PaperModels.pl

Pełna wersja: Messerschmitt BF-109 E-4 - Kartonowy Arsenał 2/2007
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie modelu znajdującego się w tytule mianowicie: Messerschmitt BF-109 E-4 - Kartonowy Arsenał 2/2007, pytanie kieruje przede wszystkim do osób które miały przyjemność kleic ten model lub go dokładnie oglądac jeszcze w wersji przed wycięciem, chodzi mi mianowicie o to, ile dokładnie strony z częściami do wycięcia zawiera model ??? i ile str. wogóle liczy sobie model. Chdzi mi o dokładną liczbę stron z częściami, kolorowymi częściami.
Z góry dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam Bartek
A do czego potrzebna Ci ta informacja?
4 arkusze z kolorowymi i tak pół strony z wręgami.
Witam Bizon dzięki za odpowiedź, już tłumaczę po co mi ta informacja......zastanawiam się nad zakupem tego modelu, a następnie chce coś zrobić, mianowicie, chciał bym poskanować dokładnie każdą z kartek z częściami a następnie wydrukować model ale dość niestandartowo bo...na kartkach formatu A2 ! Szczerze to dlatego bo nie chce mi się "bawić" z tą "drobnicą" w częściach i wycinanie tego wszystkiego, a dwa...mysle że model będzie bardziej okazalszy taki większy. Poprostu chciał bym go zrobić niestandartowo.
Dlatego moje pytanie bo chce sie zorientować jaka będzie tego...cena. Jedna kartka pewnie jakoś od 5-10 zł wydrukowanie Sad
Dlatego zapytałem bo chce to przekalkulować czy to się opłaca wogóle.
A Ty co o tym sądzisz ? Może jakieś Twoje porady, wskazówki ?
Dziękuję za odpowiedź.
(16-12-2012, 10:31)Bartek268 link napisał(a):chciał bym poskanować dokładnie każdą z kartek z częściami a następnie wydrukować model ale dość niestandartowo bo...na kartkach formatu A2 !
No nie wiem czy to dobry pomysł, w tej wycinance jest dokładny druk dwustronny.
(16-12-2012, 10:31)Bartek268 link napisał(a):Szczerze to dlatego bo nie chce mi się "bawić" z tą "drobnicą" w częściach i wycinanie tego wszystkiego, a dwa...mysle że model będzie bardziej okazalszy taki większy.

Witaj,
Moim skromnym zdaniem Modelarstwo polega właśnie na tej "zabawie z tą drobnicą w częściach i wycinaniem tego wszystkiego"

Model ten jest świetnie opracowany i przyjemnie się go skleja,
Aczkolwiek, jest to Haliński i jest to model trudny i niezmiernie dokładny.
Skaner, nawet najlepszy, przekłamuje. Drukarnia prawdopodobnie też. Przy powiększaniu tego skanu do A2, wyjdą spore niedokładności, a sklejenie tego to już nie jest "bajka",

Spróbuj może na początek skleić go w standardzie w 1:33, sam zobaczysz.

A jeśli chcesz go zrobić niestandardowo, proszę bardzo, pooglądaj sobie relacje np. kolegi Rowina, zobaczysz na czym polega niestandardowy model.  PDT_Armataz_01_18

Pozdrawiam
Pięknie napisane  :milbravo:
Koledzy dobrze radzą, po za tym powielanie  bądz kserowanie w częściach lub w całości jest zabronione.  Smile
Jak nie chcesz się bawić w dukanie małych części, kup sobie model z plastiku w skali 1:24 tam nie ma małych części Smile
Heh mam już w niej 109-tkę Trumpetera. 
Kopiować i kserować mozesz na własny użytek.
A zamiast sie bawić takie cos to juz lepiej kupic z jsc co prawda to nie wersja e4 , a. Bf-109 g5, ale juz zaprojektowana na skale zdaje sie 1:25.
Dzięki koledzy za informacje. Tak wiem, że skany pewnie mogą przekłamywać, ale ja już wykonałem kilka modeli w ten sposób, mianowicie, po skanowałem model z oryginalnego formatu A4 i wydrukowałem w formacie A3, powiem szczerze, że wszystko podczas sklejania do siebie pasowało niemal że idealnie, nie miałem żadnych kłopotów z pasowaniem części, więc zakładam że w tym wypadku będzie podobnie, kwestia tylko wykonania dobrze skanów.
Owszem zgadzam sie z Wami w 100% że to już nie to samo i mogą wyjść błędy, zarówno z winy skanera jak i drukarni, ale mimo wszystko chce spróbować, zobaczę co z tego wyjdzie.
Obawiam się tylko tych dwustronnych części....albo po skanuję każda stronę oddzielnie o potem będe je sklejał razem, albo...zaryzykuję i spr wydrukować to dwustronnie.
Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi i wskazówki z chęcią ich wysłucham.
Pozdrawiam serdecznie
(17-12-2012, 12:11)Bartek268 link napisał(a):Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi i wskazówki z chęcią ich wysłucham.
Pozdrawiam serdecznie
Tak ja mam. Nie kombinuj w szczególności do modeli z AH
Nie kombinuj w szczególności do modeli z AH

Rozumiem, że modele od AH przy powiększeniu mogą sie dobrze nie składać, tzn części nie będą do siebie pasować ?
Mimo wszystko chce po prostu z samej ciekawości z tego co mi wyjdzie, spróbować i zobaczyć, jeśli faktycznie nie będzie sie nic trzymać kupy to przynajmniej będę miał nauczkę na przyszłość, ale sadzę że nie powinno być większych problemów, to moje prywatne zdanie.
Jak to mówią: "jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz" Tongue
(17-12-2012, 01:15)dexter link napisał(a):[quote author=Bartek268 link=topic=11429.msg129466#msg129466 date=1355739077]
Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi i wskazówki z chęcią ich wysłucham.
Pozdrawiam serdecznie
Tak ja mam. Nie kombinuj w szczególności do modeli z AH
[/quote]

Dexter dobrze prawi,
w modelach AH niedokładności rzędu 0,1~0,2 mm, mają poważne konsekwencje!
(17-12-2012, 02:45)Bartek268 link napisał(a):Nie kombinuj w szczególności do modeli z AH

Rozumiem, że modele od AH przy powiększeniu mogą sie dobrze nie składać, tzn części nie będą do siebie pasować ?
Mimo wszystko chce po prostu z samej ciekawości z tego co mi wyjdzie, spróbować i zobaczyć, jeśli faktycznie nie będzie sie nic trzymać kupy to przynajmniej będę miał nauczkę na przyszłość, ale sadzę że nie powinno być większych problemów, to moje prywatne zdanie.
Jak to mówią: "jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz" Tongue

To ja zgłupiałem.
Po co więc marnujesz nasz czas ? Przecież sam napisałeś ze wysłuchasz naszych rad jak potem piszesz że masz je w nosie ?
Hehehe to nie tak kolego że wasze rady mam w nosie, ja bardzo uwarznie czytam wasze porady i wskazówki, co nie oznacza że musze sie do nich stosować, bardzo mi pomogliście wszystkimi poradami, mam teraz trochę do przemyslenia.
Więc nie odbierajcie tego tak że mam to w nosie, szczerze to nadal licze na wasze podpowiedzi, bo to przydatne.
Obawiam się tego co napisał jeden kolega, że modelach AH róznica w mm to już kłopot, więc mam teraz pewne oobawy z tym co chciałem zrobić, bo jednak części mogą do siebie nie pasować.
Pozdrawiam serdecznie
PS. a może ktoś z Was prubował juz podobnych metod ? Jesli nie chcecie pisac tutaj i się przyznawać zapraszam do pisania prywatnych wiadomości z chęcia wysłucham waszych doswiadczeń z tym zwiazanych.
W razie czego masz tu relacje http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg109768 co prawda nie bf-a a P-47
(17-12-2012, 06:48)Bartek268 link napisał(a):napisał jeden kolega, że modelach AH róznica w mm to już kłopot
Zwróć uwagę, że on pisał o dziesiątej części milimetra a nie o milimetrze. Różnica jest zasadnicza Wink
(17-12-2012, 06:48)Bartek268 link napisał(a):Hehehe to nie tak kolego że wasze rady mam w nosie, ja bardzo uwarznie czytam wasze porady i wskazówki, co nie oznacza że musze sie do nich stosować, ...
Jeśli ktoś tobie radzi to oznacza że może mieć racje, jeśli z zasady nie chciałeś słuchać rad to tym bardziej po co ludzie mają strzępić palce pisząc rady. Nie masz w takim razie szacunku do nas a to nie jest ani miłe ani w dobrym tonie.