PaperModels.pl

Pełna wersja: [technika] Linka plecionka.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Chciałbym się ze wszystkimi podzielić sposobem na wykonanie lin, które używam przy budowie modeli. Przedstawię Wam jak wykonać linkę plecionkę domowym sposobem. Wykonuje się ją w 3 minuty. Do poprawnego wykonania będzie potrzebny miedziany drut.

1.Bieżemy drut miedziany. Najlepiej jak drut nie będzie grubszy jak 0,5 mm, dzięki czemu wykonanie liny nie nastręczy żadnych problemów.

[Obrazek: 4abc89254c4c804cm.jpg]

2. Grubość gotowej liny zależy również od ilości użytych do jej zaplecenia drutów (w tym przypadku użyłem 3 drutów).
3. Na początek należy dość pewnie umocować końcówki wszystkich drutów w jednym punkcie (używam do tego celu imadła).

[Obrazek: ba6491a61676ebb1m.jpg]

4. Z drugiej strony również należy te druty do czegoś przymocować (w tym przypadku użyłem wykałaczki).

[Obrazek: 3ecf1ef89f772563m.jpg]

UWAGA !!! Wykałaczkę należy tak przymocować aby wszystkie druty były jednakowo naprężone.
5. I zaczynamy kręcić Confusedhock: Uwaga !!! W czasie skręcania drut również musi być przez cały czas naprężony.

[Obrazek: d95d36a5e7ead0f0m.jpg]

6. Gotową linkę można zastosować wszędzie tam gdzie będzie wspaniałym uzupełnieniem budowanych przez Was modeli.

[Obrazek: 2a0ab97e01323523m.jpg] [Obrazek: 4c87172045aeede4m.jpg]

UDANEJ ZABAWY ;]

Jakieś pytania ??
Siemanko.

Grzesiu, mam nadzieję, że nie będziesz zly na mnie o takie poprawienie Twojego postu ?? Staralem sie jedynie poprawić text, aby byl bardziej przejrzysty i czytelny. Myślę, że lepiej to teraz wygląda.
A nie lepiej użyć linki od przerzutki rowerowej? Wystarczy rozhartować ją nad ogniem. Wychodzi bardzo realistyczna linka.
Ja tez widziałem w sklepach z narzedziami bardzo miekkie linki PDT_Armataz_01_01 ceny nie znam ale nie sa az na tyle drogie by kasy zabrac.
można także użyć metalowej plecionki wędkarskiej, są różne średnice, sploty, ilości wiązek.