PaperModels.pl

Pełna wersja: ORP Dzik MM 1980 proszę o recenzję
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam od pewnego czasu mam na oku ORP Dzik z MM(1980 rok) i prosiłbym szanownych kolegów o recenzję i jakieś wskazówki lub rady co do tego modeluSmile.

Pozdrawiam Mateusz. PDT_Armataz_01_01
Zainwestuj w ORP Orzeł z Answer.
  Uważam, na podstawie doświadczenia osobistego z budowy modelu, iż opracowanie orzełka w MM-ie przez p. Staszałka jest bardzo dobre. Skala 1:100 wydaje się być adekawatną do tego typu modelu. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony świetną pasowalnością wszystkich elementów.
  Oczywista, ani sprzeczał się nie będę, ani głowy za to nie dam, który lepszy jest. Każdy ma swoje typy. Albowiem.
  Pozdrawiam. ZbiG.
Karton w tym modelu był koszmarny.Ja zabrałbym się za wydanie z lat 90-tych.Inny karton,lepsza kolorystyka.
Sam model zaprojektowany bardzo ładnie, wspominam go jako jeden z nielicznych okrętów z MM które udało mi się skończyć Smile. Tylko lepiej kupić gdzieś np.Allegro ten wydany w latach 90tych. Lepszy druk i karton. Ogólnie lepiej wydany.Sam projekt trochę uproszczony jak na dzisiejsze czasy .Brak niektórych detali wyposażenia pokładu i kiosku . Ale tu można wiele zdziałać własną inwencją. Nie mam pojęcia czy były inne wydania tego lub bliźniaczego "Sokoła" przez inne wydawnictwa.
  Ja piszę o wydaniu modelu orzełka z potrójnego numeru MM-a 2008 roku! W tym wydaniu karton był wspaniały. A model zaprojektowany jest tak dobrze, iż - uwaga! - zgadzają się nawet linie blach na kadłubie!!!.
  A to już jest bardzo rzadko spotykany precedens.
  I nie zaliczam tego modelu do trudnych, czy upierdliwych, czy nadmiernie zdetalizowanych (vide - HAL). Praca przy nim przyjemnością była, a, co najważniejsze, szczególnie dla niecierpliwych i początkujących - postępy prac są widoczne, bez pieprzenia się z drobiazgami.
  No, i model jest stosunkowo duży (l=830mm)
  Pozdrawiam. ZbiG.
Koledzy piszmy o modelu Dzika bo się tworzy bałaganik. Ja miałem na myśli ten model:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=721.0
  Nawiązałem do wypowiedzi Dexterteama i do wypowiedzi Mateusza na PW.
Witam.
Model ten jest absolutnie sklejalny.Niestety mój nie przetrwał próby czasu i nie wiem jak dzisiaj wyglądałaby praca z wiekowym kartonem.Może skan i przedruk na świeży papier albo wydanie od Hala,trochę młodsze i inne malowanie?
Pozdrawiam.
(03-04-2012, 03:53)drakon link napisał(a):Model ten jest absolutnie sklejalny.
Hej.
Swego czasu przymierzałem się do Dzika w 1/350 - a że "plastika" w tej skali nie było, chciałem zmniejszyć jakąś kartonówkę.
Ostatecznie "mój" Dzik powstał od zera, ponieważ wycinanki do których dotarłem przedstawiały miks Dzika i Sokoła.
Żeby mieć pewność, czy ten konkretny MM tez jest hybrydą wystarczy spojrzeć na peryskopy i dziobnicę.
Dzik miał wolnostojące rury peryskopów, Sokół - połączone grubym ceownikiem
Dzik miał dziobnicę płynnie zwężającą się, Sokół - dziobnicę wąską, mocno rozszerzającą się w sekcji dziobowych sterów głębokości.
Różnic jest oczywiście więcej, ale te najłatwiej zauważyć.

Pozdrowionka
ZzB
Nadmienię , ze chciałbym zakupić : 1984/10-11 nocny samolot bombowy MK-III WELLINGTON, 1988/11-12 samolot bombowy B-24 LIBERATOR , 1991/05-06 samolot bombowy BOEING B17-G , 1978/01 samolot bombowy PE-2 oczywiście to Małe Modelarze będę wdzięczny za odpowiedź lub namiary na kogoś z kim mógłbym się skontaktować w tej sprawie.
Mateusz ,a to już nie jest pytanie nawet najprostsze ,tylko oferta kupna ,a takie coś to już w innym dziale.Dziwie się ,że chcesz kupować takie starocie. Przejrzyj dział nawet najprostsze pytania i poczytaj sobie tematy np. Jaki model na początek, jak zacząć itp i dowiesz się jakie modele współcześnie wydane z MM są najlepsze na początek. Strasznie lawirujesz ,pytasz o okręt a teraz szukasz samolotów. Ochłoń i nie łap wszystkich srok za ogon na raz.