PaperModels.pl

Pełna wersja: He-100 & Buffalo ... czyli dombrek uczy się kleić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam :mrgreen:
Pomysł całego przedsięwzięcia zrodził się w mojej głowie po powrocie z Białegostoku. Na którym przyjrzałem się modelom bardziej utalentowanych kolegów. Ogromny wpływ wywarła także modelarska dyskusja kiedy razem to z chłopakami wracaliśmy właśnie z Białego. Nasz kierowca (Leon65z) stwierdził wtedy, że modelarz bez wypracowanego warsztatu nie jest wstanie skleić ładnie modelu (mam nadzieję że mocno nie przekręciłem). Chyba bardzo wziąłem sobie to do serca, więc jak już wróciłem przyjrzałem się moim pracom i porównałem to z tym co widziałem na zlocie. W sumie prócz tego kościołka nie miałem do tej pory nic ciekawego do zaprezentowania. Pomyślałem, zrobiłem analizę SWOT i doszedłem do wniosku że tegoroczne wakacje poświęcę na naukę modelarstwa :mrgreen:

Pierwszy pod nóż poszedł niemiecki myśliwiec Heinkel He-100 autorstwa Rafała Ciesielskiego. Jednak już na samym początku popełniłem błąd, gdyż położyłem za dużo warstw caponu przez co papier stał się podobny do tego stosowanego w pierwszych wycinankach przez nieistniejące już wydawnictwo „Super Model”, a więc lakierowana tekturka. Ale bez problemowo udało mi się go skleić. Pierwszy raz pobawiłem się w wyoblanie elementów, aby nadać bardziej rzeczywisty kształt, co po części mi się udało. Niestety dalej nie wychodzi mi sklejanie na styk przez co musiałem pomalować kołpak śmigła. Ogólnie jestem zadowolony z końcowego efektu, choć zawsze mogło być lepiej :wink:

Kolejnym testowym modelem był Brewster Buffalo autorstwa Pawła Mistewicza. Tym razem nauczony doświadczeniem z poprzednim impregnację zakończyłem na jednej warstwie caponu. Pokusiłem się także o wykonanie najbardziej skomplikowanej wersji z proponowanych przez autora, także dodałem troszeczkę własnej inwencji twórczej, takiej jak żeberka na klapach czy reflektory lądowania. Jak wiadomo ze sklejalnością nie było najmniejszych problemów. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, chodź zawsze mogło pójść lepiej ale i tak jestem zadowolony :mrgreen:

Dobra chyba się za bardzo rozpisałem wiec czas poprzeć to wszystko zdjęciami :twisted:

Podsumowując:

Na pewno te dwa samoloty były dla mnie przełomowe. Może nie są one na bardzo wysokim poziomie, ale mam nadzieję że teraz będę mógł częściej prezentować bardziej wartościowe modele :mrgreen:

[Obrazek: th_101_0843.jpg] [Obrazek: th_101_0847.jpg] [Obrazek: th_101_0848.jpg] [Obrazek: th_101_0849.jpg][Obrazek: th_101_0850.jpg]
[Obrazek: th_101_0851.jpg][Obrazek: th_101_0852.jpg] [Obrazek: th_101_0853.jpg][Obrazek: th_101_0854.jpg][Obrazek: th_101_0855.jpg]
[Obrazek: th_101_0877.jpg] [Obrazek: th_101_0878.jpg] [Obrazek: th_101_0879.jpg] [Obrazek: th_101_0880.jpg][Obrazek: th_101_0881.jpg]
[Obrazek: th_101_0884.jpg] [Obrazek: th_101_0885.jpg][Obrazek: th_101_0886.jpg][Obrazek: th_101_0887.jpg][Obrazek: th_101_0893.jpg]
[Obrazek: th_101_0895.jpg] [Obrazek: th_101_0897.jpg] [Obrazek: th_101_0900.jpg] [Obrazek: th_101_0999.jpg]

Pozdrawaim PDT_Armataz_01_14
Oba Ci wyszły bardzo ładnie i czysto :grin: kleić już umiesz,teraz tylko doskonalić warsztat :grin:
A idź Marcinie z tym krytykanctwem w diabły :wink: . No przecież skleiłeś dwa piękne modele. Bardzo miło się na nie patrzy,a warsztat to ty masz i to coś w łapach :wink:. Tak trzymaj i bez marudzenia mi tu :mrgreen: .

Pozdrawiam.
Aj Dombrek łachudro, dwa fajne modele skleciłeś więc się zamknij ;-) Nie ma co malkontencić, trza popatrzeć na kawał dobrej roboty :-) Gratuluję, fajnie się prezentują :-)

Pozdroo!!

PS: a co tam z pierożkiem? :-D :-P
No to gratuluję! I nie gadaj że nie masz co w Lublinie wystawić!
Dwa super sklejone latadła :mrgreen: Szczególnie podoba mi się He-100. Fajnie, że zlot w Białym, może nie bezpośrednio, ale przyczynił się do powstania tych samolotów :mrgreen: Powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach :wink:
Eleganckie modele Dombrek, bardzo przyjemnie się je ogląda - super Idea
Nooo Domber to żeś pokazał klase Smile
Jak będziemy pić u Ciebie to musisz je koniecnzie schować Tongue
Kurcze mnie też się podoba ...,nie bardzo wiem co można w tych modelach poprawić ...., a kółka są kartonowe, klejone, czy gotowe ?
Malkontent straszny, warsztatu się uczy. :lol:
Nie opowiadaj tu takich anachronizmów bo nam początkujących wypłoszysz. :mrgreen:
Hejka. Dzięki chłopaki za miłe opinie o moich tworach. Przyznam że sam jestem bardzo z nich zadowolony :mrgreen:
Cytat:PS: a co tam z pierożkiem? :-D :-P
Pierożek jest w takim stanie że tylko malowanie może go uratować, ale to dopiero po zakupie aerografu.
Cytat:Jak będziemy pić u Ciebie to musisz je koniecznie schować
Stary ja nie mam gdzie ich stawiać a co dopiero chować :razz:
Cytat:a kółka są kartonowe, klejone, czy gotowe
Kółka są gotowe, drewniane. Chciałem po prostu zobaczyć jak wygląda model z takimi kołami :wink:
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_14

EDIT:
Zapomniałem nadmienić iż po raz pierwszy do Buffalo użyłem wręg wycinanych laserowo, które ułatwiły mi znacznie prace nad modelem, tyle że są one w niektórych miejscach za małe :ble:
Początek dobry koniec lipa :neutral: .









Żartowałem :mrgreen: . Jest super PDT_Armataz_01_34 . Zresztą oblukam na żywo za trzy tygodnie Confusedmile: .
No Domber, wziąłeś się wreszcie w garść. Tera ciśnij ciśnij a nie odpuszczaj!
Modeliki wyszły Ci fajnie, a Buffalo na żywca sprawia jak dla mnie piorunujące wrażenie Confusedmile:.

:milbravo: :milbravo: