PaperModels.pl

Pełna wersja: ORP Orzeł 1:200
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Ramm

Model polecam modelarzą średnio zaawansowanym.
Błędy w modelu nie da się domknąć dziobu okrętu, po sklejeniu powstaje pusta przestrzeń w postaci gwiazdki. Na http://www.kartonwork.pl znajduje się errata do tej części.
Model przedstawia ORP Orzeł z 1997 roku.
[Obrazek: th_ORPOrze143.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze148.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze152.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze155.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze161.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze168.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze089.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze095.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze024.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze029.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze033.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze052.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze055.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze064.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze067.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze073.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze075.jpg] [Obrazek: th_ORPOrze078.jpg]
Fajne toto , a ten pierwszy"ORZEŁEK" ( ten z WW2 ) to skąd ?
Warto chyba w tytule dopisać nazwę wydawnictwa z którego jest model i powinno to obowiązywać dla wszystkich modeli prezentowanych w dziale Galeria tak dla porządku .
Gratuluje Ramm, bardzo fajnie Ci wyszedł, szczególnie uroku dodają mu te delikatne i ze smakiem zrobione ślady rdzy i zacieki Smile
Hej Ramm,

Fajnie ze ukończyłeś model ale mam kilka uwag...
Skąd pomysł na linię wodną? Orzełek takowej nie posiada z tego co wiem. Szkoda wielka że nie pootwierałeś żadnych chrap - model wyglądałby myślę fajniej. Jako że nie jestem zwolennikiem malowania modeli, ani tym bardziej nie znam się na tym, nie będę tutaj nic dodawał :-) Natomiast zdecydowanie nie podobają mi się rdzawe zacieki na kadłubie. Orzeł jest jednolicie pokryty warstwą czarnej gumy, nie ma szans na rdzawe zacieki :-) U-boot to przecie nie jest ;-) A, zamierzasz dorobić peryskopy etc? :-)

Pozdrawiam!!

PS: kurde, musze w końcu swojego dziada przytachać z modelarni i zrobić jakąś galerię... :neutral:

Ramm

Passer Montanus jak nabardziej zgadzam się z Tobą ! Do tego wprowadziłbym zakaz wpisywania niedorzecznych tematów w stylu "Mój pierwszy raz" "Ministerstwo propagandy" idt. itp.

pawelciol to własny projekt na bazie przeszczepów z halińskiego 1:100.

Varran dziękuję

Sprudin pomysłu na linię wodną nie miałem, takie są fakty. Zacieki jak sama nazwa wskazuje to zaciek który spowodował rdzawiejacy metal Orzeł nie jest jednolicie pokryty gumą. Peryskopy są tak jak urządzenia są schowane w kiosku. Mój Orzeł jest w wersji nawodnej. Stoi sobie przycumowany. Po odcumowaniu, wszystkie urządzenia cumownicze, również kabestany opuszczają się do poziomu pokładu.

Cytat: Szkoda wielka że nie pootwierałeś żadnych chrap - model wyglądałby myślę fajniej.
Chrapy służą do zasilania diesli w powietrze (i odprowadzania spalin) w czasie marszu w zanurzeniu - na peryskopowej oczywiście.
Cytat:pawelciol to własny projekt na bazie przeszczepów z halińskiego 1:100.

Brakuje mi na nim jeszcze peryskopu i anteny Smile

Modele bardzo fajnie sie prezentują.