PaperModels.pl

Pełna wersja: Parowóz Tkh1
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam po dłuższej przerwie w pokazywaniu jakichkolwiek postępów w mojej pracy modelarskiej. Sporo rzeczy mnie od tego odciągało (praca, nauka), a największą z nich był kryzys twórczy :/ Big Grin Dzisiaj chciałbym pokazać Wam model który zrobiłem circa osiem miesięcy temu, ale jakoś tak się złożyło że nie robiłem mu żadnej galerii etc.

Jest to model pruskiego parowozu TKh 1 (T3), rozpoczynający działalność wydawnictwa ZetKa, nr 1/98. Podziałka wydaje mi się dość nietypowa, bo 1/64. Model jest dość swobodną interpretacją prawdziwego parowozu, jednak podczas budowy nie miałem internetu pod ręką żeby móc cokolwiek podejrzeć i zmienić, dlatego skleiłem to co było w wycinance (2xA4). Model jak widać prosty, kilka drobnych błędów w opracowaniu, wszystko da się przejść, plus łamiący się karton.

Największym babolem jaki zrobiłem to obręcze kół. w wycinance były białe, to pomyślałem - pewnie trzeba na jakiś kolor pomalować, pomalowałem na czarno... Po jakimś czasie ogarnąłem się i przemalowałem na biało, jednak efekt jest daleki od doskonałości. Próbowałem też zabawy z metalizerem humbrola, gdyż bardzo spodobał mi się efekt jaki Mariusz Precyzyjny uzyskał w kołach do Teigreka 2, U mnie oczywiście wyszło duuuuużo biedniej i gorzej, jednak pierwsze koty za płoty Big Grin ulepszyłem trochę reflektorki, dodając odbłyśniki i przezrocza. w kabinie 'przeszkliłem' wskaźniki.

Generalnie sympatyczny modelik, dla wprawnych i sprawnych modelarzy kwestia dwóch-trzech dni.

Kilka fotek:
[Obrazek: obraz017u.th.jpg][Obrazek: obraz006m.th.jpg][Obrazek: obraz004r.th.jpg]
[Obrazek: obraz019lp.th.jpg][Obrazek: obraz014r.th.jpg][Obrazek: obraz002to.th.jpg]
[Obrazek: obraz009pu.th.jpg][Obrazek: obraz008nv.th.jpg]

pozdrawiam!