PaperModels.pl

Pełna wersja: T-34/85 MM - powrót do sklejania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam;

Obserwuję forum od 3 miesięcy, tak więc jestem nowy.
Do modelarstwa kartonowego wracam po 25 latach.
Chcę Wam pokazać mój pierwszy w życiu czołg, wcześniej (25 lat temu) skleiłem parę samolotów.
Poniżej zamieszczam kilka zdjęć T-34/85 z 1-2/2005 MM.

[Obrazek: a57d59b4c36718bfmed.jpg]
[Obrazek: 16c2d140e6ce3befm.jpg][Obrazek: 8df3d4cf93162de3m.jpg][Obrazek: e2aa171adcb3d7b6m.jpg]
[Obrazek: dfc2ede62298b43dm.jpg][Obrazek: ebe282988a7e8e20m.jpg][Obrazek: 26c7a658d1c3ec22m.jpg]
[Obrazek: b5952009403aeadfm.jpg][Obrazek: 8e0baffeb137c150m.jpg][Obrazek: 33acb13b7fc5ac98m.jpg]

Opracowanie modelu przez Pawła Mistewicza uważam za bardzo dobre. Nie napotkałem na żadne błędy w opracowaniu.
Przymierzam się do nowego czołgu, ale nie wiem jeszcze jakiego.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_21
Jak na pierwszy model po tak długiej przerwie, to muszę przyznać że naprawdę jest to powrót w dobrym stylu. Cóż, obecnie standardy wykonania są już inne, kiedyś nie było tak dobrze opracowanych modeli jak teraz, o dużym stopniu trudności. Ten model akurat, to początek tego co może Ciebie czekać w przyszłości, jest dobrze opracowany ale jeszcze mocno uproszczony. Ja miałem tylko 2 lata przerwy w modelarstwie kartonowym i na nowo muszę sobie przypomnieć pewne triki. Także swój powrót zacząłem od tego modelu, tylko że ja go robię tak: http://www.modelarstworadom.fora.pl/rela...5,277.html
Heja,

Teciak jak talala :-) Powrót naprawde w dobrym stylu :-) Do tego dobre zdjęcia :-) Gratuluję!! :-)

Czym lakierowałes model? Papier sprawia wrażenie zmacerowanego :-)

Pozdrawiam!!
Dziękuję za opinie.
Czym lakierowałes model? Papier sprawia wrażenie zmacerowanego :-)

Nie wiem co rozumiesz przez słowo zmacerowany. Czy to dobrze czy źle?
Model lakierowałem matowym lakierem wodnym.
[Obrazek: 95d0495f520f2098m.jpg]

Pozdrawiam.
Hejka,

No właśnie papier sprawia wrażenie rozmoczonego :-) Przypuszczam że przez to że użyłeś "lakieru wodnego", choć prawdę mówiąc nie sądziłem że jako nośnik w sprayu może byc użyta woda... Chyba że się mylę :-) Możesz cos więcej o tym lakierze napisać?

Pozdrawiam!!
Witam.

Jest to lakier akrylowy na bazie wody. Dobry do impregnacji papieru, ale jak widać na załączonym obrazku nie najlepszy do lakierowania gotowego modelu bo rzeczywiście rozmacza papier.

Pozdrawiam.
Powrót do nałogu w dobrym stylu.Witamy w klubie. Gratuluję wykonania.Czysto i przyjemnie zrobiony standard.