PaperModels.pl

Pełna wersja: model wydrukowany w domu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich!!
Mam pytanko odnośnie modelu wydrukowanego w domu.
Wszystko wydrukowałem na standardowym papierze,co w takim razie zrobić z kolorowymi częściami,podkleić ?
Proszę o wskazówki jak mam się za to zabrać :?: :?:
Witam, a ja mam takie pytanie czy to co wydrukowałeś jest skanem oryginalnej wycinanki? Czy jest to wycinanka ściągnięta z netu za free? znaczy się z legalnego źródła? bo my tu piractwa nie tolerujemy :wink: . Druga sprawa modele za free z netu praktycznie zawsze są opisane na jakiej gramaturze papieru trzeba takowy model wydrukować. W działach nawet najprostsze pytania i porady modelarskie ten problem był niejednokrotnie poruszany. Znajdziesz tam info na jakim papierze, jakiej firmy. Nawet była tutaj chyba dyskusja która drukarka i jak drukuje. Jak zabezpieczyć wydruk takiego modelu itp. Poszukaj trochę. A co do tego czy podkleić to co już wydrukowałeś(kolorowe części) na zwykłym papierze do ksero to tak. W każdym razie większość z nich. Najpierw jednak pochwal się co ty tam wydrukowałeś.
nie no spokojnie mam orginała tyż Tongue
ale w sumie kolega już mi odpowiedział na moje pytanie więc THX
Co do modelu(a?) to jest to PANTERA z GPM, wydruk to będzie niestety moje 3 podejście do tego osobnika Smile
[Obrazek: dsc00638x.jpg]
[Obrazek: dsc00637c.jpg]
kadłub uległ zniszczeniu (4 -ro letni siostrzeniec go dorwal )
A nie łatwiej byłoby drukować na grubszym papierze?
hmmm... nie próbowałem Sad
Skoro nie masz odpowiedniego papieru, to blok techniczny. Ew. kup jakiegoś MM-a na naszym targu za 5 zł, i na odwrocie drukuj Tongue
Kofi, SmileMyśle ze szkoda "brudzić" MM wiec użyje raczej bloku
Tak blok techniczny się sprawdza. Sam tak czasem robię...
Blok techniczny?? Panowie, to się może co najwyżej do podklejania części przydać... najlepiej kupić papier "satynowany" do kolorowych wydruków laserowych jak nie potrzebna cała ryza to na arkusze można zakupić
Jeżeli chodzi o blok techniczny to preferuję tylko firmy Herlitz. Dobra zwarta struktura papieru i w miarę gładki. Ale ostatnio jak Jaroslav napisal preferuję papier satynowy Polspeeda o gramaturach 120, 160 i 200. I tak wychodzi po przeliczeniu taniej niż blok techniczny. Ryza tu zawiera 250 kartek a w bloku technicznym jest tylko 10. Średnia cena takiego papieru to 25-30 zł, karton techniczny 2zł.
Wielkie dzięki za pomoc i informacje.
Na razie zostanę przy bloku zwłaszcza ze muszę w sumie tylko kadłub naprawic