PaperModels.pl

Pełna wersja: SSN Akula Class (Type 971)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam! Na początek pytanko, czy ten model okrętu podwodnego klasy Akula wychodził tylko w wydaniu "Modelarstwa Okrętowego" i to w dodatku w tak małej skali (1:200) ? Przeglądałekm forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, dlatego pytamWink Szukałem czegoś w rodzaju "Kurska" z Fly MOdel i skali 1:100 ...

A znalazłem też takie fotki, moze się przydadza?

http://englishrussia.com/?p=2525
POzdrawiam Arek
Z tego co wiem, to tylko w Modelarstwie Okrętowym w 1:200. Radzieckich/ rosyjskich okrętów podwodnych nie wydano za dużo. Skala (1:200) jest taka, w jakiej wydano większość nowoczesnych okrętów podwodnych- Ohio (Modelik), Los Angeles (Answer), Orzeł (Answer), Czerwony Październik Smile (nie pamiętam wydawnictwa). W 1:100 jest Kursk z Fly Modelu i sporo okrętów podwodnych z II wojny światowej. Mi wpadł kiedyś do głowy pomysł przeskalowania Orła III do 1:100, może to zrobię.

A na tę stronę internetową natknąłem się jakieś pół roku temu, ciekawe zdjęcia tajnych do niedawna rzeczy. I wiele innych Big Grin .
(04-01-2010, 03:34)michal_andy link napisał(a):Z tego co wiem, to tylko w Modelarstwie Okrętowym w 1:200. Radzieckich/ rosyjskich okrętów podwodnych nie wydano za dużo. Skala (1:200) jest taka, w jakiej wydano większość nowoczesnych okrętów podwodnych- Ohio (Modelik), Los Angeles (Answer), Orzeł (Answer), Czerwony Październik Smile (nie pamiętam wydawnictwa). W 1:100 jest Kursk z Fly Modelu i sporo okrętów podwodnych z II wojny światowej. Mi wpadł kiedyś do głowy pomysł przeskalowania Orła III do 1:100, może to zrobię.

A na tę stronę internetową natknąłem się jakieś pół roku temu, ciekawe zdjęcia tajnych do niedawna rzeczy. I wiele innych Big Grin .

Kurska już nabyłem Wink ale Tajfun miał o 20 metrów więcej, więc w skali 1:100 miałby 1,72 metra Wink Pewnie da się pzreskalować tego z z MO, ale nie umiem tego zrobić, a tym bardziej nie mam gdzie wydrukować profesjonalnie...
To nie ten okręt :-) Tzn. w MO nie było Typhhona (Czerwonego Października).
(04-01-2010, 11:51)Kroolo link napisał(a):To nie ten okręt :-) Tzn. w MO nie było Typhhona (Czerwonego Października).

No nie był to "Czerwony", ale jedyna Akula wyszła pod szyldem MO. Jest relacja na forum z budowy.
Chodzi mi o pomyłkę dot. nazw okrętów:

NATO'wska nazwa typu 941 (dł. 172m) to Typhoon, z kolei rosyjska nazwa to Akuła - nazwy okrętów typu jak filmowy "Czerwony październik"

NATO'wska nazwa typu 971 (dł. 110m) to Akula, z kolei rosyjska Szczuka-B - ten okręt przedstawia model wydany w MO.
(04-01-2010, 02:32)Kroolo link napisał(a):Chodzi mi o pomyłkę dot. nazw okrętów:

NATO'wska nazwa typu 941 (dł. 172m) to Typhoon, z kolei rosyjska nazwa to Akuła - nazwy okrętów typu jak filmowy "Czerwony październik"

NATO'wska nazwa typu 971 (dł. 110m) to Akula, z kolei rosyjska Szczuka-B - ten okręt przedstawia model wydany w MO.

Jak to się człowiek uczy całe życie Wink Reasumując nie wychodził 941 w żadnym wydawnictwie w jakiejkolwiek skali?
Był - wyd. Adore Model, skala 1:200.

klik
(04-01-2010, 03:12)Kroolo link napisał(a):Był - wyd. Adore Model, skala 1:200.

klik

Dzięki Kroolo Wink Tylko skala 1:200 i już inny efekt niż kursk. A nie mam mozliwości go powiekszyć i wydrukowac np w 1:100.
P.S.Masz jakiś link na to wydawnictwo? W googlach nie moge tego znaleźć ;(
Wydawnictwo chyba już nie istnieje, modele pojawiają się co jakiś czas na alledrogo.
(05-01-2010, 04:19)Kroolo link napisał(a):Wydawnictwo chyba już nie istnieje, modele pojawiają się co jakiś czas na alledrogo.

Ok dziękuję Kroolo Wink