PaperModels.pl

Pełna wersja: Pensety (pincety) ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mógłby ktoś doradzić jaką pensete (pincete) kupić ? Jest ich bardzo dużo na rynku i nie wiem w sumie którą wybrać. Macie pewnie swoje sprawdzone i ulubione prosiłbym o jakieś linki albo namiary gdzie taką kupić.

Byłem w Obi, Casto i parę innych, akurat u mnie nie ma nic ciekawego. Od bidy kupiłem w Casto (bo w Obi ani jednej sztuki nie było) taki komplecik z czerwonymi uchwytami, badziewie jakich mało, no ale nie miałem w ogóle to kupiłem, jakieś 7zł. Jednak potrzebuję czegoś lepszego, mocniejszego, bo te z Casto są strasznie cienkie i  pod byle mocniejszym naciskiem po prostu uginają, wyginają się, ale przede wszystkim są mało precyzyjne.
Jedynie z neta zamówić można bo ogromny wybór jest, no tylko właśnie nie wiem jaką wybrać.
Sklepy elektroniczne ,hurtownie medyczne może tam poszukaj
U mnie takowych nie ma, tylko te co wymieniłem. Wydaje mi się, że z neta będę musiał zamówić, tylko potrzebuje jakieś "namiary" link lub jakieś zdjęcie żebym widział co kupić. Jest ich masa tych pincet tylko jaką wybrać.
Idź do medycznego. Przede wszystkim taki sprzęcik to indywidualna sprawa modelarza, to że komuś pasuje nie znaczy że drugiemu również się przypodoba.
No tak raczej indywidualna sprawa, tylko ja proszę Was o pomoc w wyborze, bo ja nie mam możliwości wziąć sobie pincetę do ręki i przymierzyć. Widziałem tutaj na forum chyba gdzieś jak ktoś używał takiej "łamanej" pincety, ciekawie to wyglądało. 
Polecam Topex ST-12. Bardzo solidna, precyzyjna i niedroga.
http://www.topex-tools.com/PL/narzedzia/...ce/32D425/
Można spotkać na allegro od nich również z grubszym ząbkowanym końcem do większych rzeczy. Ale taka ząbkowana może nagniatać papier w miejscu chwytu...
Ja ostatnio kupowałem na allegro u tego co podałem w linku http://allegro.pl/listing/user.php?strin...id=5553485
Simo, masz swojego zdeklarowanego stomatologa? Zapytaj Jej/Jego. Ja sporo pincet, a także innych narzędzi metalurgicznych przydatnych w modelarstwie pozyskałem (za darmo) w ten sposób.
Można też po staroświecku udać się po prostu do najbliższego sklepu modelarskiego. Tam zawsze jest jakiś wybór penset. Ja swoje właśnie tak kupiłem.
Vincent ci dobrze radzi w castoramie powinna być ta pęseta Topex. Ja takową używam, polecam.
Witam.

Ja również polecam Topexa, moim zdaniem najlepsza do wszystkiego.

Pozdrawiam.

Paweł O.
O super, no u mnie w  Obi nie było bo się wyczerpały, a w Casto tak samo, były te badziewne co kupiłem innych nie było bo pytałem mają dopiero dowieźć.
Stiwi1979 byłbym wniebowzięty gdyby modelarski sklep był gdzieś w moich okolicach Smile
Jari "Swojego" stomatologa mam byłem teraz w czwartek i kolejna wizyta 7 styczeń więc może przy okazji zagadam Tongue

OK spróbuje zdobyć tę z topexu jeśli będzie, jeśli nie to już wezmę te z allegro co zapodał Bizon
Dzięki za pomoc pozdrawiam.
Ja używam tych topexowych od lat, świetny sprzęt. Swoje złapałem w Leroy Merlin.
Polecam ten zestaw: http://allegro.pl/zestaw-peset-antymagne...92447.html Sprawdzone - nie jakieś g.... blaszki i bodaj najtaniej na allegro
Kup sobie tą, do której Vincent podał linka. Sam jej używam, jest bardzo dobra. Ja znalazłem ją w Castoramie za 12 zł.
Jak już będziesz u stomatologa to zapytaj czy ni ma dla Ciebie na zbyciu  np nakładaczy( są różne kształty i rozmiary: płaskie i w kształcie kuli),zgłębników lub łopatek do cementu. Wszystko się może przydać,jest wykonane z bardzo dobrej stali, a nawet w przypadku zakupu  przez internet ceny chyba nie są zaporowe( za sztukę około 6-9 zł.)