PaperModels.pl

Pełna wersja: [G] 7/1998 MM, Samolot myśliwski Fokker E. V (D.VIII)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, postanowiłem sobie skleić coś łatwego i przyjemnego, dlatego zabrałem się za:
[Obrazek: th_DSCF2149.jpg]

Model z którego galerii i relacji było już tyle, ze tylko PZL-11C ma wiecej  Big Grin Na początek kilka fotek z tego co w kabinie. Dorobiłem klatkę, naciągi, wał, fotel  wzbogacony o poduszke i pasy, tablica z eksluzywnego drewna (patyczek po lodzie) Wink:
[Obrazek: th_DSCF2158.jpg] [Obrazek: th_DSCF2160.jpg] [Obrazek: th_DSCF2163.jpg] [Obrazek: th_DSCF2165.jpg] [Obrazek: th_DSCF2166.jpg] [Obrazek: th_DSCF2168.jpg] [Obrazek: th_DSCF2171.jpg] [Obrazek: th_DSCF2177.jpg] [Obrazek: th_DSCF2182.jpg] [Obrazek: th_DSCF2187.jpg]

Karabiny też lekko poprawione, taśma amunicyjna to jakieś stare blaszki fototrawione do  plastikowego browninga w skali 1:35:
[Obrazek: th_DSCF2193.jpg] [Obrazek: th_DSCF2194.jpg] [Obrazek: th_DSCF2197.jpg]


silnik wykonany z krążków(dziewięć cylindrów szybko zleciało) śmigło z patyka po lodzie i sklejki:
[Obrazek: th_DSCF2201.jpg] [Obrazek: th_DSCF2202.jpg] [Obrazek: th_DSCF2204.jpg]

Bez dlaszego zanudzania galeria:
[Obrazek: th_DSCF2219.jpg] [Obrazek: th_DSCF2221.jpg] [Obrazek: th_DSCF2227.jpg] [Obrazek: th_DSCF2228.jpg] [Obrazek: th_DSCF2229.jpg] [Obrazek: th_DSCF2232.jpg]
[Obrazek: th_DSCF2233.jpg] [Obrazek: th_DSCF2236.jpg] [Obrazek: th_DSCF2238.jpg] [Obrazek: th_DSCF2240.jpg] [Obrazek: th_DSCF2242.jpg] [Obrazek: th_DSCF2243.jpg] [Obrazek: th_DSCF2245.jpg] [Obrazek: th_DSCF2249.jpg] [Obrazek: th_DSCF2250.jpg] [Obrazek: th_DSCF2251.jpg] [Obrazek: th_DSCF2252.jpg] [Obrazek: th_DSCF2256.jpg] [Obrazek: th_DSCF2258.jpg] [Obrazek: th_DSCF2259.jpg] [Obrazek: th_DSCF2260.jpg]
Ciekawie prezentuje się ten modelikSmile. Mam jednak parę uwag:
- następnym razem bardziej przyłóż się do formowania krawędzi natarcia. Karton jest pozałamywany, miejscami przetarty.
- silnik całkiem fajnie wyszedł, jednak wydaje mi się, że ożebrowanie ma nieco za duże odstępy. Warto byłoby to poprawić przy kolejnym projekcie. Możesz napisać coś więcej o technice wykonania cylindra? Smile
- osłona silnika wydaje się być nieco zabrudzona/ druk jest przetarty w kilku miejscach (albo jest to złudzenie optyczne)

Ogólnie zastanawiam się, czy tak daleko posunięta waloryzacja ma sens w tym przypadku. Lepiej chyba dopracować dobrze elementy w standardzie, zanim doda się coś od siebie. Gryzie się tutaj dopracowanie niektórych szczegółów i kiepskie innych, doskonale widocznych fragmentów (np wspomniana krawędź natarcia).

Pozdrawiam Wink
Przyłączę się do komentarza Rolanda.
Od siebie dodam, że wygląda na zdjęciach jakby Fokker miał ujemny wznios skrzydeł  :ble:. Wiatrak także śmigła nie przypomina, raczej jakiś drewniany kloc.
Podoba mi się silnik (choć uwagi Rolanda są słuszne). Fajny.