PaperModels.pl

Pełna wersja: Drukarka do drukowania modeli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich na forum, jestem początkującym modelarzem więc moje modele nie wyglądają póki co za ładnie. Chciałbym sobie kupić w miarę dobrą drukarkę ze skanerem w celu skanowania modeli i ewentualnego dodrukowywania źle sklejonych elementów. Ktoś na tym forum polecał Canon Pixma MP520. Co o niej sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedź. Dodam, że chciałbym sobie wydrukować kilka modeli z Internetu. Chciałbym, żeby drukarka była w miarę oszczędna i miała stosunkowo tanie tusze.


PS. Sklejam obecnie ORP Garland z MM z 1986r Smile może wkrótce wrzucę parę zdjęć, ale nie łudźcie się że będzie wyglądał zbyt pięknie - dopiero się uczę modelarskiego rzemiosła Smile

Pozdrawiam Smile
Witaj
ja dodrukowuje sobie części albo modele na drukarce Brother DCP-357 drukuje bardzo ładnie. Panda której zdjęcia są na forum drukowałem na niej. Smile
Ma tanie zamienniki 40 zł komplet i nie trzeba się męczyć z chipami tak jak w Canonie.
Ale Canon też jest dobrym wyborem Smile
Cytat:Ktoś na tym forum polecał Canon Pixma MP520.

Nu tym ktosiem nawet ja byłem :mrgreen:

Cytat:nie trzeba się męczyć z chipami tak jak w Canonie.

Wielkiego wysiłku nie ma, zmina chipa zajmuje całe 3 sekundy :mrgreen:

Co do samej drukarki podtrzymuje swoje zdanie w całej rozciągłości :-) Drukarka jest bardzo ekonomiczna, skaner do celów modelarskich nadaje się idealnie, nie fałszuje wymiarów a odwzorowanie barw jest naprawde dobre.
Jeśli chodzi o tusze, ostatnio kupiłem komplet zamienników z chipami, wydatek 70PLN za cztery sztuki raz na ja wiem, pół roku? :-D Tyle jeśli chodzi o wydajność.

Co do Brothera, uważaj, spotkałem się z opiniami że drukareczka lubi robić dowcipy pt wysmarkanie całego tuszu na czyszczenie głowic ;-) Zresztą, poczytaj opinie w necie, PIXMA zdecydowanie przeważa w tym zestawieniu.

Pozdrawiam!!
Sprudin, a ile kosztują oryginalne tusze, bo zamiennikami to już dwie atramentówki załatwiłem.
Cytat:zamiennikami to już dwie atramentówki załatwiłem.

Hm, a to ciekawe, zaschnął Ci w głowicy tusz? Co to były za drukarki? Pamiętasz moze markę tych zamienników? Ja jadę na nich od zawsze, nigdy nie było problemu. Niedawno nawet awaryjnie odgrzebałem Hp 710c po chyba półrocznym leżakowaniu, wydrukował co trzeba bez zająknięcia.

W Canonie oryginalne tusze niestety kosztują sporo, (czarny 60PLN, kolorki w trójpaku 120PLN) ale co ciekawe mniej niż innych marek. Pojemnościowo też przodują :-) Kolorki po 13ml, czerń 26 :-) Norrrmalnie szaleństwo :-D To był nawiasem mówiąc jeden z czynników które zadecydowały o kupnie tej drukarki.

A, kolorki oczywiście Cyan Magenta Yellow w oddzielnych plus blacK ;-)

Pozdrawiam!!
Zdaje się, że 520-ke w ofercie Canona zastąpił model 550. Tak sobie zerkam ale tylko się chyba numerek zmienił. Basia mi suszyła głowę o drukarkę i pomyślałem, że to by mógł być dobry wybór bo z skanerem płaskim bym kupił.
Zajeździłem zarówno Canona jak i HP a padły w obu pompki. Zamienniki były różne bo zdarzały się wpadki, że po rozpakowaniu już koloru nie dawały.
No HPku zajeździć to ty zdolniacha. Przecież tam dysze są w kasetkach to jak ??
Musiałeś deski zamiast kartek dawać.
czyli wracając do tematu - mam wnioskować że generalnie opłaca się kupić tego Canona MP520? chyba że macie jakieś inne ciekawe i w miarę tanie propozycje? Tongue
Picek - komplet zamienników do Brothera DCP-357 za 40 zł ? Coś mi się wierzyć nie chce ale jeśli to prawda to gdzie kupiłeś ?

Sprudin - to prawda , sam przez to przeszedłem - drukarka miała focha i "kilka" złotych "wywędrowało" :evil: :evil: :evil: Zamienniki są o wiele tańsze - u mnie oryginalny komplet tuszy kosztował około 200 zł - zamienniki "tylko" 120 zł ...
Cytat:Picek - komplet zamienników do Brothera DCP-357 za 40 zł ? Coś mi się wierzyć nie chce ale jeśli to prawda to gdzie kupiłeś ?

Kupiłem na allegro zamienniki Activejet Smile są takowe...

Co do Brothera, że potrafi cały tusz na czyszczenie głowic zużyć to kiedyś dawno temu się spotkałem jak pracowałem w sklepie Smile ale klient robił awantury nam.
Mi to jeszcze nie zdarzyło Smile
Cytat:generalnie opłaca się kupić tego Canona MP520?

Jak najbardziej.

Picek, ceny zamienników które podawałęm ściągnięte zostały ze sklepu w którym zaopatruję się od lat...w Activejeta :-) Niemożliwe by były takie rozbieżności cenowe.
Co do cen to są rozbieżności. W sklepie zamiennik 20 zł a na allegro 10 zł ten sam. Przebicia cenowe w sklepach, hurtowniach są straszne Smile

JA tam zawsze biorę najtańsze na allegro Smile A co powiedzieć o zamiennikach: 1 za 3 zł Smile tego bałbym się wlożyć do drukarki
Cytat:Przecież tam dysze są w kasetkach to jak ??
Przestała drukować. W serwis stwierdził że poszła pompka.

Może się nie dokładnie wyraziłem ale modelu 520 ciężko już znaleźć. Zrobiłem szybkie porównanie i wychodzi na to, że teraz 550 to jest to samo co dawne 520. Czy jednak coś przeoczyłem i się mylę?
Cytat:Może się nie dokładnie wyraziłem ale modelu 520 ciężko już znaleźć. Zrobiłem szybkie porównanie i wychodzi na to, że teraz 550 to jest to samo co dawne 520. Czy jednak coś przeoczyłem i się mylę?

Piterski masz rację obecny model to 550. Kupiłem go dwa dni temu :mrgreen: - myślę że warto, bardzo dobrze skanuje i drukuje - cena to około 350zł. Godne podkreślenia jest to że skaner ma możliwości skanowania w wyższej "rozdzielczości" niż w zbliżonych do niego cenowo innych drukarkach co nam modelarzom może się przydać.
pirania, a możesz powiedzieć w jakim sklepie go kupiłeś? (jakiś większy czy cos? Smile)
ja myślę się wybrać do Media Markt albo Vobis czy w ostateczności jakiś Tesco Tongue
krystianeq sprawdź na skąpcu lub ceneo sklepy w swojej okolicy - warto bo różnica w cenie potrafi wynosić nawet kilkadziesiąt złotych. Sieć sklepów w którym ja kupiłem nie obejmuje podkarpacia. Myślę że znajdziesz tam znacznie niższe ceny niż w Media Markcie lub Tesco - jeśli nie to zawsze można kupić przez internet.
No mimo zawieruchy zdecydowałem się na zakup.
Faktycznie jest to kawał maszyny, zdjęcia drukuje jak bym zrobił odbitkę u fotografa. Większej ilości funkcji jeszcze nie wykorzystywałem ale już widzę, że się bardzo przyda i zakup zdaje się być trafiony.
Do niedawna drukowałem na canonie IP4200, fantastyczny wydruk...ale z racji za długiej przerwy w drukowaniu siadła głowica. Teraz zafundowałem sobie Epson Stylus SX115 - nie miałem okazji jeszcze drukować modeli na nim.
Mi uprzejmy pan sprzedawca ostatnio w sklepie polecał drukarkę firmy Brother, czy też urządzenie wielofunkcyjne, nie powiem modelu bo nie zamierzałem kupować. Jako zaletę tego urządzenia podkreślał fakt, że ono ekonomiczne w użytkowaniu i tusze nie mają chipów. Jako, że mam całkiem dobrą drukarkę Canon IP4500 nie skorzystałem z okazji , ale myślę, że dobrze podpowiadał. A mój Canon drukuje przyzwoicie , chociaż modeli nie próbowałem, ale myślę , że niedługo coś sobie wydrukuję.
Orion- nie kumam - o co chodzi z tymi chipami ? Niech zgadnę - inne tusze nie pasują tylko oryginalne za 600 zł ? ( Wiem , że mniej ale to metafora cen )
Każdy pojemnik z tuszem do Canona, przynajmniej serii MP, ma w obudowie chip. Przypuszczam że chodzi tu zwyczajnie o ocenę poziomu tuszu. Przy zakupie zastępczaków miły pan zapytał czy chcę z chipami, czy bez nich - ceny które podałem wyżej dotycza własnie zestawów z chipem, ale oczywiście można tez dostać takie bez. Cena jest jeszcze niższa, nie pamiętam ile dokładnie kosztuje ale nie jest to jakaś olbrzymia różnica. Wtedy zwyczajnie przekładasz chip z poprzedniego i jedziemy dalej ;-) Ot, i cała tajemnica.
Czip jak mi się wydaje odczytuje poziom tuszu w pojemniku. Przy wymianie tuszy na zamienniki bezczipowe, musisz wymontować czipa z oryginału i przykleić go za pomocą taśmy dwustronnej do zamiennika. Po umieszczeniu tuszu w głowicy będziesz miał komunikat o jakichś nieprawidłowościach...nie pamiętam już o co chodziło...prawdopodobnie o poziom tuszy lub niezgodność pojemników z tuszem....ale rozwiązaniem jest nieutrzymanie jednego w przycisków drukarki, będziesz to miał opisane w instrukcji dołączonej do zamiennika. Dzięki temu komunikat nie będzie się wyświetlał i będzie można spokojnie drukować, tyle że poziomu tuszy musisz już sam pilnować Smile

P.S.
mam kpl. bezczipowy do Canona iP4200 - oddam za koszty przesyłki
Cytat: Przy wymianie tuszy na zamienniki bezczipowe, musisz wymontować czipa z oryginału i przykleić go za pomocą taśmy dwustronnej do zamiennika

E, u mnie nic się nie przykleja, zwyczajnie przekładasz chip z jednego kartridźa do drugiego, bez żadnych patentów z taśmą.

Cytat:Po umieszczeniu tuszu w głowicy będziesz miał komunikat o jakichś nieprawidłowościach...nie pamiętam już o co chodziło...prawdopodobnie o poziom tuszy lub niezgodność pojemników z tuszem....ale rozwiązaniem jest nieutrzymanie jednego w przycisków drukarki, będziesz to miał opisane w instrukcji dołączonej do zamiennika. Dzięki temu komunikat nie będzie się wyświetlał i będzie można spokojnie drukować, tyle że poziomu tuszy musisz już sam pilnować

W Pixma MP520 nie ma takich manewrów, drukarka traktuje nowe tusze "jak swoje" :-) Myśle że bez chipa wogóle nie widzi świeżych kartridży.

Niedługo będę wymieniał magentę to się sprawdzi w praniu :-)

Pozdrawiam!!
Cytat:Myśle że bez chipa wogóle nie widzi świeżych kartridży.

zgadza się, czip jest niezbędny do rozpoznania kartridża, ale co do mocowania, uchwyty w zamiennikach do iP2400 są za słabe żeby utrzymać czipa, dlatego dla zabezpieczenia ewentualnego odpadnięcia używa się taśmy