PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Spitfire IXc - AH 3/2007
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Spit w barwach Cyrku Skalskiego. Opracowanie jak to bywa w tym wydawnictwie dokładne i szczegółowe, jednak bardzo wymagające. Jak widać poradziłem sobie z nim średnio, nie bardzo mi wyszła maska silnika, próbowałem to zamaskować brudzeniem, trochę przesadziłem. Ze swojego wykonania jestem średnio zadowolony ale udało mi się go skleić co uważam za duży sukces.
[Obrazek: th_DSC00594.jpg] [Obrazek: th_DSC00595.jpg] [Obrazek: th_DSC00596.jpg] [Obrazek: th_DSC00597.jpg] [Obrazek: th_DSC00598.jpg] [Obrazek: th_DSC00599.jpg] [Obrazek: th_DSC00600.jpg] [Obrazek: th_DSC00601.jpg] [Obrazek: th_DSC00602.jpg] [Obrazek: th_DSC00603.jpg]
Pozdrawiam
Nie jest źle Smile
Gratuluję ukończenia modelu.
  "Dziewiątka" zawsze się podoba, a zwłaszcza w takim wykonaniu...
  Na mojej "dziewiątce" są litery WX - R; jaki to może być dywizjon?      - Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam          - ZbiG -
(05-03-2010, 01:05)ZbiG link napisał(a): [ -> ]   "Dziewiątka" zawsze się podoba, a zwłaszcza w takim wykonaniu...
   Na mojej "dziewiątce" są litery WX - R; jaki to może być dywizjon?      - Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam           - ZbiG -
ZbiG, może to pomoże odpowiedzieć Ci na twoje pytanie?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywizjon_302
Pozdrawiam
P.S. Biess, Fajny Spitfire, Gratulacje.  :milbravo:
Powiem tak, wśród wszystkich Twoich modeli na tym forum, to ten Spitek jest najsłabszy. Chyba jeszcze tak opracowane modele są trochę ponad Twoje umiejętności. Śmigło nie wyprofilowane i widać że krawędzie są postrzępione, cała sekcja ogonowa pogięta, wygląda to tak jakbyś niezbyt dokładnie wyprofilował części poszycia oraz wręgi. Okapotowanie silnika,to samo, sprawia wrażenie tak jakby było zmoczone i się zdeformowało. Tym modelem wprowadziłeś mnie w wielkie zakłopotanie, bo zanim coś napisałem na temat tej dziewiątki, widziałem w galerii Twoją pancerkę i latadełka. Jednak nie przejmuj się moją może zbyt surową oceną , myślę że był to tylko niewielki wypadek przy pracy.
czsochaj, masz rację, model mnie przerósł, za małe umiejętności. Po spapraniu osłony silnika model w zasadzie kwalifikował się do kosza ale było mi troche szkoda go wywalić bo wcześniej napracowałem się nad wnętrzem kabiny. Trochę na nim eksperymentowałem, był to mój pierwszy model w którym zastosowałem BCG, również w ramach eksperymentu model pomalowałem mocno rozrzedzonym wikolem. Po jakimś czasie od skończenia spita zabrałem się za macchi 202 z tego wydawnictwa, niestety poległem na oprofilaniach skrzydeł. Oznacza to, że na jakiś czas postanowiłem dać sobie spokój z nowszymi modelami AH, może za parę lat jak nabiorę większego doświadczenia jakiś sobie skleję.
  Dzięki, Raven. Temat ojaśniony wspaniale;    ...a "dziewiątka" jest chyba najbadziej klasycznym "Spitem"!
                                                                                      Pozdrowienia          - ZbiG -