PaperModels.pl

Pełna wersja: F2A Buffalo / Kartonowy Arsenał / 1:33.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W związku z moimi przechwałkami "iletohalównakleiłem" :oops: :roll: :wink: :mrgreen: doszła do mnie prośba o pokazanie tytułowego modelu.
No cóż - teraz zasłony opadną i mit "fachury" razem z nimi  :wink: :mrgreen:
Model sklejony 10 lat temu ( niektórzy aktywni "userzy" licznych forów modelarskich nie są starsi... :roll: :wink: :mrgreenSmile, w okresie,kiedy dostęp do internetu był jeszcze w fazie marzeń, a ja byłem zachwycony swoim "odkryciem" retuszowania krawędzi czarnym atramentem... PDT_Armataz_01_32
No dobra, starczy tych smętnych lamentów, czas na fotki:
[Obrazek: th_DSC01775.jpg]
Okładeczka.

[Obrazek: th_DSC01777.jpg] [Obrazek: th_DSC01778.jpg] [Obrazek: th_DSC01779.jpg]
[Obrazek: th_DSC01780.jpg] [Obrazek: th_DSC01781.jpg] [Obrazek: th_DSC01782.jpg]

W sumie - szału nie ma,ale sam widziałem niewiele sklejonych  tych modeli,stąd jest mi miło,że mogłem spełnić prośbę.
Teraz  wysoki sadzie proszę o łagodny wymiar kary... :oops: :wink: :mrgreen:
Gdyby ktoś miał jakieś pytania  Confusedhock:, to proszę... :roll: :wink: :mrgreen:

Fajny i klimatyczny.
Czy sklejałeś go zgodnie z instrukcją, chodzi mi o zastosowanie pełnego szkieletu w formie przewidzianej przez projektanta?
Nie wszystko już pamiętam, ale wydaje mi się,że szkielet, który byłeś łaskaw wspomnieć był w segmencie z podwoziem. I wydaje mi się,że robiłem go zgodnie z instrukcją...
Bardziej precyzując użyte pojecie szkieletu chodzi mi o okrętową podłużnicę kadłuba wraz z wręgami. Wiele osób twierdziło że to bardziej przeszkadza niż pomaga. Sam tego spróbowałem i w pewnym sensie potwierdzam. 
MARIUSZ, jesteś Wielki! Bardzo Ci dziękuję za te fotki!
Model bardzo mi się podoba, a retusz wcale nie razi w oczy - rzekłbym nawet, że podkreśla urok blisko dwudziestoletniej wycinanki.
Z pytań mam na razie jedno: czy kadłub sklejony jest z podłużnicą, czy "tradycyjnie"?
Następne pytania pojawią się na pewno, więc nie omieszkam jeszcze Cię pomęczyć 8-).

Dla ciekawych dodam, że model ten wydawnictwo pana Halińskiego wydało dwukrotnie: po raz pierwszy w 1994 roku:
[Obrazek: th_1-2.jpg]
Było to wydanie kredowe. Model pokazany przez MARIUSZA_G to drugie wydanie - matowe.

edit: no proszę tak się rozpisałem, a w międzyczasie Wojtek zadał to samo pytanie
Teraz mi przypomnieliście - faktycznie była tam podłużnica  w całym kadłubie...
Chyba jednak jakoś ją zmodyfikowałem zwłaszcza w tyle kadłuba, spodziewając się utrudnień... Ale podkreślam - nie wszystko pamiętam...
Spróbuję uruchomić jakąś machine czasu... Wink
Bardzo fajny, przede wszystkim dobrze sklejony model.
:milbravo: :milbravo: :milbravo:

(28-06-2012, 10:13)MARIUSZ_G link napisał(a): [ -> ]Model sklejony 10 lat temu ( niektórzy aktywni "userzy" licznych forów modelarskich nie są starsi... :roll: :wink: :mrgreenSmile, w okresie,kiedy dostęp do internetu był jeszcze w fazie marzeń, a ja byłem zachwycony swoim "odkryciem" retuszowania krawędzi czarnym atramentem... PDT_Armataz_01_32

Oj, chyba to odkrycie wielu z nas miało. Ja po raz pierwszy wpadłem na to klejąc Ju 87 z GPM - taki zielony z żółtym silnikiem, wydany na papierze kredowym - jakieś 20 lat temu. I też byłem niezwykle dumny ze swego "odkrycia", tym bardziej, że strasznie nie szło mi dobieranie koloru do retuszu z plakatówek.
Pozdrawiam.
  Czy możecie mi, panowie, wyjaśnić, co znaczy słowo: "user"? Spotkałem się z nim kilka razy, aliści nie potrafiłem domyśleć się, co ono, to słowo znaczy.
  Przepraszam za wtręt.
  A modelik piękny, pomimo iż "od HAL-a". Widać, dobry wykonawca.
  Ukłony i gratulacje zasłużone zatem przesyłam. ZbiG.
user z ang. użytkownik, innymi słowy forumowicz.
Mnie te pokraki się nie podobają i nie chodzi o wykonanie modelu ale o sam samolot, więc ciężko ocenić, jak się coś na wstępie nie podoba.
Zielony - dzięki za wyjaśnienie słowa "user"!
Przypomniał mi się taki śmieszny rysunek - wnętrze kibelka ; sedes,spłuczka itp- wszystkie elementy opisane według pojęć komputerowo-internetowych.
Najbardziej podobała mi się nazwa deski na sedesie: "user's interface" :mrgreen:
Zgodnie z obietnicą trochę jescze Cię MARIUSZU pomęczę  :roll:
Czy mógłbyś powiedzieć jak pasowały cząści Z1 L i P? To są te ścianki zamykające luk podwozia w kadłubie od przodu i od góry.
Uuuu, to mi zadałeś pokutę... Wink
Muszę sobie to wszystko przypomnieć - przejrzeć pozostałości wycinanki,popatrzeć na model i ... Może coś mi się przymomni... :oops:
Dziękuję MARIUSZ, że zechcesz poświęcić dla mnie chwilę, może wygląd tych elementów przed sklejeniem coś pomoże...
[Obrazek: th_6-2.jpg]
Zrobiłem fotkę  tak na szybko, "ad hoc"  :wink:
Starałem się  przypomnieć jakieś szczegóły z klejenia tych elementów i... nie pamiętam.Chyba kłopotów nie było.  Ale jak widać część z nich pomalowałem srebrną farbą...
Ale może  zdjęcie coś Ci pomoże...?
[Obrazek: th_DSC01828.jpg]
Dziękuję! Zdjęcie rozwiało większą część wątpliwości :-D!
Uff... :wink: