PaperModels.pl

Pełna wersja: [Galeria] Polska rakieta meteorologiczna METEOR 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam !

W ostatnim czasie przypadły mi do gustu rakiety a w szczególności polskie rakiety meteorologiczne Meteor. Ogólnie ciężko jest dostać jakiekolwiek materiały na temat tych rakiet ale tu z pomocą przychodzi książka Pawła Elszteina "Polska w Kosmosie" z serii Biblioteczka Skrzydlatej Polski, wydana w 1978r. W ramach wprawy zaprojektowałem model jednej z tych rakiet, a mianowicie METEORa 2. Jest to dość uproszczony model. Projektowany był przy użyciu kartki, kalkulatora i pisadła po czym przerysowany został w Corelu. Szybciej by mi poszło w jakimś programie typu CAD ale nie znalazłem w sieci nic darmowego co by zadowalało moje wymagania, zawsze było jakieś "ale" do danego programu. Jeśli ktoś z Was zna jakiś dobry darmowy CAD 2d to chętnie poznam.
No ale dosyć o tym, przedstawię 2 fotki modelu jedna jak widać stan rozłożony a druga to to samo tylko złożone razem jeszcze przed sklejeniem. Niestety nie dysponuję drukarką kolorową więc wydrukowałem w czarno białym, później mam zamiar pomalować jak tylko po świętach farby dostanę.

[Obrazek: a36b8f002b80557cm.jpg][Obrazek: 663cd7d16391fa6em.jpg]

Wszelkie opinie i uwagi mile widziane.

-----------------------------------------------
Modele można ściągnąć OCZYWIŚCIE w sekcji download