieni gdyz, jak donosza dobrze poinformowane zrodla, wtedy bedzie ponownie dostepny SS-1C SCUD B + MAZ-543 z Modelika. Niktore wyciananki juz mam, inne beda za jakis czas i wtedy podejme decyzje. Jak widac wybor ciezki bo wszystko to piekne sprzety Wink
Model wygląda bardzo ładnie, a pomysł z podstawką dodaje mu autentyczności. Proszę przyjąć moje gratulacje, co następne na macie?
Pozdrawiam Egon
No niepowiem super zrobiony , zresztą na sklejmy.com figuruje jako fotka tygodnia więc coś w tym musi być.