PaperModels.pl

Pełna wersja: AMV Rosomak 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
AMV są uważane za najnowocześniejsze obecnie transportery opancerzone na świecie. Dzięki doświadczeniom zdobytym przez polski kontyngent w Afganistanie, ich wersja produkowana w Polsce - Rosomak, została znacząco zmodernizowana. To otwiera WZM i jego kooperantom szansę na udział w realizacji ewentualnego kontraktu Patrii z Rosją. Finowie nie mają takiego doświadczenia eksploatacyjnego, jak Polacy (Siemianowice zapowiadają Rosomaka 2, 2012-05-25), z czego zdają sobie sprawę Rosjanie, szukający nieoficjalnie kontaktów w naszym kraju (Konferencja z Afganistanem w tle, 2012-05-16).

Powstaje Rosomak 2
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=7855

Amerykanie testują AMV czyli brata rosomaka zwanego Havoc
http://www.altair.com.pl/news/view?news_...&q=rosomak

Jak oświadczył publicznie prezes WZM, Adam Janik - spółka prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma poważnymi klientami zagranicznymi, na temat znaczących zamówień eksportowych.
No to może z tej okazji jakiś wydawca sprezentuje nam model KTO Rosomak z kartonu? Fajnie by było...

Pozdrawiam!
Maciek
  ... - i, może te, za których modernizację wezmą się Polacy nie będą musiały być wysyłane na pustynię, gdzie nie ma wody, aby nie groziło im, bidotom utonięcie? I, może zmieszczą się w samolotach transportowych?
ZbiG jak czytam twoje posty to wnioskuję że ty jesteś ogólnie nie zadowolony z każdego sprzętu posiadanego przez naszą armię.
W innym dziale marudziłeś na temat F-16 teraz nie podoba ci się KTO, co twoim zdaniem powinno posiadać nasze wojsko.
KTO jest chwalony i sprawdził się na misjach, zainteresowane są nim inne kraje więc nie rozumiem twoich wywodów.
  ... szkoda.
  Aliści, niewielka...
  Chciałbym, aby resztki naszej armii, które jeszcze ocalały, miały sprzęt najwyższej jakości. Z konieczności więc jakość musi zastąpić ilość.
  A najlepiej, coby było i jedno, i drugie...
Jestem tego samego zdania, ale odnośnie KTO opinie są pozytywne, nawet amerykanie go testuję dla piechoty morskiej, wiec myślę że jest to sprzęt naprawdę dobrej jakości i co ważne podatny na wszelkie zmiany i modernizacje.
Potwierdzam, opinia na temat rosomaka jest ok.
Mam kolegę który walczył w Iraku. Rosomaki dawały radę i to był jedyny sprzęt prze jakim potencjalni talibowie spierniczali gdzie się da.
  Hmmm... Amerykanie...
  Pewnie wietrzą dobry interes. Dobry sprzęt za darmo, lub półdarmo. Naszym byznesmanom daleko jeszcze do nich, a jeśli nawet, to amierykancy mając w garści nasz mały bananowy kraik i tak zrobią co i jak zechcą.
  Że też nasi, przepraszam za wyrażenie, "politycy" muszą wiecznie włazić bez smarowania "Wielkiemu Bratu"; jak nie jednemu, to drugiemu...
Polska nie ma praw do sprzedaży na terenie USA Wink
  No, proszę...
Właścicielem AMV jest Fińska Patria. My tylko dla nich pracujemy i rozwijamy pojazd.
Rosomak jest "ładny",niektóre egzemplarze mają nawet toalety turystyczne. Faktycznie sprawdza się w Afganistanie,tylko dlatego że nie ma  konkurencji,gdyby Talibowie posiadali BWP-py odbyła by się tam "rzeź niewiniątek"
Dobry temat do dioramy z Rosomakiem Wink

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1...e=warszawa
Jeżeli takie tematy mają być powodem do wzrastania napięć i kłótni między forumowiczami to ostrzegam, że będę je kasował szybciej, niż ktokolwiek zdąży mrugnąć okiem.
Proszę potraktować to ostrzeżenie na poważnie.

Piotrze, zachęcam do spędzania większej ilości czasu przy klejeniu  Wink
Popieram
To nie jest szukanie  zwady czy zadymy ,tylko subiektywne spostrzeżenia. Miałem okazję prowadzić i Rosomaka i BWP-a. Jak napisałem Rosomak jest "ładny" a BWP skuteczny. Widział ktoś kiedykolwiek Rosomaka na piaszczystym polu taktycznym skręcającego pod kątem 90 stopni? i nie zobaczy, ponieważ w/w się po prostu zakopie .
No tak - tylko jaki sens ma porównywanie właściwości jezdnych pojazdu kołowego i gąsienicowego?
Nie tylko o właściwości jezdne chodzi BWP bije Rosomaka siłą ognia, no i trafienie bewupa z odległości 1000 metrów stanowi spore wyzwanie
I dlatego Rosomak dostanie wsparcie  :tank: w postaci Andersa Wink 
Rosomak ma zastępować STARa a nie BWP Wink
Choć niektórzy politycy wolą tylko Rosomaka bo tańszy od Andersa.

Tutaj macie materiał potwierdzający tą tezę (Anders+Rosomak): http://www.youtube.com/watch?v=QJX_ZwO9sHA

(29-10-2012, 07:11)Arovist link napisał(a):Piotrze, zachęcam do spędzania większej ilości czasu przy klejeniu  Wink
Do woźnego: Czy ktoś wydał model Rosomaka którym mógłbym się zająć w 1:25? Czekam na porządnie opracowany model Rosomaka.
A po za tym jak Rosomak może być powodem kłótni i napięcia? Wink~
Czym Ty sie chłopie ekscytujesz? Komputerową grafiką Bumaru Łabędy? Anders nigdy do produkcji nie wejdzie istnieje 1(słownie jedna sztuka) pokazana na targach w Kielcach.A jeżeli stanie się cud i zacznie się produkcja to masz u mnie model sam sobie wybierzesz jaki.
(30-10-2012, 02:14)Navi link napisał(a):A jeżeli stanie się cud i zacznie się produkcja to masz u mnie model sam sobie wybierzesz jaki.

Trzymam za słowo Wink

Ja po prostu liczę ,że klasa polityczna się obudzi i zacznie inwestować w naszą myśl techniczną wspieraną przez kooperantów z zachodu.
Nie grozi nam wojna jak w 39 więc mamy czas na naukę i budowanie kolejnych generacji sprzętu. Śledzę rozwój Rosomaka i Andersa , jest potencjał.......
Ja bym liczył na siebie już raz nas kooperanci (że tak zażartuję) z zachodu wsparli niejakim offsetem .
No to chyba Orlik szykuje dla nas niespodziankę (zajawka z facebooka , to taka chyba nowa tradycja wydawnictw ) : wygląda jak przedział kierowcy rosomaka...
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=4...=1&theater
Bo to jest Rosomak. Tu są fotki przedziału symulatora Rosomaka:
http://siemianowiceslaskie.naszemiasto.p...,id,t.html
Ciekawe w jakiej wersji chcą go wydać?
Może coś takiego?
[Obrazek: 461a7b1cf4379313m.jpg]
Dla mnie obojętna wersjaWink da się przerobić na każdą inną Wink Nie kupuję ostatnio na półkę ale dla Rosomaka zrobię wyjątek. Czekam na więcej szczegółów od Orlika.
Stron: 1 2 3