PaperModels.pl

Pełna wersja: Klatka hańbiąca
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zostałem poproszony niedawno o wykonanie pomocy dydaktycznej na zajęcia z archeologii prawa i tak mi się nawinął ten dość nietypowy obiekt, fakt jest to trochę S-F ale podobne w założeniu konstrukcje znajdowały się w średniowieczu w wielu europejskich miastach a służyły do wystawiania na widok publiczny złodziejaszków, pijaków i panien lekkich obyczajów ku uciesze gawiedzi, która mogła ich bez przeszkód wyzywać, opluwać czy też obrzucać nieświeżymi produktami typu np. jajko :lol:
Model zaczerpnięty został stąd:
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.ph...941#p13941
i poddany lekkiemu tuningowi poprzez dodanie m.in.drzwi, kłódki i drewnianego "stojaka"
[Obrazek: c748fbd532e3def7m.jpg] [Obrazek: 8c6d47454271e255m.jpg]

[Obrazek: 23f4005f4e08d4a0m.jpg] [Obrazek: aa0722429a86e7c2m.jpg]

[Obrazek: f8a522c920a5ffd4m.jpg]
He,he dobre :milbravo: Teraz do kompletu musisz skleic gilotyne ,też można ją ściągnąc. :twisted:
Cytat:zajęcia z archeologii prawa
Studiując archeologię, o tej dziedzinie nigdy nie słyszałem Confusedhock: .
Gdybyś studiował prawo to byś się z tym spotkał :wink:
Ciekawe w jakiej klasie oceniany byłby taki model na konkursie? :twisted:
Pewnie budowle ale i tak nigdzie się z nim nie wybiorę raczej
Archeologię prawa mieliśmy na historii na drugim roku na Naukach Pomocniczych Historii. To nauka o narzędziach tortur, o strojach urzędniczych, itd. itp.
Jaro, złodzieje to chyba tylko kieszonkowi dawali 'występy' w takiej klatce. Tym o konkretniejszych zarzutach obcinano rękę, a i to był dość delikatny sposób karania... bo np. fałszerzy monet najczęściej zabijano przez gotowanie we wrzątku albo wlewanie im do gardeł płynnego metalu z przetopionych monet które własnoręcznie sfałszowali ;] taki drobny oftopikowy niuans xD Model bardzo ciekawy i oryginalny.
Cytat: bo np. fałszerzy monet najczęściej zabijano przez gotowanie we wrzątku albo wlewanie im do gardeł płynnego metalu z przetopionych monet które własnoręcznie sfałszowali ;] taki drobny oftopikowy niuans xD Model bardzo ciekawy i oryginalny.
Fascynujące, a ja myślałem że KGB ma najbardziej wymyślne metody. Ale to bije wszystko co do tej pory słyszałem.
Tyle, że ofiary średniowiecznych katów były przynajmniej najczęściej czegoś winne Cry .
Cytat:Zostałem poproszony niedawno o wykonanie pomocy dydaktycznej na zajęcia z archeologii prawa i tak mi się nawinął ten dość nietypowy obiekt, fakt jest to trochę S-F ale podobne w założeniu konstrukcje znajdowały się w średniowieczu w wielu europejskich miastach (...)
Pomysł i wykonanie niezłe :-)
Jednakże w owym okresie była to bardzo popularna metoda "odstraszająca" także na obszarach obecnych Bahamów praktykowana ze szczególnym "umiłowaniem" przez Hiszpanów.

Karana tak osoba, przykuwana była łańcuchami w klatce a umieszczenie jej wysoko miało utrudniać ew. dokarmianie ukaranego. Praktyki te, zostały zaniechane ze względu na długotrwały smród rozkładających się ciał nieszcześników.

Czy następnym modelem będzie jakiś szkuner piracki ? Wink
Niestety Andrzeju z pływadeł to planuję tylko PZInż-130 i może kiedyś PTS popełnić :wink:
(26-11-2009, 06:37)Jaroslav link napisał(a):Niestety Andrzeju z pływadeł to planuję tylko PZInż-130 i może kiedyś PTS popełnić :wink:

Bardzo interesujące, zamierzasz wykonać nieuzbrojony prototyp czy jakaś wersja "rozwojowa" ?
Ja się nie bawię w S-F, jak nie był uzbrojony to model też nie będzie Wink