PaperModels.pl

Pełna wersja: Model od podstaw ,,RMS TITANIC,, KZ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Porównanie zeszyt A4 .
[Obrazek: zdjcie0257c.jpg] [Obrazek: zdjcie0258k.jpg]
[Obrazek: zdjcie0254o.jpg] [Obrazek: zdjcie0253t.jpg]
[Obrazek: zdjcie0252i.jpg]
[Obrazek: zdjcie0266h.jpg]

[Obrazek: zdjcie0267s.jpg] http://img39.imageshack.us/img39/5213/zdjcie0265h.jpg" alt="[Obrazek: zdjcie0265h.jpg]" class="mycode_img" />
[Obrazek: zdjcie0268g.jpg]
[Obrazek: zdjcie0269on.jpg]
[Obrazek: zdjcie0263i.jpg]
[Obrazek: zdjcie0249r.jpg]
[Obrazek: 125sxe.jpg]
Jak dla mnie pierwszy model kartonowy wyszedł bardzo dobrze. Patrzeć na to  że wszystkie materiały pochodzą z papierniczego i
jest to mój największy model kartonowy porównując do czołgów kartonowych które zrobiłem.
Każdy żeby wiedział to zrobionych modeli mam o wiele więcej Titanic -ma już ok 2 lat .
Po zrobieniu Titanica od razu wziąłem się za pancerkę . Od tamtej pory skleiłem siedemnaście modeli większość to mały modelarz.
(Dla informacji pierwsze zdjęcie od lewej model jest przekrzywiony był to efekt upadku  z półki )
Jak chodzi o zdjęcia to robiłem co się dało.
Poziom jaki jestem przy modelach to średni .
{Liczę na nie obraźliwe komentarze} 
:milgroup: 
A można prosić coś więcej ????
Zdjęcia - miniaturki, jakiś opis - na podstawie jakich planów, skoro od podstaw, jaka skala, itp.
skala 1:100 zrobiony jest całkowicie z papieru jak chodzi o plany to około tygodnia zajęło mi rysować  plan i do skalować poszczególne elementy model był robiony  chwile temu bo to był mój pierwszy model kartonowy niektóre detale są inne  niż w realu
[Obrazek: titanic.jpg]
Hm.
Fajny masz pokój, taki kolorowy... szczególnie mnie urzekła odjazdowo zielona szafka i różowy pluszak...
Hm.
O modelu wypowiadać się nie będę, pościel mnie rozprasza.
Popraw zdjęcia, albo temat wyleci.
A, i czym je robisz? Przerabialiśmy już kiełbasy, telefony i inszy inwentarz. To mi jednak wygląda na kartofel. Tak, zdecydowanie kartofel.....
Obawiam się, że kartofla to ma w głowie osoba, która zamiast napisać coś o modelu, to komentuje wystrój pokoju. Smile Bez urazy Smile

Czy dobrze zrozumiałem, że to Twój pierwszy model kartonowy i od razu sam postanowiłeś sobie go zaprojektować? Smile
A owszem, sam zaprojektowałem wzorowałem się na zdjęciach co mam ich pełno już od dawna fascynował mnie Titanic  teraz aktualnie pancerka .  a jak chodzi o pokój na szczęście to nie mój  ale  w nim robię modele
Ok, w takim razie czekamy na zdjęcia  PDT_Armataz_01_01  1:100 to całkiem spory modelik wyszedł... Daj jakieś porównanie  Wink
Z czym porównać ? 

Polecam zajrzeć na relacje Mausa wydawnictwa ( model card ) jest kończony. W poniedziałek powinien być gotowy  super panzer v1 maus (mysz).

EDIT: hehs...ciężkie będzie z Tobą życie Wink Jest coś takiego jak opcja EDYTUJ, dzięki czemu można uniknać wielokrotnych postów....
Chłopaki,
Moja czysto złośliwa wypowiedź miała na celu sprowokowanie Autora wątku do ich zmiany. Naprawdę, w dzisiejszych czasach zrobienie sensownego zdjęcia modelu nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Natomiast tutaj, na tych pożal się Boże zdjęciach, widać ewidentne lenistwo Autora wątku, a na tym traci model. Zdjęcia są robione bez pomysłu, na szybko, stąd moja reakcja.
Widać że masz zapał, co cieszy. Jednak musisz nad pewnymi sprawami popracować, chociażby nad zdjęciami. To samo dotyczy relacji Mausa.

Pozdrawiam
Spróbuje tylko, że modelarstwie siedzę od 3 lat więc modele wychodzą coraz lepiej.  Jutro powinny się pojawić się zdjęcia na białym tle. Inaczej nie mogę PDT_Armataz_01_23 
Z czymś co każdy może sobie wyobrazić  Wink Myślę, że pudełko zapałek czy jednogroszówka raczej nie wchodzi w grę  :mil11: :mil11: ale np.  zeszyt A4 jak najbardziej  PDT_Armataz_01_18

A propo zdjęć :
- Postaraj się je zrobić na jednolitym tle ( np. białe prześcieradło - lub dwa  PDT_Armataz_01_28 )
- Postaraj się o wyraźne zdjęcia ( nawet telefonem się da zrobić ładne fotki - wiem bo przez kilka lat robiłem tylko komórką )
- na forum wstaw je jako miniaturki ( poradnik, jak to zrobić jest na forum w razie co )
- postaraj się pokazać trochę szczegółów
- zdjęcia przed wrzuceniem na forum poobracaj

I na zakończenie mam jeszcze jedną prośbę... Nazywa się INTERPUNKCJA. Zacznij stosować znaki interpunkcyjne ( przecinki, kropki itp ) Nowe zdania zaczynaj z dużej litery itp. Jeśli nie będziesz stosować się do zasad poprawnej pisowni, to zapewne za kilka dni Twoje posty zostaną usunięte.
  Ile lat "siedzisz" w ortografii? Proszę, zwróć koniecznie na nią, tę ortografię, baczniejszą uwagę.
  KONIECZNIE.
  W innym przypadku trudno będzie z Tobą się porozumiewać.
  Do Panów Moderatorów: - Proszę o łagodne potraktowanie tego, niestety, nie do końca w materii ortograficzno- gramatycznej douczonego Kolegi Kartoniarza. To bardzo zdolny człowiek: Titanic w 1:100! Od podstaw!
  Bardzo niewielu dotychczas zdobyło się na podobny wyczyn.
Wezmę sobie wasze uwagi  i postaram się je stosować w przyszłości.  PDT_Armataz_01_01
Ahoj!
rudy: Moje gratulacje. Wykonać model kartonowy wg własnego projektu....niewielu osobom ta sztuka się udała - mnie jeszcze nie. Wielka szkoda, że przerzuciłeś się na pancerkę. Cóż zawsze można wrócić do pływadeł.
Mam zamiar skleić trałowca ,,ORP Jaskółka,, z wydawnictwa (Military Model ).
Ale nie jestem jeszcze pewien?.
:mil11: :mil11:

Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_30

limes_inferior

Hmm... Titanic miał 269m, sądząc po pierwszym zdjęciu (porównanie z zeszytem A4) tak "na oko" długość modelu to 4 takie zeszyty x 30cm  to wychodzi około 120cm, czyli ze zdjęć dałbym sobie uciąć paznokiec ze to skala 1:200.
Przepraszam za pomyłkę jest to 1:200 .
Szybko się rozpisałem i źle podałem skale model ma 138cm długości  i 15cm szerokości.
:milgroup:
Ahoj!
1:100 czy 1:200 co to za różnica  Wink - ważne, że model zbudowany samodzielnie od podstaw.
Dziękuje za szczerą  odpowiedź i za docenienie pracy w ten model.
Przy tym patrzeć, że wtedy dopiero zaczynałem modelarstwo kartonowe.
Niektórzy mi mówili, że jestem fanatykiem Titanica i to zostało do dzisiaj.
Po prostu militaria i statki to czym się interesuje.
A jak chodzi o Titanica to przez 3 lata dowiadywałem się co naprawdę się stało tamtej nocy.
Do tego potrzebowałem model właśnie mniej więcej tej skali.
Jeszcze doszło skopiowanie planów ogólnych statku.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
Big Grin Big Grin
 
[Obrazek: zdjcie0369z.jpg]
[Obrazek: zdjcie0372q.jpg]
Na zdjęciach jest plan przerysowany Titanica .
Jak chodzi o dokładność planu wiele się nie rożni od oryginału nie patrzeć na niektóre niedociągnięcia .
Plan Titanica był rysowany nieco wcześniej co budowa modelu więc można było się wzorować.
Pozdrawiam.