PaperModels.pl

Pełna wersja: Sd.Kfz. 231 (Mikro Model) [G]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Skończyłem kolejny model z serii „mini pancerka”. Jest nim Sd.Kfz.231 w skali 1/50 z wydawnictwa Mikro Model. Sam model dobrze się skleja, choć jest bardzo uproszczony (z wyjątkiem zawieszenia), a wszystkie błędy występują z mojej winy i stanu w jakim go dostałem. Model podarował mi kolega który starał się go skleić lecz, z niewiadomych mi przyczyn, nie zrobił tego. Z tego co widziałem to sklejanie skończyło się na próbie sklejenia kadłuba, stąd te nierówne zagięcia. Wyciągając wnioski z R.35 postanowiłem jakoś usztywnić kadłub w celu uniknięcia skrzywienia. Podkleiłem dolne części kartonem i kadłub wyszedł prosty. Niestety błędem było nieusztywnienie górnej części z wierzą, gdyż przez to element ten zapadł mi się tworzą brzydką szparę na łączeniu z wierzą. Nie widać tego gdy wieża jest skręcona i tak też model będzie stał. Dodatkowo dla wzmocnienia koloru i wyrównania retuszu (a miałem z tym spore problemy) przetarłem model pastelom odpowiedniego koloru, a na koniec przybrudziłem spód. Jak to wyszło oceńcie sami.
[Obrazek: th_sdkfz2319Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2318Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2317Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2316Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2315Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2314Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2313Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2312Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23110Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz2311Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23120Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23119Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23118Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23117Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23116Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23115Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23114Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23113Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23112Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23111Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23121Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23134Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23133Large.jpg]
Fotki w „terenie”...
[Obrazek: th_sdkfz23122Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23123Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23124Large.jpg]
...oraz „oko w oko” z 7TP!
[Obrazek: th_sdkfz23125Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23126Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23127Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23128Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23129Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23130Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23135Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23136Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23131Large.jpg] [Obrazek: th_sdkfz23132Large.jpg]
Pozdro!
Witam pancernego kolegę !

Tak jak napisałeś sam dokładnie wiesz co należałoby jescze w tworzeniu kartonowej materii poprawić. Mówię tutaj jescze o częściach zawieszenia ( piasty itp ) powinny być troszkę bardziej okrągłe, na zdjęciach troszkę widać że w niektórych miejscach występują cięcia pod kątem, a powinny być okrągłe. Sam modelik jest w miarę uproszczony, jednak ja też takie modele lubię kleić, sam zresztą kocham składać stare Małe Modelarze. Niewiem też czy kartka na której stoi modelik jest krzywa, czy może kółka nie dolegają do podstawy w tym samym punkcie.

Sam model bardzo sympatyczny przypomnina mi sklejonego niegdyś przezemnie Ba-64 tak jakby od przodu kadłuba  PDT_Armataz_01_01 Napisz nam jescze jak wykonałeś takie fajne kółka do Sd.kfz-ta. Skala 1/50 też troszkę podniosła poprzeczkę także gratuluje ukończenia modelu i czekam na kolejną relację na forum  PDT_Armataz_01_34
gacek9003, tylko jedno koło, środkowe po prawej stronie lekko odstaje od podłoża, ale aparat dużo przekłamuje.
Kółka robiłem metodą która opisał Tad na swojej stronie: http://www.tad.anv.pl/poradnik/kola/kola.html . U mnie różniło się to tylko tym że koła zostały sklejone z trzech krążków tektury, ponieważ grubość według opracowania powinna wynosić 3mm. W modelu nie było opracowanych kół tylko ich wzór i rozmiary. Poza tym nie impregnowałem też ich potem klejem do drewna jak opisuje Tad tylko od razu pomalowałem. Doszedłem do wniosku że skoro mam je brudzić i skala jest mała to w zupełności powinno wystarczyć.
Kolejny temat będzie o tematyce lotniczej ale może w między czasie wkręcę jaką małą pancerkę. Chodzi mi po głowie 1/72 (z kartonu oczywiście).
Pozdro!