PaperModels.pl

Pełna wersja: Husky Mk.III
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ahoj.

Ostatnio nabyłem na ecardmodels model tego pojazdu w wersji elektronicznej za połowę ceny po jakiej sprzedaje go GPM. Jednak pewne zastosowane w nim rozwiązania spowodowały u mnie taką reakcję -  PDT_Armataz_01_08  PDT_Armataz_01_05  PDT_Armataz_01_08

W związku z tym mam pytanie, czy jest na forum ktoś kto nabył już produkt GPMu.
Zapewne to samo będzie. Może autorska relacja która masz tutaj: http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=25&t=3555, rozwieje jakieś niuanse.
A co to za nietypowe rozwiązania?
Zacznę od legendy:
[Obrazek: 154053f0c2f0ef49m.jpg]

Jak widać napisana łamaną, pokoślawioną angielszczyzną, na ale jakoś da się to zrozumieć. Bloki oznaczone poszczególnymi kolorami trzeba podkleić odpowiednią ilość razy - zakładam, że zwykłym blokiem technicznym 160g/m2. To już jest pierwszy absurd bo nikt nie będzie podklejał pięć razy całego arkusza - tylko raz na 1mm. Problem jest przy opcji podklej 2 i 3 razy bo wychodzi wtedy ok. 0,4mm i 0,6mm, a ogólnodostępna jest tektura 0,5mm.

Bloki zawierające elementy kół są opatrzone tajemniczym wyrazem "smutch" - nie wiem co to oznacza.

Sam model jest mocno zdetalizowany i autor pokusił się o podzielenie budowy na zespoły oznaczone różnymi kolorami - problem w tym, że na arkuszach te części są kompletnie wymieszane. Totalny groch z kapustą.

No i się zastanawiam jak to wygląda w wydaniu GPM.
(11-12-2012, 12:23)undertow link napisał(a):Bloki zawierające elementy kół są opatrzone tajemniczym wyrazem "smutch" - nie wiem co to oznacza.
Może ma być "smooth" - wygładzić/wyrównać/zestrugać - w ostatnim przypadku znaczyłoby pewnie, aby nadać oponie wygląd opony, czyli odpowiednio ją wyszlifować po obwodzie.  :roll:
Znaczy się "wyoblić" - chyba masz rację MISIEK. Jedna zagadka rozwiązana  PDT_Armataz_01_01

W linku który wrzucił struna uwagę zwraca wpis czwarty, gdzie autor zapowiada całą serię pojazdów typu MRAP - w tym Buffalo i przeogromny HET  PDT_Armataz_01_23 . Co prawda wpis jest sprzed 1,5 roku i jak dotąd zima... ale kto to wie.
Kontynuując temat - zabrałem się za sklejanie tego ustrojstwa. Jako że pojazd nie posiada wnętrza, to trzeba jakoś wykonać "zaślepkę" w szybach. I tutaj mam dylemata estetycznego, bo autor proponuje wykonać ją na czarno, a na zdjęciach widać, że szyba ma filtr w kolorze cyjanowym (widać na linku który dał struna)

Jak radzicie?
[Obrazek: 74558c3e37a1a570m.jpg] [Obrazek: 2c856aa94b359bfem.jpg]
To z filtrem (fotka nr 2) znakomicie będzie się tak prezentować. PDT_Armataz_01_34
Uważam, że dobrze by było zrobić przeźroczystą szybę, pomalowaną jakimś niebieskim kolorem (clear z palety Tamyia?) mimo pustego wnętrza. Tak by to wyglądało najbardziej przekonująco. IMO
Fanem przezroczystych szyb, gdy w środku zionie pustką nie jestem. Jednak gdyby folię dosyć mocno zabarwić, to i tak trudno będzie dojrzeć cokolwiek wewnątrz kabiny. Będzie to jednak wymagało pewnych zmian konstrukcyjnych, bo trzeba wyrżnąć otwory w kadłubie.

W ramach ciekawostki: z racji tego, że nie miałem pod ręką normalnych farb modelarskich w kolorze zielonym i niebieski (aby otrzymać cyjan), to użyłem zwykłych farb temperowych - o dziwno udało się je przepchać przez aerograf. Psikał nierównomiernie z powodu granulacji tych farb, ale kawałek tektury udało mi się zamalować na jednolity kolor.
Zrobiłem tak jak zasugerował bonk - jak się spojrzy pod światło to widać że szybka jest lekko przezroczysta:

[Obrazek: deb732b1f2364bc2m.jpg]

Dzięki za wsparcie  - mogę jechać dalej z produkcją PDT_Armataz_01_34
No! I jest moc!

W ogóle to dlaczego nigdzie relacji nie ma?  PDT_Armataz_01_35
I kto to mówi?  :twisted:

Po tym jak zobaczyłem to opracowanie, to nie wiązałem z nim dużych nadziei. No ale jakoś to idzie do przodu - błędów parę wykryłem, z czego największy jak na razie to za długie o jakieś 2mm boczne płyty. Rysunki też nie za bardzo pomagają - wszystko wisi w powietrzu - nie wiadomo czasami jak to poskładać do kupy.

Jeśli wydanie GPM jest identyczne to przewiduję problem z jako takim wykonaniem go w standardzie - bo konstrukcja w dużej mierze polega na doklejaniu grubych płyt, które trzeba będzie retuszować. Już lepszym rozwiązaniem jest wydrukowanie tego na arkuszach barwionych, tak jak to autor zrobił.