PaperModels.pl

Pełna wersja: Ciężarówki i "łaziki" z okresu II wojny światowej + figurki - 1/25 + foto T-34
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej. Większość czasu spędzam na czytaniu postów, nie pisaniu, ale że wypadałoby się na początku przywitać, to niniejszym czynię Wink

Miałbym kilka pytań, bo historia to u mnie leży prawie zupełnie.Trochę z z sentymentu, trochę z zamiłowania do modelarstwa z dawnych lat zachciało mi się umieścić na poczesnym (dioramka? - jeszcze nie wiem) miejscu model T-34 w skali 1/25.Wiem, wiem - oryginalne to to nie jest Wink, więc proszę nie komentować.
Mianowicie, gdzie można znaleźć inne gąski, niż te w wycinance? Jakieś metalowe są dostępne? A może ktoś ma plik / link z gąskami papierowymi do sklejania i malowania?
Jakie pojazdy samochodowe wspomagały polską piechotę w okresie 1939-1945? A w dodatku czy znalazły się one w opracowanich modelarskich MM lub inne wydawnictwa w skali 1/25?  Chodzi mi o wstępny zamysł umieszczenia obok siebie "Teciaka" oraz ciężarówki właśnie lub "łazika" dla lepszego efektu Wink
I na koniec widziałem gdzieś na jakimś forum (tylko nie moge tego znależć) figurki "pancernych" stylizowanych na bohaterów popularnego serialu umieszczonych własnie na diorce z T-34, no i psa oczywiście Smile Czy można je gdzieś nabyć w drodze kupna? Allegro wymięka, albo aktualnie nic nie ma w tej materii...Może któryś z kolegów ma takie na zbyciu? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi i ewentualną pomoć w temacie.
Pozdrawiam
Arek
1/33 ?  A nie 1/25 albo 1/35  przypadkiem ? Przede wszystkim musiałbyś pomniejszyć jakieś opracowanie w fachowym  punkcie  albo na swojej plujce - z jakością może być różnie.... A co do gąsek to klik
Był radziecki Gaz-ileśtam ( Jeeep ) w Modeliku ale nakład się chyba wyczerpał , choć pewnie go dotaniesz na aledrogo albo na naszej giełdzie kartonowej - wystarczy popytać   , Ciężarówki to np. ZiS-5 z Orlika - bardziej radzieckiej ciężarówiki to nie dostaniesz , co do malowania to nie wiem ale nasze się niewiele różniły... ach te oznaczenia...
Figurki to prawdę powiedziawszy nie wiem ale figurkę owczarka to może z zabawek ? Może pasować ...
(02-01-2010, 10:29)PawełL link napisał(a):1/33 ?  A nie 1/25 albo 1/35  przypadkiem ? Przede wszystkim musiałbyś pomniejszyć jakieś opracowanie w fachowym  punkcie  albo na swojej plujce - z jakością może być różnie.... A co do gąsek to klik
Był radziecki Gaz-ileśtam ( Jeeep ) w Modeliku ale nakład się chyba wyczerpał , choć pewnie go dotaniesz na aledrogo albo na naszej giełdzie kartonowej - wystarczy popytać   , Ciężarówki to np. ZiS-5 z Orlika - bardziej radzieckiej ciężarówiki to nie dostaniesz , co do malowania to nie wiem ale nasze się niewiele różniły... ach te oznaczenia...
Figurki to prawdę powiedziawszy nie wiem ale figurkę owczarka to może z zabawek ? Może pasować ...

Przepraszam - pomyłka,zaraz poprawię, ale skąd mi się wzieło 1/33  ??? Oczywiście 1/25 z Mały Modelarz 1-2/2005. Wink
Dzięki za linka, widzę sporo żmudnego klejenia, ale na pewno będa ciekawsze niż "płaszczki" Smile i nawet skala idealna - nie trzeba będzie przerabiać.

Zis-a widziałem na Alledrogo i nawet nie wiedziałem,że to to się nadaWink

Figurki to chyba faktycznie trzeba zaatakowac "zabawkowy", bo u mnie córa już za duża na zabawki, a synek za mały jeszcze  ;D

P.S.Ile waży jedno ogniwo gąski T-34? Tak na oko?
Ile ogniwo waży to nie wiem ... ;D ;D ;D ale pewnie "kilka" kilkogramów , przypomnij Sobie , ten moment w "Czterech Pancernych" jak Gustlik zakłada czy zdejmuje gąsiennicę .... wtedy co na minę wjechali jakoś w początkowym odcinku ... chyba , bo ostatnio mylą mi się różne rzeczy...
ZiS-5 o ile się nie mylę jest w dwóch wydaniach ciężarówka i cysterna - do wyboru do koloru , na stronie Orlika mają za free Maximy do ZiS-a - 5 ...
A co do figurek , to pewnie są figurki radzieckich czy polskich czołgistów - ale rysy twarzy to pewnie złe... Sad  
Z pojazdami to jest ciekawa sprawa możesz dać róznego rodzaju Jeepy ( ten amerykański ) , Studebackery i tym podobny sprzęt aliantów zachodnich i dioramka będzie zgodna z prawdą , bo przez Lend-lease sowieci i Nasi mieli też taki sprzęt
(02-01-2010, 10:50)PawełL link napisał(a):Ile ogniwo waży to nie wiem ... ;D ;D ;D ale pewnie "kilka" kilkogramów , przypomnij Sobie , ten moment w "Czterech Pancernych" jak Gustlik zakłada czy zdejmuje gąsiennicę .... wtedy co na minę wjechali jakoś w początkowym odcinku ... chyba , bo ostatnio mylą mi się różne rzeczy...
ZiS-5 o ile się nie mylę jest w dwóch wydaniach ciężarówka i cysterna - do wyboru do koloru , na stronie Orlika mają za free Maximy do ZiS-a - 5 ...
A co do figurek , to pewnie są figurki radzieckich czy polskich czołgistów - ale rysy twarzy to pewnie złe... Sad   
DObrze pamiętasz Wink ja wiem,że to nawet ...naście kg będzie,ale z ciekawości chciałem się dowedzieć Wink
Dzięki też za podpowiedź o Orliku. Mają spore zapasy, więc już wiem, gdzie się kierować.

Figurki to tak na marginesie, bo wiadomo, na rysy twarzy nie ma co liczyć, bo to się nie uda, można jedynie  malowaniem "podrobić" tylko troszkę bohaterówWink Nic na siłę, ajk się coś nie uda, to "Teciak" stanie sam sobie na jakiejś półce - bez ciśnienia.

PawełL - dziękujęWink
(02-01-2010, 11:29)PawełL link napisał(a):Nie ma sprawy - lubię zawsze pomóc .
PS. Ciekawe, akurat zaczęłem przegladać swojego Teciaka ... ale narazie mam T-38 ...

Cóż, ja pewnie w temacie modelarstwa za bardzo nie pomogę, chociaż kilka projektów MM ukończyłem - z różnym skutkiem Wink
Tak szczerze, to pasjonatem pancerki nie jestem i oprócz paru konkretnych modeli, które znam, to cała reszta to dla mnie za dużo do ogarnięciaWink Lubię sobie poskakać w  tematyce modelarskiej od działek pancernych przez śmigłowce bojowe do krążowników czy lotniskowców w rozmiarach XXL Wink Oczywiscie w ramach dobrej zabawy na amatorskim poziomie Wink
Pozdrawiam Arek
I jeszcze jedno, ściągnąłem sobie gąski do Teciaka 34, i musze je wydrukować. Czy one są wyskalowane w jakiś sposób, czy przed wydrukiem powinienem dostosować ich rozmiar, czy tak jak są w rozmiarze oryginalnym na papier A4 ? I widziałem kilka fotorelacji z Teciaka i mam pytanie, skądtam się wziął zwinięty rulon brezentu / materiału na tylnej części wieżyczki? Podpowie ktoś?
Jeśli masz na myśli gąski projektu QŃ-a, drukowałem je na A4 bez żadnych zmian i wyszły mi jakieś 1,5 mm szersze od tych w wycinance najnowszego "Rudego" z MM- 0,75 mm w każdą stronę powinno mieścić się w rozsądnych granicach(?). Wieża z najnowszego opracowania "Rudego" autorstwa p. Mistewicza przy wieży z projektu p. Wasiaka mają takie różnice, że sam się przeraziłem, więc chyba milimetry gąsek mieszczą się w normie.

Rulon brezentu jest przewidziany w projekcie p. Wasiaka, w opracowaniu p. Mistewicza go nie ma, są same zaczepy- i tak też jest na niektórych zdjęciach archiwalnych.
(05-01-2010, 10:01)michal_andy link napisał(a):Jeśli masz na myśli gąski projektu QŃ-a, drukowałem je na A4 bez żadnych zmian i wyszły mi jakieś 1,5 mm szersze od tych w wycinance najnowszego "Rudego" z MM- 0,75 mm w każdą stronę powinno mieścić się w rozsądnych granicach(?). Wieża z najnowszego opracowania "Rudego" autorstwa p. Mistewicza przy wieży z projektu p. Wasiaka mają takie różnice, że sam się przeraziłem, więc chyba milimetry gąsek mieszczą się w normie.

Rulon brezentu jest przewidziany w projekcie p. Wasiaka, w opracowaniu p. Mistewicza go nie ma, są same zaczepy- i tak też jest na niektórych zdjęciach archiwalnych.

Szanowny Panie kolego,
Dokładnie gąski od QŃ-a i jak mówisz druknę na A4. Kadłubek wyszedł idealnei, wieć\\ęc zakłądam,że opracowanie jest okWink Tylko włansie nie doszukałem się tego brezentu, stąd pytanie było Wink A jeszcze jedno - szukałem elementów 4b - jakby brak było na kartach (jakieś walorki na pokrywie głownej kadłuba) i nie mam nigdzie na rysunku elementów 1b - w które miejsca je kleić? Jak coś, to moge foto zamieścić Wink
4b chyba rzeczywiście nie ma- więc są do dorobienia samemu. Nie wiem co to 1b. Bo 1L i 1P to boki "wanny" kadłuba.
(06-01-2010, 03:03)michal_andy link napisał(a):4b chyba rzeczywiście nie ma- więc są do dorobienia samemu. Nie wiem co to 1b. Bo 1L i 1P to boki "wanny" kadłuba.

1B to prostokąty w kolorze kadłubka właśnie o wymiarach  mniej więcej 0,5 x 1 cm. Jak jakieś klapy cy cuś Smile Wyjdzie w praniu, albo poszukam jakichś źródeł dokumentalnych...
Nie mogę znaleźć. Na którym arkuszu są?
A więc 1b znajduje się na arkuszu 4, mniej więcej po środku.
Rzeczywiście, przeoczyłem. To należy przykleić do boków wanny kadłuba kawałek przed kołami napędowymi (tymi z tyłu).
(06-01-2010, 06:45)michal_andy link napisał(a):Rzeczywiście, przeoczyłem. To należy przykleić do boków wanny kadłuba kawałek przed kołami napędowymi (tymi z tyłu).

Rzeczywiście, są zaznaczone podobne zarysy Wink Skąd wiedziałeś gdzie to umieścić?  Wink A poza konkursem, co to jest w prawdziwym T? Byłem co prawda w armii, ale w innej formacji  ;D

A tak wygląda na dzień dzisiejszy Wink Trochę retusz trzeba poprawić, ale ogólnie jest ok, więc mi tu bez krytyki  ;D

[Obrazek: ee4f7284ffa38e3cm.jpg]
(07-01-2010, 01:31)michal_andy link napisał(a):Załóż relację Wink

Juz Teciaków wystarczy na forum Wink Może jak wezmę się za Kursk to pomyślimy  ;D

Znalazłem tutaj faknie wykonaną linke holowniczą.
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=847.60
Podpowie ktoś, z czego takie profi uchwyty i linke wykonać?
Można taką metodą, jaką posłużył się w swojej relacji Sokier: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=2205.40
[Obrazek: aa8a94e441d4bb59m.jpg]

Ot, małe postępy Wink Wieżyczka z włazami jeszcze nie gotowa - tzn jest kompletna, ale jest tylko luźno położona na części armatniej  ;D
Poza brakiem retuszu widać że naprawdę sobie radzisz z kartonową materią. Tylko na następny raz retuszuj. Może być zwykłymi farbkami plakatowymi.
Jak sie przyjrzysz, to widać ślady retuszowania niektórych elementów,ale model i tak idzie do "pobrudzenia", więc nie musi być idealnie. Dostanie troche błota i piasku i będzie git  ;D
[Obrazek: dd1d481c09dabf7em.jpg]

[Obrazek: 132095e5907b75fcm.jpg]

No i zaczęło sie, koła  :-\ Jak zwykle małe problemy, ale opanowane. Napinacze i napędy są na swoich miejscach. Półfabrykaty kół jezdnych przygotowane. Potem tylko gąski i ...  ;D

Czy któryś z szanownych kolegów podrzuci kilka sprawdoznych metod na "brudzenie" rudzielca ?
Nadal poszukuję figurek do "Rudego"Sad
Szarika radzę szukać w sklepie z zabawkami Wink
(21-01-2010, 12:36)michal_andy link napisał(a):Szarika radzę szukać w sklepie z zabawkami Wink

Już przeszukałem, a córka zamęcza kolegów w szkole o żołnierzyki, psa  i pilotów, ale dzisiejsza młodzież z podstawówki nie bawi się już figurkami  ;D
Odświeżymy trochęWink Rudy jak widać, prawie gotowy - akcja "gąski" rozpoczeta..

[Obrazek: 6686ece370e2a407m.jpg]

A że nudno je się zwija, to sobie dla rozrywki zarzuciłem takie cuś:

[Obrazek: 9882a050d0812c3am.jpg]

Stron: 1 2