PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Fliegerabwehrkanone 38 (KA 4/2004)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej Smile
Oto mój najnowszy model - Fliegerabwehrkanone 38, a mówiąc bardziej po ludzku Flak 38 z Kartonowego Arsenału. Ciekawy model, choć trudny, ale raczej przez ilość drobnych części niż ich skomplikowanie.
Najbardziej obawiałem się charakterystycznej rury, złożonej z kawałeczków rurek. Tak naprawdę to nic strasznego i poszło bardzo sprawnie. Spasowanie idealne. Dla wzmocnienia konstrukcji wszystkie segmenty łączyłem na kawałki ciasno zwiniętego kartonu.
Dodałem kilka drobiazgów, choć nie bawiłem się aż tak jak Sicore, np. odpuściłem przeróbkę celownika. Dodałem kilka łańcuszków, gotowce zakupione na aledrogo.
Końcowy etap to bardzo delikatny wash, może za delikatny, bo efektów prawie nie widać. Do tego zabawa z suchymi pastelami i minimalnie z pigmentami Vallejo.
Podstawka to kawałek drewienka, pomalowany sprayem na czarno. Ziemia to mieszanka ziemi kwiatowej i drobnego żwirku z wikolem. Potem wszystko pomalowane i posmyrane pastelami i pigmentami. Roślinność to mech spod bloku. Dokładnie tak samo robiłem podstawkę do RSO. Na koniec całość polakierowałem matowym akrylowym lakierem Model Mastera.

[Obrazek: 00.jpg]

[Obrazek: th_01.jpg][Obrazek: th_02.jpg][Obrazek: th_03.jpg][Obrazek: th_04.jpg][Obrazek: th_05.jpg]

[Obrazek: th_06.jpg][Obrazek: th_07.jpg][Obrazek: th_08.jpg][Obrazek: th_09.jpg][Obrazek: th_10.jpg]

[Obrazek: th_11.jpg][Obrazek: th_12.jpg][Obrazek: th_13.jpg][Obrazek: th_14.jpg][Obrazek: th_15.jpg]

[Obrazek: th_16.jpg][Obrazek: th_17.jpg][Obrazek: th_18.jpg][Obrazek: th_19.jpg][Obrazek: th_20.jpg]

[Obrazek: th_21.jpg][Obrazek: th_22.jpg][Obrazek: th_23.jpg][Obrazek: th_24.jpg][Obrazek: th_25.jpg]

[Obrazek: th_26.jpg][Obrazek: th_27.jpg][Obrazek: th_28.jpg][Obrazek: th_29.jpg][Obrazek: th_30.jpg]

[Obrazek: th_31.jpg][Obrazek: th_32.jpg][Obrazek: th_33.jpg][Obrazek: th_34.jpg][Obrazek: th_35.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
No i super wyszło! Szkoda że nie zapodałeś fotki z jakąś skalą porównawczą - toż to maleństwo jest. Gratuluję!
Cytat:Flegerabwehrkanone 38
Masakra, język sobie można na tym połamać :mrgreen:
Ale wracając do tematu, to fajne to to :vvv: :razz: Ci wyszło. Jeszcze ta podstaweczka dodaje uroku.
Co prawda daleko mi do tych tematów ale ta prezentacja naprawde przyciąga uwagę.
Swietna robota,
Gratulacje.
Jacek - gratuluję Ci piękny modelik, tylko czemu dopiero teraz go pokazujesz a nie na IV LSM w Lublinie?. :milbravo:
Pozdrawiam
Piękna robota!
Nadziubałeś się porządnie! :mrgreen:

Ale wątpliwości mam przy nazwie:
flugabwehrkanone , czy fliegerabwehrkanone?
Cytat:a nie na IV LSM w Lublinie?.
no ja go widziałem na żywo Smile w Lublinie
Był taki model ale bez podstawki.
Super Jacku :grin:
Ilekroć widzę ten model to nachodzi mnie ochota by go sobie kupić i tylko ten miniaturowy rozmiar mnie przeraża :mrgreen:
Pięknie, pięknie Confusedmile:, rurka super, jakby nie była z kartonu.

:milbravo: :milbravo:
Hej Smile
Cieszę się, że mój model się komuś podoba. Dzięki chłopaki!!!
Nazwa jest wypasiona – od razu wiedziałem, że tak zatytułuje moja galerię. Faktycznie powinno być Fliegerabwehrkanone, zżarłem "i", już poprawiłem.

Model był na IV LSM, ale tylko w niedzielę. Bez podstawki, ponieważ nie był jeszcze skończony, brakowało brudzingu i lakierowania.

Lufa jest jak najbardziej zrobiona z kartonu, elementy nie kartonowe to tylko kilka drucików i kawałki wykałaczki.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Gratulacje JaCkyL!
Bardzo ładny model, świetna robota!!! Trudno uwierzyć, że nie użyłeś drutu tam gdzie - zdawałoby się - było to konieczne. Tym większe brawa! Podstawka też bardzo ładna.
Teraz już żaden rusek nie przeleci! :twisted:

:milbravo: :milbravo: :milbravo:
Qurdę, ale mieszam... :oops:
Wczoraj czytałem artykuł w Militariach o jednostkach FLAK'u w Normandii i tam też spotkałem się z wersją:
flugzeugabwehrkanone...
I tak chyba jest najwłaściwiej, bo flieger - to lotnik, a flugzeug - to samolot.
Sorki...już nie będę... :oops: :wink:
A modelik-jeszcze raz powiem - pyszny! :razz:
No Chłopaki...Nie gniewajcie się... :oops:
Robota przednia Cool
Połączenia segmentów bardzo satysfakcjonujące i godne naśladowania, całe wykończenie sprawia, że można się wpatrywać w coraz to nowe zakamrki modelu - Świetne! :roll: PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
szebi
Bardzo ładny modelik!
A razem z podstawką świetnie się prezentuje.
Brawo!!