PaperModels.pl

Pełna wersja: Spitfire MK II Answer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Planowałem skleić model spitfire'a mk II z Answera, który posiadam w swoich zbiorach. Po dokładnym obejrzeniu rysunków szkieletu i samych wręg dochodzę do wniosku, że połowa wręg przedniej części szkieletu nie pasuje... Wygląda to tak jakby ta część szkieletu była projektowana przez 2 projektantów, nie zgadzających sie co do koncepcji szkieletu. Do tego rysunek nie wnosi zbyt dużo. Mam pytanie, do kogoś kto sklejał ten model (jeśli taka osoba jest) Czy moje obserwacje są trafne i jeśli tak to jak poradzić sobie z tym zgrzytem?

Wrzucam zdjęcia wręg i rysunek

[Obrazek: 9e965cafc1a1b121m.jpg] [Obrazek: 5a04950163f1e159m.jpg] [Obrazek: d76e5abe6f948bdam.jpg]
Dokładnie chodzi mi o wręgi X, Y1, Y i D1

Pozdrawiam
Ale dlaczego sądzisz że tam coś nie pasuje? Wg mnie wygląda to ok....
Witam!Sklejałem to "cudo"Krótko mówiąc-spasowanie raczej fatalne,i to nie tylko w przedniej części kadłuba,szkielet skrzydeł też jest do bani Sad A już absolutnym kuriozum jest oszklenie kabiny,a zwłaszcza jego szablon.Raczej odradzam-jeśli chcesz wczesną wersje Spitfira to polecam tego z Modelika(MK I).
W rysunkach jest wszystko w porządku. Co jest wg Ciebie nie tak?
Wręga X nie pasuje do D1, (powinna być płasko scięta, a ma wystający "szpic") Poza tym nie wiem jak umieścić Y1 i Y we wrędze X, trzeba by je rozcinać...
No bochyba je trzeba rozciąć - jak to sobie inaczej wyobrażasz ? Wink
Jeszcze nie umiem sprawić żeby przedmioty przenikały przez siebie ;p
Ja na nim poległem. Właśnie przód nie pasował chyba no i ja poległem na ogonie też... Reszty już nie robiłem..