PaperModels.pl

Pełna wersja: Hurricane Mk.I ze Stegny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Na wstępie chciałbym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum. Próbowałem wcześniej się zarejestrować na tym forum ale nie udawało mi się. Dlatego zrobiłem to na innym Smile. Mam na imię Łukasz i staram się tworzyć modele kartonowe. Z różnym dotychczas rezultatem, najczęściej to co ulepiłem kończyło swój żywot w koszu nie obierając finalnej formy Sad . Było to dobrych kilkanaście lat temu i opierałem się w większości o MM. Do retuszu używałem czarnego pisaka :roll: i jak na tamte czasy to nawet źle nie wyglądało. Obecnie postanowiłem wrócić do tego hobby i próbuję coś wyrzeźbić, z jakim rezultatem widać na poniższych zdjęciach.
Jest to Huragan ze Stegny, ostatnie wydanie. Do budowy użyłem wyciętych laserowo wręg. Przed sklejaniem polakierowałem całość lakierem matowym w spray'u i po sklejeniu również. Niestety nie do końca dobrze to wyszło, powstały jakieś jaśniejsze plamy w kilku miejscach, może to efekt dostania się wilgoci??
Retusz wykonałem akwarelami oraz farbkami akrylowymi. Zdaję sobie sprawę, że daleko mi w umiejętnościach tworzenia "replik" do co poniektórych z Was ale ciągle się uczę tej sztuki.

Przepraszam za jakość zdjęć, uczę się tej sztuki metodą prób i błędów.

[Obrazek: th_1-1.jpg] [Obrazek: th_2-2.jpg] [Obrazek: th_3-3.jpg] [Obrazek: th_4-4.jpg] [Obrazek: th_5-5.jpg] [Obrazek: th_6-6.jpg] [Obrazek: th_7-7.jpg] [Obrazek: th_8-8.jpg] [Obrazek: th_9-9.jpg] [Obrazek: th_10-10.jpg]

Dopisek Moderatora:
Witam, mam tylko prośbę byś po każdym kodzie do zdjęcia naciskał Spację nie Enter. Zdjęcia ułożą się w rzędzie, a nie w kolumnie.
Te jaśniejsze ślady to talk zawarty w lakierze matowym, z tego co mówią ,,kartonowi wymiatacze,, najpierw lakierują połyskiem ,a dopiero po tym matem i efekt plam nie powinien wystąpic.
A tak pozatym fajny model ,witaj na forum.  PDT_Armataz_01_06
Witam,

Dziękuję Moderatorowi za poprawę postu. Nie mogłem sobie poradzić z umieszczeniem zdjęć obok siebie. Następnym razem spróbuję tak jak napisałeś.

Pozdrawiam,
Wookie
Witam!
Bardzo ładny model. Właśnie z nim walczę, więc obejrzałem zdjęcia ze szczególnym zainteresowaniem. Też zastanawiam się nad domalowaniem otarć farby, ale Pactra nie do końca daje efekt, jaki bym chciał. Jaką farbkę Ty zastosowałeś?

:milbravo: :milbravo:

Pozdrawiam.
Witam,

Otarcia zrobiłem farbką "Aluminium" ModelMaster. Nawet fajnie kryje. Trochę się rozpędziłem z tymi otarciami bo zrobiłem je też na statecznikach poziomych  :-[, ale już tego nie poprawię.