PaperModels.pl

Pełna wersja: [Relacja - Nieskończona] Radziecki Czołg Pływający T-38M2 Mały Modelarz 4/89
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie w kolejnej relacji mojego wykonania , tym razem zapraszam na model radzieckiego czołgu pływającego T-38M2 z działkiem Szwak 20mm . Modela zaprojektował Pan Henryk Wiszniewski ze Skierniewic, a wydany został w numerze 4/89 Małego Modelarza .Skala oczywiście 1:25 . Karton oczywiście pancernawy przez co muszę pomyśleć o sposobie robienia gąsek - bo nie widzi mi się klejenie ich z tego co mam w wycinance - może ten sławetny BCG mi w tym pomoże ( Będzie to pierwszy model w , którym wykorzystam ten klej oraz klej Magic ) - jak będzie to zobaczymy...

Oto tradycyjne  zdjęcie okładki :
[Obrazek: 08f6949953509b30m.jpg]

Tu zdjęcia arkuszy modelu :
[Obrazek: ee7f64a716fe0931m.jpg] [Obrazek: 204fb554d712784em.jpg] [Obrazek: 5d6a5fcf78ce3b46m.jpg]

A tu wręgi :
[Obrazek: 3eb259509d952adfm.jpg]
Pora na aktualkę , najpewniej ostatnią w tym roku , choć nic nie wiadomo Smile , więc jedziemy z tym koksem
Model jest jak na MM-a całkiem znośnie spasowany, ale dla potencjalnych sklejaczy mam nadzieję , że cenna uwaga , otóż :
- "Wanna" kadłuba średnio pasuje do jednej z wręg "1" - chodzi mi o tą większą co ma taką dużą górkę - chyba wiecie o co mi chodzi - możliwe , że to tak powinno być bo błotniki i kilka skrzyń , które później idą te szpary ( wyretuszowałem je ale nadal się rzucają w oczy ) zamaskują .
- Część "9" ( takie jakby niedokończone pudełko ) idącą na przykrycie miejsca ( chyba miejsca kierowcy , mimo wszystko czołg nie ma wnętrza )  , którego nie zakrywają części "7" i "8"  - część tą ( "9" ) trzeba było u mnie troszkę przyciąć u dołu . 
- Papier jaki jest każdy widzi , łamie się ale przy odpowiednim kształtowaniu elementów nie jest to problem .

Tu kończę opis słowny i niech zdjęcia mówią same za siebie ( wiem , że nad zdjęciami muszę jeszcze popracować ) , retusz robię zieloną farbą i zieloną przechodzącą w czerń - bardzo ciemno zieloną . Wszakże jak to ktoś powiedział "Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów" , a więc zdjęcia  ! :
[Obrazek: 598df86fdd459451m.jpg] [Obrazek: b06c26a92ddc26eem.jpg] [Obrazek: 26e4e96ce4941727m.jpg] [Obrazek: 5655dbb927137fc4m.jpg] [Obrazek: eb0b2fd1b366ae28m.jpg]
Ludzie !!! to ostatni wpis na Papermodels w 2009 roku przedstawiający relację !!! :
[Obrazek: eb0b2fd1b366ae28m.jpg] [Obrazek: b0a1b4a930163369m.jpg]

Zresztą , jak to mawiają Francuzi sawuar wiwr cytując wieszcza... tfu byłego prezydenta...
Pora na kolejny apdejt relacji , dalej walczę z wyposażeniem "pokładu" , błotniki przyklejone , kilka detali już jest więcej  , wkrótce śruba , ster , rura wydechowa i kilka innych detali... :
[Obrazek: e8cc168654c20426m.jpg] [Obrazek: edf47d47ef491cf2m.jpg] [Obrazek: c610be6f7b0e3967m.jpg] [Obrazek: 52e23ec35491ba0cm.jpg]
Co do malowania i napisów to pewnie dam jakiś slogan wypisany na wieży jakieś "Bij Niemca" czy "Za Stalina" - oczywiście pisane Cyrylicą Wink 
Wieża ukończona i idzie na bok - teraz kilka detali kadłuba i układ jezdny - czyli to czego się najbardziej boję :

Lufę armaty 20mm zrobiłem z ciasno zwiniętego paska papieru  do , którego po zwinięciu wkleiłem szpilkę (  taką dłuższą trochę ) W realu model wygląda o niebo lepiej , może to wina lampy błyskowej ? Sam nie wiem ... ale popatrzcie sami i oceńcie , wszelkie komentarze mile widziane :
[Obrazek: c526de7120ccfa57m.jpg] [Obrazek: 5ef5e76b74b2161em.jpg] [Obrazek: 6c6daf05c2a4158am.jpg] [Obrazek: 4f594ae957824598m.jpg] [Obrazek: 89d11561df75d208m.jpg] [Obrazek: 4c0413eaaee79c12m.jpg]

PS.Przepraszam za kombinerki jakie są na ostatnim zdjęciu, ale lufa dopiero została przyłożona na klej do wieży i musiałem ją jakoś unieruchomić . 
A lufa ma odpowiednią średnicę? W 1:25 powinna mieć 1- 1,2mm. Ja bym radził postarać się o kilka źródeł światła + dzienne i lampę błyskową wyłączyć.
Dość dużą średnicę lufy widziałem też w T-38 z Modelika , wydaje mi się jak się mylę to proszę o poprawienie , że 20mm to średnica pocisku , więc lufa musiała być odpowiednio szersza - mi wprawdzie też przypomina większy kaliber 37mm ? ale zwijać ją z tego co było w wycinance to byłby Hardcore - wyglądała by na z 50mm może więcej . Zresztą konstrukcji tej armaty nie znam - i tak element zrobiłem cieńszy niż w wycinance.

Co do fotek to masz rację.
Skoro zrobiłeś i tak cieńszy niż w wycinance, to ok. Wydaje mi się, że średnica zewnętrzna lufy kaliber 20mm powinna wynosić nieco ponad 30mm- co daje milimetr i trochę.