PaperModels.pl

Pełna wersja: druciki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Micheluf

Witam, jako że niedawno zacząłem przygodę z modelowaniem pierwszym zaskoczeniem było dla mnie fakt, że do budowy nie używa się tylko kartonuSmile
mianowicie chodzi mi o drut, powiedzcie mi gdzie normalnie można kupić takowy, pierwsze swoje druty kupiłem w internetowym sklepie modelarskim ale chce czekać za każdym razem na przesyłkę i dodatkowo płacić za przesyłkę. Naszła mnie myśl kup gdzieś na mieście i tu jest moje pytanie, gdzie? Gdzie mogę pójść i zapytać o takie małe druciki by na mnie nie spojrzeli jak na debila..
Dodam, że mieszkam w dużym mieście i dostęp do takich sklepów jak Castorama czy różnego rodzaju sklepy ala "patęcik" nie stanowi dla mnie problemu.
dzięki za odpowiedz!
pozdrawiam!
Ja na przykład widziałem teki cienkie druciki w Empiku na dziale z akcesoriami dla panien do produkcji biżuterii i dekupażu. Można by też zajść do jakiegoś sklepu modelarskiego lub dla ludzi bawiących się w dekpuaż. Tam pewnie nie tylko druciki się znajdzie, ale i jakieś farby i pędzle i takie tam

Radzio_f

Cześć.
Ja w Brikomarsche widziałem druty w szpulkach od 25 do 50 metrów. Różnej grubości. Cena jak dobrze pamiętam nie przekraczała 15 zł za taką szpulkę.
Napewno w "liroju" są różne druty sprzedawane na metry albo jeżeli bliżej masz na ul. Dworcową to tam jest sklep z elektroniką i tam powinni mieć wszystko.Tutaj link do sklepu
Proponuję wraz z nowym hobby rozpocząć kolejne - a mianowicie kolekcjonowanie wszelakiego złomu który może się przydać do modeli. Takie druciki cienkie jak włos, i grubsze o róznej średnicy znajdziesz w starym sprzecie RTV. Druciki trzeba tylko wyciac z izolacji po paru minutach praktyki nauczysz się to robic szybko i sprawnie, nawet skalpelem. Generalnie ja osobiścieczęsto chodze po prostu do sklepu elektrycznego, tam także kupisz na metry różne kable w izolacji które można łatwo "wypatroszyć".

p.s. Najlepszym żródłem jest stary telewizor wyrzucony przez okno w sylwestra  :mrgreen:
Jako źródło drucików mniejszego kalibru polecam wielożyłowe kable sieciowe ( w sklepach komputerowych) a także drucik z ekranowania kabla telewizyjnego ( w sklepie RTV)
Popytaj w warsztatach które naprawiają sprzęt AGD,lub w tych które przewijają silniki elektryczne.
Odświeżę temat. Właśnie ostatnio szukałem sklepu we Wrocławiu gdzie można kupić drut o różnej średnicy. Znalazłem sklep na ulicy Zawalnej z modelami rc tutaj link do sklepu. Byłem tam dzisiaj. Oprócz drutu można też tam kupic farbki pactra oraz kilka innych przydatnych rzeczy.
Ja kupiłem na allegro za dychę + przesyłka 10m drutu miedzianego i mam spokój do końca kariery. Polecam.
Co do drucików ostatnio wynalazłem cienki miedziany drucik w starym kablu sieciowym, ściągasz osłonkę, łapiesz  w kombinerki z obu stron i przeciągasz nad np. zapalonym palnikiem kuchenki - drucik jest prosty i plastyczny.

Pozdro